Премини към съдържанието
tyrbo

Търси се ? А именно, the best bg mobile net

Препоръчан отговор

Привет, привет. И ето тук започва моята скромна драма. Както повечето нормални хора, работя и доста често ходя на командировки по България. Като имам предвид командировки по България, го имайте напълно сериозно напредвид(а именно, че доста често се набивам в някое село на 300км от София), та оттук идва главния проблем. Интернета по България не е особено силен/добър с изключение на повечето големи градове. Но като си примерно в добричкото село Славеево, или село Спанчевци нета просто го нем'а. Първата ми мисъл е Макс Телеком, ма като им погледна покритието ми става лошо. Да давам 25 кинта на месец и да се моля на Бога/Шефа да ме прати на командировка в някои голям град е нещо невъзможно. Следват трите ни любими оператора, а именно Свиваком,Ментел и Грабул. Вивакомци и Глобул не могат да ме грабнат, защото имат ограничения на месечните МБ/трафик, след което скороста пада неимоверно, докато Ментел имат неограничени флашки за 20-25 лв на месец. Интересуват ме мнения за Мтел Флашките и некви други опции...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... докато Ментел имат неограничени флашки за 20-25 лв на месец. 

Мараба, селски! Ша ти пиша на твоя език, белким ма understand ;)

Де ги скива тия Ментелски Флашки с unlimited нет, бе? Я постни некъф линк. Нем'а таквиз работи, и ония те режат до 64 kbps, като си опоскаш включените megabytes.

Сичкото жисием оператор са един дол дренки, имай го напълно насериозно напредвид.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Да започнем от покритието. Виваком имат най-пълно покритие. Преди време водиха съдебни дела с М-Тел и успяха да го докажат. Но пък М-Тел имат по-високи скорости. Ако им случиш на покритието, разбира се. Глобул са някъде по средата, както винаги, но имат тенденция, след като ги продадоха на датския телеком - Теленор, да се развиват, а и да си подобрят обслужването. Само, може ли да ми кажеш, къде в сайта на М-Тел видя неограничен интернет на максимална скорост. Най-големия пакет на М-Тел на максимална скорост е с включени 20 GB. с такса 39,90 на месец За Глобул е 10 GB. при месечна такса 34,90 лв. Виваком предлагат 24 GB. и 37,80 лв на месец за това удоволствие. И така сумирано излиза, че Виваком хем имат най-добро покритие, хем предлагат най-много GB на максимална скорост, хем и цената им е по средата м/у другите два конкурента... Това би бил моят избор в такава ситуация, но е желателно консулация на място, да няма скрити уловки (като 3G модема, който наричаш погрешно "флашка" да се заплаща допълнително). Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така сумирано излиза, че Виваком хем имат най-добро покритие, хем предлагат най-много GB на максимална скорост, хем и цената им е по средата м/у другите два конкурента...

Не че им правя реклама, но Виваком са единствените, които те ограничават до 128 kbps, след изразходване на включените мегабайти. Това за по-скъпите планове - S+ и нагоре. При другите два оператора ограничението за всички планове е 64 kbps.

Обаче нетът е ужасен. Постоянно прекъсва, и изнервя.

Подпис: Бивш абонат на оператора, и отскоро активист на движението "Никога вече Vivacom!!!" :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Аз съм на Глобул. Не мога да се оплача от интернета, където има покритие... Обаче като отида на "вилата", която се намира в квартал на София, то там няма 3G... За това и просто не ползвам нета, че FB ми го отваря около 2 минути, Калдата ѝ трябват около 2,5-3 минути и така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да кажа, че интернет свързаността в България е доста по-евтина и стабилна от други държави. Не може да се сърдиш на операторите, че нямат покритие в цялата страна. Винаги ще има места, където по една или друга причина няма да е добър обхвата.

Единствения ти вариант е да си вземеш 3G модем с Data карта. Няма да правя реклама на Глобул, МТЕЛ или Виваком. И на трите оператора тарифите са сходни. Не може обаче да очакваш идеална скорост през 3G свързаността, но за работа става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около година бях с Мтел, покритието им наистина не е добро. Отскоро имам служебен мобилен интернет на Виваком... В града (пробвал съм София и Варна) няма голяма разлика, но на село (пробвал съм Самоковско и Кюстендилско) Виваком е доста по-добре. 

П.П Виваком обаче може би са най-големите ментаджии. Цял живот съм на Мтел(телефон), не че не съм си патил от недоглеждане на дребен шрифт, но за няколко месеца клиент на Виваком успяха за две, общо взето сериозни неща, да ме измамят(става въпрос за телевизия и мобилен телефон, но е показателно за отношението им към клиентите)...

От Глобул нямам впечатления...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
RudeBoy - хЪ, тенкю брадърчето ми ъген мадафака.

А сега вече и напълно сериозно. Бях онзи ден в център на Мтел, да видя какво се случва с едни 600лв. които им дължа от 7 години, а никой не ме търси...та иначе така любезната продавачка в магазина ми обясни като робот на робот, какво било то това 3G Internet с ФЛАШКА, представете си! И докато тя се опитваше да се доизкаже за най-новата оферта и четеше в страницата им, друг нейн колега се включи в разговора и каза че има ънлимитед за Бизнес Клиенти. От там, ми дойде за неограничения трафик. Не съм го тествувал, все още. А виваком, сериозно ли ? Тия братчее, като се сетя за ADSL-а които предлагаха преди години направо лошо ми става... Нещо ново ? Слухове някой ? http://www.bulsat.com/mobilen-internet.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ходиш командировка, горе-долу, в едни и същи населени места, можеш да погледниш картите на покритие на трите GSM оператора и да видиш, кой от тях има най-добро покритие, в посещаваните от теб райони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ходиш командировка, горе-долу, в едни и същи населени места, можеш да погледниш картите на покритие на трите GSM оператора и да видиш, кой от тях има най-добро покритие, в посещаваните от теб райони.

Тук е проблема, нон стоп и навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ново ? Слухове някой ? http://www.bulsat.com/mobilen-internet.php

До края на годината трябва да заработят иначе губят лиценза. Но това не значи, че ще имат покритие. Ще им трябват 3-4 годинки да достигнат 95-96% покритие. Най-много да предизвикат ефект на падане на цените при другите 3 оператора. Надявам се знаеш какво означава "бизнес клиент". Общо взето нямаш перфектното предложение и избора ти се свежда до М-Тел и Виваком. Принципно харесвам Глобул, но тук предлагат едва 10 GB на максимална скорост и то на висока цена, бих казал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опция 2 - сменям работата. На кантар съм вече дали въобще да си взимам. С тези ограничения е абсолютно неморално да се дават такива пари. Та аз правя 10 гб трафик на час минимум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш мотивирано предложение до работодателя /ако има такъв/ и ако те огрее печелиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имам отлични впечатления от виваком. На повечето места имат 3G, а където нямат 2G-то им е много стабилно. В моето село единствено виваком имат 3G(пълен сигнал), Мтел са на EDGE, а Глобул на GPRS. Така че по-добре не си вземай карта на глобул понеже покритието им на някои места е доста трагично. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опция 2 - сменям работата. На кантар съм вече дали въобще да си взимам. С тези ограничения е абсолютно неморално да се дават такива пари. Та аз правя 10 гб трафик на час минимум...

Както казва един от друг форум - попаднахме на форумен "тролобит" който майтап си прави с другите и чака сеир да чете.

Това ти прави една скорост от около 20 Мбпс, която освен в по една демонстрационна клетка при всеки оператор, няма как да я постигнеш при никой от мобилните. Така че темата е изчерпана за теб - нямаш решение.

----

Все пак за бъдещи читатели със сходини, но нормални въпроси и изисквания - при търсене на максимум мобилност се избира между 3те мобилни оператора и най-вече между Мтел и Вива, при щъкане само между 3-4 големи града се мисли за Макстелеком (имат ли покритие). Това е. При старта си Булсат ще са в положението на Макс вероятно - добри оферти но на 5 места само.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.