Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Reaper

Мнение за тази конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте, знам че станаха доста темите които пиша относно конфигурации и тем подобни, но имам наистина нужда от помощ. Така ето какво съм избрал аз. Бюджет до 1200лв.

Видео: Radeon HD 7870 2Gb ddr5

Процесор: intel i5 3570 3.4Ghz  или intel core i5 4670 3.4ghz

За дъно не знам препоръчайте ми дъно и някое захранване. За Хард Диск- аз имам ST3500320AS ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II) не знам дали ще пасне, ако не тогава препоръчайте ми някакъв 500Гб. За рам паметта също ми препоръчайте, ориентирам се към някой 4Гб 85-90лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко си готов да дадеш за дънна платка и захранване?

Не знам за дъно въобще нямам насоки, да е някое което ще се справи с поддръжката на компонентите, знам ли някое добро дъно а за захранване мисля че някакво 600 или 800 ватово ще се справи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Рам памет е доста скъпичка, по принцип са под 90лв. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Рам памет е доста скъпичка, по принцип са под 90лв. ?

Бяха, преди 2 месеца!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното си има вградена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е трета тема на автора за конфигурация за 1200 лв. Не знам защо му се връзвате. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е трета тема на автора за конфигурация за 1200 лв. Не знам защо му се връзвате. :)

Какво значи да ми се връзват ? Аз не съм някакъв си шарлатанин, който мами хората и/или ги обира. Нали за това е сайта да си помагаме или се лъжа ? Объркаха се плановете ми многократно и за това са 3-те еднакви теми, да не мислите че на мене ми е приятно да пиша 3 пъти едно и също ???  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eдна Vishera за цвят:

Публикувано изображение

Кутията събира видеокарти до 320мм и охладители до 164мм, Джетстрийм-а е 247мм, а T4 Куад-а 152.3мм така че ще има достатъчно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел ме съветва да се ориентирам към "Гигабайт" дънни платки вместо Асрок или Асус, та препоръчайте нещо Гигабайтско 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво основание ти го е казал това, ако не е тайна ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На какво основание ти го е казал това, ако не е тайна ?

Разбира се, не е тайна на основание че е като цяло "Гигабайта" по-добро от "Асрок-а". Не знам до колко е вярно, но човека е техник и мисля че няма да говори бабини деветини просто ей така, та за това искам продукт на "Гигабайт", но не мога да намеря в сайта  "Никем Бг"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичам такива "основания". Все едно да кажеш: Intel са по-добри от AMD или обратното и да го считаш за основание за избор между едното или другото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичам такива "основания". Все едно да кажеш: Intel са по-добри от AMD или обратното и да го считаш за основание за избор между едното или другото.

Ми не знам човека така ми каза и аз така ви казвам. При това той работи като техник, а това значи нещо за мен. Така ме посъветва и мисля така да постъпя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми не знам човека така ми каза и аз така ви казвам. При това той работи като техник, а това значи нещо за мен. Така ме посъветва и мисля така да постъпя.

Личи си този Ви приятел какъв техник е, щом твърди подобни неща... Качеството на дънните платки в момента е на абсолютно добро ниво, т.е. дали ще е Асрок, Гигабайт, Асус и т.н. е абсолютно без значение. Винаги са ме разсмивали подобни твърдения без покритие. Ако едно дъно е некачествено, то не означава непременно че е некачествена цялата марка, а може би единичен случай или някаква дефектна партида. Случва се все пак, това е техника и никой не може да гарантира нещо на 100 процента, макар и да живеем в 21 век.

Плюс това дънна платка не се избира според марката, а най-вече това което е най-изгодно като възможности според бюджета.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно "techmaniac" е прав, като се замисля е така, защото наистина това Гигабайт-ско дъно което ми бе препоръчано е много скъпо и има излишни екстри които аз не мога да ползвам, като вграден Wi-Fi, който аз не виждам как мога да ползвам, просто защото тук няма много мрежи. И две Лан карти което леко е преувеличено. А ето го и въпросното дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/GB-H87N-WIFI--H87-LGA1150, така а това дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B85-PRO4--LGA1150 мисля че напълно ми е достатъчно и няма да има проблеми с него. Оф не знам и аз вече кого да послушам.

П.п. това захранване от 500вата дали ще е достатъчно (Corsair 500W Builder Series CX V2) или по-добре ще е ако е 600?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно "techmaniac" е прав, като се замисля е така, защото наистина това Гигабайт-ско дъно което ми бе препоръчано е много скъпо и има излишни екстри които аз не мога да ползвам, като вграден Wi-Fi, който аз не виждам как мога да ползвам, просто защото тук няма много мрежи. И две Лан карти което леко е преувеличено. А ето го и въпросното дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/GB-H87N-WIFI--H87-LGA1150, така а това дъно: http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B85-PRO4--LGA1150 мисля че напълно ми е достатъчно и няма да има проблеми с него. Оф не знам и аз вече кого да послушам.

Взимай Pro4 и не се набутвай за неща, който няма да ти трябват. Разликата е повече от добра, а да не говорим, че едното е пълноразмерно дъно, а това за 200лв.+ е Мини и два слота за РАМ. За едната антенка, ако ти се дават 70лв. повече :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай Pro4 и не се набутвай за неща, който няма да ти трябват. Разликата е повече от добра, а да не говорим, че едното е пълноразмерно дъно, а това за 200лв.+ е Мини и два слота за РАМ. За едната антенка, ако ти се дават 70лв. повече :(

Там е и цялата работа, определено не ми се дават 70лв. за това чудо, само последно да питам коя кутия да избера: http://nikem-bg.net/computer-components/FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK или http://nikem-bg.net/computer-components/Thermaltake-Commander-MS-III-USB3.0-VO100A1W2N или ми препоръчайте нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е и цялата работа, определено не ми се дават 70лв. за това чудо, само последно да питам коя кутия да избера: http://nikem-bg.net/computer-components/FD-CORE-3000-USB3-ATX-BLACK или http://nikem-bg.net/computer-components/Thermaltake-Commander-MS-III-USB3.0-VO100A1W2N или ми препоръчайте нещо друго.

Взимайте тази на FD CORE 3000 - широка позволяваща добър въздушен поток и подходяща за висок клас видеокарти и въздушни охладители. Избора Ви на дъно е отлично за парите си.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимайте тази на FD CORE 3000 - широка позволяваща добър въздушен поток и подходяща за висок клас видеокарти и въздушни охладители. Избора Ви на дъно е отлично за парите си.

Поздрави !

И последно за захранването. Corsair 600W Builder Series CX V2 или Corsair 500W Builder Series CX V2, напълно еднакви марки и модели само волтажа е различен, няма ли да  е по- добре да взема 600 ватовото ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И последно за захранването. Corsair 600W Builder Series CX V2 или Corsair 500W Builder Series CX V2, напълно еднакви марки и модели само волтажа е различен, няма ли да  е по- добре да взема 600 ватовото ?

Ами по-добре е относително казано, но да ако смятате да ъпгрейдвате в бъдеще с по-мощни карти. За тези пари една идея по-добре е:

Corsair-CX500M-Modular-500W-CP-9020059

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами по-добре е относително казано, но да ако смятате да ъпгрейдвате в бъдеще с по-мощни карти. За тези пари една идея по-добре е:

Corsair-CX500M-Modular-500W-CP-9020059

мнеее не мисля ама  аз мислех все пак да избера това: http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-600W-Builder-Series-CX-V2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.