Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
teampower

Вентилатор за MSI GTX 460 Cyclone, търся?

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници, имам нужда от помощ, вчера ми се отчупиха 2 лопатки от вентилатора на едната видеокарта Публикувано изображение

Цял ден търся из нета вентилатор или цяло охлаждане, но успех нулев. Единственото което намерих e:  http://www.ebay.com/itm/85mm-MSI-Geforce-GTX-550-TI-Radeon-HD6850-Cyclone-Fan-Replacement-PLA09215B12H-B-/271293454558?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f2a5998de

но е с 7мм по-малък диаметър и си мисля, че няма да се справя. С досегашния работеше на 70/75 градуса при товар(около 20/22 градуса стайна температура) и сериозен клок. Мислих за афтър маркет охлаждане, ама нали съм педант и не ми се иска двете карти да са различни на външен вид, а не ми се дават излишни пари за второ.

Някой ако има инфо от къде мога да намеря такъв (без значение нов или втора употреба) или направо цяла изгоряла карта, моля да пише. Благодаря предварително и се извинявам ако не е тук мястото за темата.

Така изглеждаше машинката ми до сега:

Публикувано изображение

post-12999-0-26946300-1381322480_thumb.j

Редактирано от teampower (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в един компютърен магазин с видеокартата или с вентилатора и търсиш същия модел. Ако нямат в момента вероятно ще ти направят поръчка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в един компютърен магазин с видеокартата или с вентилатора и търсиш същия модел. Ако нямат в момента вероятно ще ти направят поръчка.

Колега, благодаря за бързия отзив, но точно с това почнах преди да пиша тук.

Имах предложения в магазин/сервизите за смяна на цялото охлаждане, но  не ме устройва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, благодаря за бързия отзив, но точно с това почнах преди да пиша тук.

Имах предложения в магазин/сервизите за смяна на цялото охлаждане, но  не ме устройва. 

Предполагам че вентилатора може да се свали. Защо не сложиш подобен модел със същите характеристики, дори и да не пише MSI. Това според мен ще ти е най-евтиното решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че вентилатора може да се свали. Защо не сложиш подобен модел със същите характеристики, дори и да не пише MSI. Това според мен ще ти е най-евтиното решение.

Вентилатора се сваля, но от MSI са решили да си направят собствен монтаж, който не съвпада с нищо на пазара(българския), или диаметъра на вента, или разстоянието на монтажните отвори, да не говорим за ъгъла на лопатките.

Вече съм откачил, търся охладител, който да се вписва в 2 слота(заедно с картата)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилатора се сваля, но от MSI са решили да си направят собствен монтаж, който не съвпада с нищо на пазара(българския), или диаметъра на вента, или разстоянието на монтажните отвори, да не говорим за ъгъла на лопатките.

Вече съм откачил, търся охладител, който да се вписва в 2 слота(заедно с картата)

Ако няма значи ще сменяш охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма значи ще сменяш охладителя.

Идеята ми беше да не сменям охладителя с цел да не развалям естетиката в кутията(колкото и тъпо да звучи), но май ще се наложи.

И все още съм отворен за предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ми беше да не сменям охладителя с цел да не развалям естетиката в кутията(колкото и тъпо да звучи), но май ще се наложи.

И все още съм отворен за предложения.

Да разбрах идеята, но ако от MSI са направили подобно нещо нямаш друг избор. Все пак изчакай колегите от Hardware Team. Те ще си кажат думата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.