Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

powerful

Лаптопа ми започна да бучи

Препоръчан отговор

Здравейте

Днес сутринта като включих лаптопа и започна да бучи, първоначално се стреснах и веднага го изключих и изкарах батерията понеже не съм я вадил от около 1 години и викам да не гръмне нещо..в началото доста бучеше сега малко оттихна но пак се усеща.. защо се получава така ? да очаквам ли в скоро време да сдаде багажа..доста стар модел е взех го 2-ра ръка месец Май 2010г. Fujitsi Siemens s7010 също така лаптопа забива при сърфиране в интернет,общо взето си е за смяна но за сега ще се мъча да изкарам още с него..

очаквам съвети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е събрал толкова прах и гнилоч, че измъченият вентилатор е решил вече да предава богу дух. Какви са му работните температури без натоварване и от кога не е почистван? Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както съм го купил  само 1 път съм го давал на приятел да го почисти , т.е от 2 години не е чистен,лаптопа доста загрява при натоварване, за температурите не знам..сега ще изтегля програмата Everest и ще споделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От както съм го купил  само 1 път съм го давал на приятел да го почисти , т.е от 2 години не е чистен,лаптопа доста загрява при натоварване, за температурите не знам..сега ще изтегля програмата Everest и ще споделя.

Ясно, ами май това ще му е присъдата. Да се почисти от праха, да се смени термопастата и да се смаже и позакрепи вентилатора на охлаждането, но ако шума е силен ми звучи като пътник, ако не сега, то скоро. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прикачам една снимка,макар,че не съм сигурен дали ще свърши работа , защото тази програма почти не съм я използвал преди , в началото шума беше силен сега оттихна.. явно му е време за съжаление..когато забива в яда си казвам, по добре да се развали да не се ядосвам..натам вървят нещата..

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

отиди на Компютър - Датчик

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

очаквах да е по-висока, честно казано... Важно е да се почисти лаптопа и да се смаже вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евереста няма да ти покаже температурите. Ще трябва да си свалиш AIDA или Speccy. Но и без тях задължително носиш лаптопа на сервиз, за да му се направи профилактика. Как няма да сдаде багажа ( Сам си казал: ,лаптопа доста загрява при натоварване" ).

Още утре направи тази процедура, защото иначе няма да издържи дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ми започна да бучи

Това е добре, значи работи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евереста няма да ти покаже температурите. Ще трябва да си свалиш AIDA или Speccy.

Защо да не му ги покаже?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не му ги покаже?

Не знам колега. Има някой модели дъна, при които не иска да покаже информацията. И при AIDA-та е така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е с по-новите по-скоро. Иначе и Евереста и компа са достатъчно стари, че да сработят :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да предложите някой лаптоп до 200лв. двуядрен процесор 1GB RAM колкото да не забива когато сърфирам в интернет и искам да изтегля някой друг филм..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да предложите някой лаптоп до 200лв. двуядрен процесор 1GB RAM колкото да не забива когато сърфирам в интернет и искам да изтегля някой друг филм..

Аммммммммммммммм... Греда... Lenovo ThinkPad X60 - Втора употреба - 239.00 лв. с ДДС Но е 12 инча... И това просто е най-евтиния в сайта им. Което на практика прави така, че да не съм имал избор просто :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат ми си продава неговият стар лаптоп, че си взе нов ако те интерсува TOSHIBA a200  двуядрен  / 3GB ram  / video HD2600 512 mb / HDD 250  за  250 лв. машинката е стабилна даже и за игри играеше world of tanks, WOW и т.н. пиши ми съобщение ако решиш..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.