Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро си увеличих рамта на настолния компютър и в момента имам 24GB искам да попитам има ли начин да настроя целия Windows да се качва във рамта при стартиране и реално да върви от там, а не от харда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля. По-добре ползвайте РАМ за приложения и за кеширане на дисковите операции

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека пита дали може да си махне page файла, за да не му се забавя системата. Да, може да се махне, стига да имаш повече от 12 GB RAM, в случая имаш двойно, затова го спирай без да се замисляш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека пита дали може да си махне page файла, за да не му се забавя системата. Да, може да се махне, стига да имаш повече от 12 GB RAM, в случая имаш двойно, затова го спирай без да се замисляш!

Въпроса му не е за виртуалната памет а за ползване на паметта като рамдиск

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса му не е за виртуалната памет а за ползване на паметта като рамдиск

В такъв случай може, с програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай може, с програма.

Да се зареди цялата операционна система (Windows)  в паметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се зареди цялата операционна система (Windows)  в паметта?

http://www.superspeed.com/desktop/ramdisk.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте наскоро си увеличих рамта на настолния компютър и в момента имам 24GB искам да попитам има ли начин да настроя целия Windows да се качва във рамта при стартиране и реално да върви от там, а не от харда.

Ако искаш бързодействие, по-лесния начин е едно SSD. Има линукси, които работят върху рамта, но windows не е направен така. Има един WindowsPE, но той е силно ограничен и играе по-скоро роля на конзола за възстановяване...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде прочетохте че този софтуер ще зареди операционната система в РАМ?

П.П. И в техниката няма прав ток, защото тогава трябва да има и крив ток. Има постоянен ток!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този софтуер се създава Ram диск, на който се инсталира операционната система.

П.П. Разговорно е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този софтуер се създава Ram диск, на който се инсталира операционната система.

П.П. Разговорно е...

А този софтуер, който създава РАМ диска, нали трябва да е инсталиран на някаква ОС.

Да не говорим, че РАМ-а се изчиства при всяко рестартиране на компютъра.

Ако човека има нужда от бързодействие на системта си, най-удачния вариант е един твърдотелен диск.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Разговорно е...

Погледнете горния пост. Защото вашия отговор говори че си нямате много идея как стават нещата на ниво ОС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още един начин : http://reboot.pro/topic/10234-windows-7-rc-x86-in-475-gb-ram-disk/

Това, че RAM паметта е енергозависима, далеч не е проблем Windows-а да се зарежда в нея и да работи оттам.

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите най вероятно ще си сложа един SSD на компа. Сега съм с SSD на лаптопа и съм много доволен. Идеята ми беше, че рамта е доста по-бърза дори от SSD, ама като не става - не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите най вероятно ще си сложа един SSD на компа. Сега съм с SSD на лаптопа и съм много доволен. Идеята ми беше, че рамта е доста по-бърза дори от SSD, ама като не става - не става.

Ако сложите едно SSD, на което да се стартира ОС, и след това сложите програма, за създаване на RAM диск, ще е най-добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.