Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте виждам, че има доста теми по въпроса  и въпреки риска да съм досаден ще попитам за съвет. А да и ако ми отговорите имайте в предвид ,че не съм прочел и един ред в последните 10години свързани с компютри.

И така машинката ми е доста старичка и искам да я сменя с по-нова. Основно я ползвам за игри да не каза само за игри.

Идеята ми е да взема само дъно/процесор/рам  а по късно дядо мраз да донесе и видео карта.

От стария комп смятам да ползвам харда 160гб SATA (ако така се казва тоя по-късия порт).Знам, че ще кажете малък е ама до сега не съм го пълнил  нямам си и на идея какво ще правя 1тб.

Дъното ми е http://www.asus.com/Motherboards/P5PL2/ мисля,че е за кофата

Рам 2х2DDR2 на 800 мисля ,че и те са за кофата

Видео Asus GF9500GT 1GB DDR2 PCIE2.0 D  надявам се да го ползвам още 2-3 месеца ама вие ще кажете.

Прецесора е некъв пентюм 3.2 доколкото си спомням преди 5-6 години струваше 90лв.-кофата

Зарядното  е ново  преди 4-6 месеца съм го взел мисля че е към 500W

Монитор ако има значение Asus 19’’и несмятам да го сменям скоро.

Както казах по-горе смятам да сменя дъно/рам/процесор за около 500лв

Ако е наложително  ще взема и видео.

ПП. От другите постове виждам,че бюджетите  са твърди  тук е ориентировъчен предпочитам да дам още някои лев сега вместо да си вайкам след някои и друг месец.

Благодаря предварително.

А и последно виждам,че давате и линкове към сайтове, лично аз предпочитам да отида на място да го взема без значение от коя част на София-но това е само мое предпочитание ако трябва и куриер ще чакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата, може да се ползува. Докогато се съберат пари за замяна. Но има вероятност, ако се предложи машина с вградена в процесора графика, тя да се представя по-добре от наличната у Вас 9500ГТ, която е екипирана с бавната ДДР2 памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата, може да се ползува. Докогато се съберат пари за замяна. Но има вероятност, ако се предложи машина с вградена в процесора графика, тя да се представя по-добре от наличната у Вас 9500ГТ, която е екипирана с бавната ДДР2 памет.

Последния път когато се борих с вградено видео имах много проблеми сега може и нещата да са се променили доста но сам предобеден. А трябва да изтрая с това видео до нова година после ще го сменя с ново.

Мисля си рамта да е CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V и след някои и друга година да добява още една такава двоика.

ПП.това с видеото много ме зарадва  бюджета се дига на 600-650лв

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаме колегите, които са по-натренирани в сглобките, да почнат с предложенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал кутията каква е - за всеки случай. И повече за захранването - пак за всеки случай.

Иначе конкретно по темата и бюджета:

http://nikem-bg.net/cart/49779p1r46469p1r49043p1rf.html

Видеокартата и нея я мятай.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много въпросителни има като захранването каква марка е, кутията каква ти е? Ето нещо за моментално ползване с леки ъпдейти след време: AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ GB 970A-D3 / AMD970/ AM3/+ 4GB DDR3 1600 A-DATA PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5 Обща стойност - 634.26 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r44873p1r45925p1r49695p1rf.html   Щом ще си с 19" монитор картата е достатъчна с 1GB DDR5.   И една с вградена графика и нова кутия със захранване, а след време слагаш видео карта и си готов: I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 GB B85M-HD3 /1150 2X4GB DDR3 1600G HIPERF A-DATA CM K350 W/600W PSU Обща стойност - 699.76 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49716p1r49179p1r43474p1r46784p1rf.html

Ако избереш втория вариянт продаваш твоята "щайга" за някой лев и така ще събереш до към 700лв.

Като дойде момента за видео нещо за 300-350лв. и си готов за 2-3год. напред. :)

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,авторът е споменал,че бюджетът му е 500 лева,а 100лв отгоре не са изобщо малко.  

По темата - Наистина няма да е лошо да ни кажеш какъв е модела на захранването.На този етап е добре да се кара с вградено видео,което ще се справи по-добре от твоята карта,а след време ще добавиш външно.

ASUS H81M-E /1150

4GB DDR3 1600 A-DATA

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 506.32лв 

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще ходиш на място, то по-добре от Sky! Другата фирма с евтини чарколяци, от която масово се предлага е дето се вика ''на мачо пикчу у царевичака''! Ето две предложения от мен с AMD и Intel платформи:

Крайна цена 623,36 лв.

Крайна цена 641,76 лв.

Не си упоменал какви са кутията и захранването, които имаш!

П.П. Магнито, автора по-горе е споделил, че бюджета се покачва на 600-650лв.!

П.П.П. Имай в предвид, че първо трябва да поръчаш частите(дали през формата за поръчки On line или по телефона) и след това да ходиш на място да си ги вземеш!

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.
 Относно кутията ми аз сам съм си я правил. Трябваше ми дървена за да пасва на останалата част от секцията и затова бях принуден да я правя ръчно.Относно прегряване няма да има сложил съм 2 перки които се захранват отделно от захранването на останалата част.
 Относно захранването нямам си и на идея какво беше.Мисля, че ще свърши работо но и да е проблемно ще измуфтя някои приятал за едно временно.

Редактирано от Pukka (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да снимаш лепенката на захранването и да постнеш снимката тук! И не е лошо ако можеш и имаш желание да снимаш и кутията отвън и отвътре - мисля, че ще е интересно на потребителите да видят какво си сътворил :D! Аз също съм любопитен!

Поздрави!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.