Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nlegna

Съвет за семейна кола Комби или Ван до 6000 лв.

Препоръчан отговор

Здравейте! Дайте съвет за семейна кола Комби или Ван до 6000 лв. Търся здрава и с евтина подръжка кола. Разглеждах доста варианти, но нямам инфо относно двигател, често рещани проблеми, цени за поддръжка и разбира се данъка на колата. Ето на какво съм се спирал:

1. Mitsubishi Space Star 1.3 ГАЗОВ ИНЖЕК / 82 к.с. / 12.2006 - 5699 лв.

2. Kia Rio 1.5iГАЗ ИНЖЕКЦИО  /  97 к.с /   февр.2004   -  4900 лв.

3. Mitsubishi Lancer 1.6i ГАЗ ИНЖ BRC   / 98 к.с /     авг.2005 -   6300 лв.

4. Ford Focus c max 1.6 klima gaz   / 101 /   септ.2004  -  6900 лв.

5. Opel Zafira 1.6i,101Газ.инж   / 101 /   ноември.2002 -   6300 лв.

6. Mazda Premacy 1.8 i  бензин /  101 /   юни.2004  -  5390 лв.

Ще съм ви благодарен, който има поглед върху даден модел да си каже мнението или пък да направи своята класация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си гледал данъка, виде ли че за над 100к.с няма отстъпка 50% за катализатор? Много набутващо е да си купиш 101к.с автомобил от тази гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си гледал данъка, виде ли че за над 100к.с няма отстъпка 50% за катализатор? Много набутващо е да си купиш 101к.с автомобил от тази гледна точка.

тези които са 101 к.с. могат да се регистрират на ниския данък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Дайте съвет за семейна кола Комби или Ван до 6000 лв. Търся здрава и с евтина подръжка кола. Разглеждах доста варианти, но нямам инфо относно двигател, често рещани проблеми, цени за поддръжка и разбира се данъка на колата. Ето на какво съм се спирал:

1. Mitsubishi Space Star 1.3 ГАЗОВ ИНЖЕК / 82 к.с. / 12.2006 - 5699 лв.

2. Kia Rio 1.5iГАЗ ИНЖЕКЦИО  /  97 к.с /   февр.2004   -  4900 лв.

3. Mitsubishi Lancer 1.6i ГАЗ ИНЖ BRC   / 98 к.с /     авг.2005 -   6300 лв.

4. Ford Focus c max 1.6 klima gaz   / 101 /   септ.2004  -  6900 лв.

5. Opel Zafira 1.6i,101Газ.инж   / 101 /   ноември.2002 -   6300 лв.

6. Mazda Premacy 1.8 i  бензин /  101 /   юни.2004  -  5390 лв.

Ще съм ви благодарен, който има поглед върху даден модел да си каже мнението или пък да направи своята класация.

Предложените автомобили, с изключвние на първия са си десет годишни "бабички". След няколко и месеца намалението на данъка за катализатор ще отпадне. Така, че която и да вземеш все ще сбъркаш. 6к лева за 10 год. кола - нещо не се вързва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кола произведена след 2000г остъпката и ще е 30% от данъка,а не както беше досега 50%.Под 2000г производство отпада остъпката от 50%.Говорим за коли до или 74кw-101к.с.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кола произведена след 2000г остъпката и ще е 30% от данъка,а не както беше досега 50%.Под 2000г производство отпада остъпката от 50%.Говорим за коли до или 74кw-101к.с.

Гадост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да погледнеш и Рено Еспейс или Гранд Еспейс. Има коли произведени след 2003 г., които са под 6000 лева. Не съм фен на френските автомобили, но дизелите на Рено не са за подценяване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не съм фен на френските. А на дизелите още повече, особено когато ще е втора употреба. За момента никой не си казва мнението за предложенията, а темата отиде за застраховки и такси. Моля Ви за мнение и предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

особено когато ще е втора употреба.

... и то на 10 годишна кола винаги съм се чудел защо се искат съвети по форумите. Няма такава марка кола която след 10 години в експлоатация да не ти сервира някоя изненада. Вземаш си един специалист и му плащаш и тръгвате да обикаляте и пробвате. Като гледам и каква шарения си предложил за избор за теб е даже без значение дали ще е японска или европейска колата която ще караш а камо ли да имаш и по тесни предпочитания.

И един съвет. Не подценявай дизелите ... 

Оглеждай се за по малко търкаляна кола и поддържана най вече. Много е важно и предните собственици  как са я карали. 

С една дума късмет е работата.

п.п И колата не е инвестиция която с времето си ще поддържа цена или е ти носи приходи а една бездънна яма в която се наливат пари. Такова нещо евтино,хубаво и икономично при колите не съществува,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е с тия данъци разобедихте човека да си купува кола,то ако не данък има гуми, ако има гуми плуоска,аспух ,съидинител, масло ,филтри, ел.обурудване като стъкла ,врати, вентилатори.Също така лагери, спирачки,маркучи,крушки, ремаци,водна помпа компютър. Според мен японско возило, ако ще е швабско Мерседес или БМВ,също така на ПЕЖО дизела не за подциняване.Успех колега, то телевизор, хладилник кола и жена на късмет, както казваха едно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет - личното ми мнение е, че независимо какво се казва е хубаво да се избягват турбо дизели на по 100-150К+ км, защото е възможно е възможно да попаднеш на турбо, което съвсем скоро ще се издуха и ще се наложи да правиш ремонти с неприятни суми от по 1000лв. Дизелът е хубав да го караш нов и да го пробуташ след 150К километра на някоя будала. Отгоре на всичко българската нафта като нищо може да ти замръзне в резервоара, а и има необходимост от по-сериозен акумулатор и по-честата му замяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от изброените бих избрал форда. с газовата дето има, ще ти излиза доста тънко. а и е сравнително нова, прилична цена и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то от 2014 и за тия под 100 коня няма да има отстъпка за катализатор...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.