Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, знам че станаха доста темите които пиша относно конфигурации и тем подобни, но имам наистина нужда от помощ. Така ето какво съм избрал аз. Бюджет до 1200лв.

Видео: Radeon HD 7870 2Gb ddr5

Процесор: intel i5 3570 3.4Ghz  или intel core i5 4670 3.4ghz

За дъно не знам препоръчайте ми дъно и някое захранване. За Хард Диск- аз имам ST3500320AS ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) не знам дали ще пасне, ако не тогава препоръчайте ми някакъв 500Гб. За рам паметта също ми препоръчайте, ориентирам се към някой 4Гб 85-90лв.

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко си готов да дадеш за дънна платка и захранване?

Не знам за дъно въобще нямам насоки, да е някое което ще се справи с поддръжката на компонентите, знам ли някое добро дъно а за захранване мисля че някакво 600 или 800 ватово ще се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Рам памет е доста скъпичка, по принцип са под 90лв. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е трета тема на автора за конфигурация за 1200 лв. Не знам защо му се връзвате. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е трета тема на автора за конфигурация за 1200 лв. Не знам защо му се връзвате. :)

Какво значи да ми се връзват ? Аз не съм някакъв си шарлатанин, който мами хората и/или ги обира. Нали за това е сайта да си помагаме или се лъжа ? Объркаха се плановете ми многократно и за това са 3-те еднакви теми, да не мислите че на мене ми е приятно да пиша 3 пъти едно и също ???  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eдна Vishera за цвят:

Публикувано изображение

Кутията събира видеокарти до 320мм и охладители до 164мм, Джетстрийм-а е 247мм, а T4 Куад-а 152.3мм така че ще има достатъчно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел ме съветва да се ориентирам към "Гигабайт" дънни платки вместо Асрок или Асус, та препоръчайте нещо Гигабайтско 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво основание ти го е казал това, ако не е тайна ?

Разбира се, не е тайна на основание че е като цяло "Гигабайта" по-добро от "Асрок-а". Не знам до колко е вярно, но човека е техник и мисля че няма да говори бабини деветини просто ей така, та за това искам продукт на "Гигабайт", но не мога да намеря в сайта  "Никем Бг"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичам такива "основания". Все едно да кажеш: Intel са по-добри от AMD или обратното и да го считаш за основание за избор между едното или другото.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичам такива "основания". Все едно да кажеш: Intel са по-добри от AMD или обратното и да го считаш за основание за избор между едното или другото.

Ми не знам човека така ми каза и аз така ви казвам. При това той работи като техник, а това значи нещо за мен. Така ме посъветва и мисля така да постъпя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не знам човека така ми каза и аз така ви казвам. При това той работи като техник, а това значи нещо за мен. Така ме посъветва и мисля така да постъпя.

Личи си този Ви приятел какъв техник е, щом твърди подобни неща... Качеството на дънните платки в момента е на абсолютно добро ниво, т.е. дали ще е Асрок, Гигабайт, Асус и т.н. е абсолютно без значение. Винаги са ме разсмивали подобни твърдения без покритие. Ако едно дъно е некачествено, то не означава непременно че е некачествена цялата марка, а може би единичен случай или някаква дефектна партида. Случва се все пак, това е техника и никой не може да гарантира нещо на 100 процента, макар и да живеем в 21 век.

Плюс това дънна платка не се избира според марката, а най-вече това което е най-изгодно като възможности според бюджета.

Поздрави !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно "techmaniac" е прав, като се замисля е така, защото наистина това Гигабайт-ско дъно което ми бе препоръчано е много скъпо и има излишни екстри които аз не мога да ползвам, като вграден Wi-Fi, който аз не виждам как мога да ползвам, просто защото тук няма много мрежи. И две Лан карти което леко е преувеличено. А ето го и въпросното дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/GB-H87N-WIFI--H87-LGA1150, така а това дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B85-PRO4--LGA1150 мисля че напълно ми е достатъчно и няма да има проблеми с него. Оф не знам и аз вече кого да послушам.

П.п. това захранване от 500вата дали ще е достатъчно (Corsair 500W Builder Series CX V2) или по-добре ще е ако е 600?

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно "techmaniac" е прав, като се замисля е така, защото наистина това Гигабайт-ско дъно което ми бе препоръчано е много скъпо и има излишни екстри които аз не мога да ползвам, като вграден Wi-Fi, който аз не виждам как мога да ползвам, просто защото тук няма много мрежи. И две Лан карти което леко е преувеличено. А ето го и въпросното дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/GB-H87N-WIFI--H87-LGA1150, така а това дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B85-PRO4--LGA1150 мисля че напълно ми е достатъчно и няма да има проблеми с него. Оф не знам и аз вече кого да послушам.

Взимай Pro4 и не се набутвай за неща, който няма да ти трябват. Разликата е повече от добра, а да не говорим, че едното е пълноразмерно дъно, а това за 200лв.+ е Мини и два слота за РАМ. За едната антенка, ако ти се дават 70лв. повече :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай Pro4 и не се набутвай за неща, който няма да ти трябват. Разликата е повече от добра, а да не говорим, че едното е пълноразмерно дъно, а това за 200лв.+ е Мини и два слота за РАМ. За едната антенка, ако ти се дават 70лв. повече :(

Там е и цялата работа, определено не ми се дават 70лв. за това чудо, само последно да питам коя кутия да избера: http://nikem-bg.net/computer-components/FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK или http://nikem-bg.net/computer-components/Thermaltake-Commander-MS-III-USB3.0-VO100A1W2N или ми препоръчайте нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е и цялата работа, определено не ми се дават 70лв. за това чудо, само последно да питам коя кутия да избера: http://nikem-bg.net/computer-components/FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK или http://nikem-bg.net/computer-components/Thermaltake-Commander-MS-III-USB3.0-VO100A1W2N или ми препоръчайте нещо друго.

Взимайте тази на FD CORE 3000 - широка позволяваща добър въздушен поток и подходяща за висок клас видеокарти и въздушни охладители. Избора Ви на дъно е отлично за парите си.

Поздрави !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимайте тази на FD CORE 3000 - широка позволяваща добър въздушен поток и подходяща за висок клас видеокарти и въздушни охладители. Избора Ви на дъно е отлично за парите си.

Поздрави !

И последно за захранването. Corsair 600W Builder Series CX V2 или Corsair 500W Builder Series CX V2, напълно еднакви марки и модели само волтажа е различен, няма ли да  е по- добре да взема 600 ватовото ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И последно за захранването. Corsair 600W Builder Series CX V2 или Corsair 500W Builder Series CX V2, напълно еднакви марки и модели само волтажа е различен, няма ли да  е по- добре да взема 600 ватовото ?

Ами по-добре е относително казано, но да ако смятате да ъпгрейдвате в бъдеще с по-мощни карти. За тези пари една идея по-добре е:

Corsair-CX500M-Modular-500W-CP-9020059

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по-добре е относително казано, но да ако смятате да ъпгрейдвате в бъдеще с по-мощни карти. За тези пари една идея по-добре е:

Corsair-CX500M-Modular-500W-CP-9020059

мнеее не мисля ама  аз мислех все пак да избера това: http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-600W-Builder-Series-CX-V2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.