Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Pukka

Малко помощ за "новата" ми машина

Препоръчан отговор

Здравейте виждам, че има доста теми по въпроса  и въпреки риска да съм досаден ще попитам за съвет. А да и ако ми отговорите имайте в предвид ,че не съм прочел и един ред в последните 10години свързани с компютри.

И така машинката ми е доста старичка и искам да я сменя с по-нова. Основно я ползвам за игри да не каза само за игри.

Идеята ми е да взема само дъно/процесор/рам  а по късно дядо мраз да донесе и видео карта.

От стария комп смятам да ползвам харда 160гб SATA (ако така се казва тоя по-късия порт).Знам, че ще кажете малък е ама до сега не съм го пълнил  нямам си и на идея какво ще правя 1тб.

Дъното ми е http://www.asus.com/Motherboards/P5PL2/ мисля,че е за кофата

Рам 2х2DDR2 на 800 мисля ,че и те са за кофата

Видео Asus GF9500GT 1GB DDR2 PCIE2.0 D  надявам се да го ползвам още 2-3 месеца ама вие ще кажете.

Прецесора е некъв пентюм 3.2 доколкото си спомням преди 5-6 години струваше 90лв.-кофата

Зарядното  е ново  преди 4-6 месеца съм го взел мисля че е към 500W

Монитор ако има значение Asus 19’’и несмятам да го сменям скоро.

Както казах по-горе смятам да сменя дъно/рам/процесор за около 500лв

Ако е наложително  ще взема и видео.

ПП. От другите постове виждам,че бюджетите  са твърди  тук е ориентировъчен предпочитам да дам още някои лев сега вместо да си вайкам след някои и друг месец.

Благодаря предварително.

А и последно виждам,че давате и линкове към сайтове, лично аз предпочитам да отида на място да го взема без значение от коя част на София-но това е само мое предпочитание ако трябва и куриер ще чакам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата, може да се ползува. Докогато се съберат пари за замяна. Но има вероятност, ако се предложи машина с вградена в процесора графика, тя да се представя по-добре от наличната у Вас 9500ГТ, която е екипирана с бавната ДДР2 памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео картата, може да се ползува. Докогато се съберат пари за замяна. Но има вероятност, ако се предложи машина с вградена в процесора графика, тя да се представя по-добре от наличната у Вас 9500ГТ, която е екипирана с бавната ДДР2 памет.

Последния път когато се борих с вградено видео имах много проблеми сега може и нещата да са се променили доста но сам предобеден. А трябва да изтрая с това видео до нова година после ще го сменя с ново.

Мисля си рамта да е CORSAIR 2x4GB Vengeance Blue LP DDR3 1600Mhz 1.5V и след някои и друга година да добява още една такава двоика.

ПП.това с видеото много ме зарадва  бюджета се дига на 600-650лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаме колегите, които са по-натренирани в сглобките, да почнат с предложенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал кутията каква е - за всеки случай. И повече за захранването - пак за всеки случай.

Иначе конкретно по темата и бюджета:

http://nikem-bg.net/cart/49779p1r46469p1r49043p1rf.html

Видеокартата и нея я мятай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много въпросителни има като захранването каква марка е, кутията каква ти е? Ето нещо за моментално ползване с леки ъпдейти след време: AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ GB 970A-D3 / AMD970/ AM3/+ 4GB DDR3 1600 A-DATA PALIT GTX650TI BOOST 1GB D5 Обща стойност - 634.26 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r44873p1r45925p1r49695p1rf.html   Щом ще си с 19" монитор картата е достатъчна с 1GB DDR5.   И една с вградена графика и нова кутия със захранване, а след време слагаш видео карта и си готов: I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 GB B85M-HD3 /1150 2X4GB DDR3 1600G HIPERF A-DATA CM K350 W/600W PSU Обща стойност - 699.76 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/49716p1r49179p1r43474p1r46784p1rf.html

Ако избереш втория вариянт продаваш твоята "щайга" за някой лев и така ще събереш до към 700лв.

Като дойде момента за видео нещо за 300-350лв. и си готов за 2-3год. напред. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,авторът е споменал,че бюджетът му е 500 лева,а 100лв отгоре не са изобщо малко.  

По темата - Наистина няма да е лошо да ни кажеш какъв е модела на захранването.На този етап е добре да се кара с вградено видео,което ще се справи по-добре от твоята карта,а след време ще добавиш външно.

ASUS H81M-E /1150

4GB DDR3 1600 A-DATA

I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150

Обща стойност - 506.32лв 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще ходиш на място, то по-добре от Sky! Другата фирма с евтини чарколяци, от която масово се предлага е дето се вика ''на мачо пикчу у царевичака''! Ето две предложения от мен с AMD и Intel платформи:

Крайна цена 623,36 лв.

Крайна цена 641,76 лв.

Не си упоменал какви са кутията и захранването, които имаш!

П.П. Магнито, автора по-горе е споделил, че бюджета се покачва на 600-650лв.!

П.П.П. Имай в предвид, че първо трябва да поръчаш частите(дали през формата за поръчки On line или по телефона) и след това да ходиш на място да си ги вземеш!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори.
 Относно кутията ми аз сам съм си я правил. Трябваше ми дървена за да пасва на останалата част от секцията и затова бях принуден да я правя ръчно.Относно прегряване няма да има сложил съм 2 перки които се захранват отделно от захранването на останалата част.
 Относно захранването нямам си и на идея какво беше.Мисля, че ще свърши работо но и да е проблемно ще измуфтя някои приятал за едно временно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да снимаш лепенката на захранването и да постнеш снимката тук! И не е лошо ако можеш и имаш желание да снимаш и кутията отвън и отвътре - мисля, че ще е интересно на потребителите да видят какво си сътворил :D! Аз също съм любопитен!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.