Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nedqlkow

Интернет на бригада в САЩ

Препоръчан отговор

Здравейте . Понеже предстои идното лято да замина на бригада в САЩ , възникна въпросът с интернета . Как точно се процедира в тази ситуация ? Там ли трябва да се търси доставчик , посредством , който да си осигуря връзка ? Мога ли от тук да си набавя някакъв било то рутер или модем , който да ползвам там и да ми осигурява достатъчно добър интернет ?

Предполагам , че въпросите ми са доста елементарни , но съм тотален лаик на тая тема . Извинявам се , ако съм отегчил някой :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там ще си търсиш интернет доставчик. В зависимост къде си, ще разучиш как се предоставя интернет и какви са възможностите и ще решаваш на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там ще си търсиш интернет доставчик. В зависимост къде си, ще разучиш как се предоставя интернет и какви са възможностите и ще решаваш на място.

Тоест няма вариант да си осигуря нещо от тук и да замина директно така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест няма вариант да си осигуря нещо от тук и да замина директно така ?

Не няма вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти по добре си търси  KONVERTER THG-100 100W  за лаптопа а рутери /модеми остави на доставчика тая работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво точно имам нужда от такова нещо и какви са функциите му ?

Ти по добре си търси  KONVERTER THG-100 100W  за лаптопа а рутери /модеми остави на доставчика тая работа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там напрежението  е 110 волта и ще ти трябва подобно устройство за да го повдигне до 220 .

В електроразпределителната мрежа в Европа за домакински нужди тече еднофазен променлив ток с честота 50 Hz и напрежение 220 V, в САЩ честотата е 60 херца при напрежение 110 V, а Япония използва смесено 50 и 60 херца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не е болка голяма. Може в кварталната работилница да поръча  пренамотка на силов трансформатор 1:2, да речем 100W  и до го понесе към Новия свят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга възможност е от там да си купи зарядно за лаптопа , но предполагам ще се набута сигурно с толкова пари колкото е лаптопа :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга възможност е от там да си купи зарядно за лаптопа , но предполагам ще се набута сигурно с толкова пари колкото е лаптопа :D

А понеже този линк , който си ми дал , пише , че няма налично тоав нещо . От къде другаде мога да се снабдя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз съм го дал ориентировъчно , потърсете във вашия град в някой магазин за електронни части .

ПП. Като гледам имаш доста време до бригадата , така че може и някой сервиз да се направи , както каза колегата Profruit ...... може и някой трансформатор от старо лампово руско радио да свърши работа ;)

Трябва да се експериментира или купуваш стандартно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами там напрежението  е 110 волта и ще ти трябва подобно устройство за да го повдигне до 220 .

Той явно много стар модел на лаптоп ще ползва щом толкова го презастраховате. Моя без проблеми повече от 3 години работи на 110v а накрайника му е даже още шуко както е дошъл от България. Ползвам го със разклонител който е с комбинирани женски за 110v и 220v в мрежа 110v. макар че и без траф мога да го пусна на линейно 220v напрежение но няма смисъл. На импулсния адаптер си го пише ясно че работи от 100v. до 240v. 50-60hz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той явно много стар модел на лаптоп ще ползва щом толкова го презастраховате. Моя без проблеми повече от 3 години работи на 110v а накрайника му е даже още шуко както е дошъл от България. Ползвам го със разклонител който е с комбинирани женски за 110v и 220v в мрежа 110v. макар че и без траф мога да го пусна на линейно 220v напрежение но няма смисъл. На импулсния адаптер си го пише ясно че работи от 100v. до 240v. 50-60hz.

Ами , лаптопът не бих казал , че е особено стар . http://www.notebookcheck.net/Review-HP-Compaq-Presario-CQ56-Notebook.42285.0.htmlтук може да се види за какво точно става въпрос . Иначе , ще прегледам за кабел , защото познат в САЩ ми каза , че там такъв струва 12 долара . Ако не успея в България да си намеря за там , ще търся конвертор .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото познат в САЩ ми каза , че там такъв струва 12 долара . Ако не успея в България да си намеря за там , ще търся конвертор .

12 долара за какво ? То може и за по 100 да има сигурно, знам ли. Не е луд тоя дето яде баницата ...

При мен най обикновен преходник съжалявам че нямам под ръка е около 50 цента. Иначе ползвам този разклонител който е около 6 долара.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То от САЩ и аз ще си намеря разклонител . Въпросът е , че заминавам за първа година и при пристигането последното нещо , което ще трябва да свърша е да си търся такъв . Идеята е дали мога от България да си взема подобно нещо , което да ми свърши работа .

12 долара за какво ? То може и за по 100 да има сигурно, знам ли. Не е луд тоя дето яде баницата ...

При мен най обикновен преходник съжалявам че нямам под ръка е около 50 цента. Иначе ползвам този разклонител който е около 6 долара.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

То от САЩ и аз ще си намеря разклонител . Въпросът е , че заминавам за първа година и при пристигането последното нещо , което ще трябва да свърша е да си търся такъв . Идеята е дали мога от България да си взема подобно нещо , което да ми свърши работа .

Както от Америка, така и от България можете да си намерите всичко необходимо за лаптопа, ако до следващото лято разбира се все още работи. Трябва ви преходник за разклонителя за напрежението, който го има по 2-3 лева във почти всеки електрически магазин. Импулсното захранване - вече ви е отговорено. Последното работи с напрежение на електрияеската мрежа от 100 до 240 волта. Какви преобразователи ви гонят незнам, но на всяко импулсно за лаптоп е написано в какви граници работи. Постнете снимка на вашият модел тук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както от Америка, така и от България можете да си намерите всичко необходимо за лаптопа, ако до следващото лято разбира се все още работи. Трябва ви преходник за разклонителя за напрежението, който го има по 2-3 лева във почти всеки електрически магазин. Импулсното захранване - вече ви е отговорено. Последното работи с напрежение на електрияеската мрежа от 100 до 240 волта. Какви преобразователи ви гонят незнам, но на всяко импулсно за лаптоп е написано в какви граници работи. Постнете снимка на вашият модел тук!

http://shop.serviz.bg/hp-smart-65w , абсолютно същото като това е и зарядното на моя лаптоп .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

А прочете ли какво е написано на стикера на самото импулсно? Я го вземи в ръка и погледни. Бива ли да сте толкова смотани? И рибата в морето, а той сложил тигана с олиото на печката...

Ето какъв трябва да е щепселът за американският стандарт. Той е същият и за Англия и Япония. А от другата страна на кабела един разклонител тройка или по добре петица за всеки случай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А прочете ли какво е написано на стикера на самото импулсно? Я го вземи в ръка и погледни. Бива ли да сте толкова смотани? И рибата в морето, а той сложил тигана с олиото на печката...

Ей това е ! Тия лаптопи са само за игри и чат. Добре че в 21 век предпазителите вече са падащи иначе и теми как се сменят и поправят щяхме да четем !

Дискутираме тема в която в който и супер маркет да влезеш в САЩ ще те затрупат от преходници а интернет 4G на път под път там, само вадиш парата и плащаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На стикера на самото зарядно пише 100-240V , 50-60 Hz . Това ще рече , че зарядното ще може да се ползва без проблем , или ? Тоест , без да се налага да му се търсят допълнителни неща ?

Извинявам се за елементарните въпроси , но просто не съм запознат с темата . Няма нужда от квалификации .

Ето какъв трябва да е щепселът за американският стандарт. Той е същият и за Англия и Япония. А от другата страна на кабела един разклонител тройка или по добре петица за всеки случай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

На стикера на самото зарядно пише 100-240V , 50-60 Hz . Това ще рече , че зарядното ще може да се ползва без проблем , или ? Тоест , без да се налага да му се търсят допълнителни неща ?

Извинявам се за елементарните въпроси , но просто не съм запознат с темата . Няма нужда от квалификации .

Разбира се, че може без никакъв проблем да се ползва зарядното и в Америка. Не ви трябва нищо повече от един разклонител, на който от едната страна има "американски "щепсел, а от другата му се намита разклонител за 3 или 5 устройства, които можете да си ги включвате. И кабелът да е по дълъг от стандартния, който се продава по магазините /1,5 метра/ Това може да се изработи за 20 минути докато човек си почива на чаша кафе. Само си закупете кабел, разклонител и щепсел от магазина за електроуреди. / кабелът да е многожилен , гъвкав с три жила в него. Това е философията на този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно . Тогава ще се постарая да си осигуря тези неща .

Разбира се, че може без никакъв проблем да се ползва зарядното и в Америка. Не ви трябва нищо повече от един разклонител, на който от едната страна има "американски "щепсел, а от другата му се намита разклонител за 3 или 5 устройства, които можете да си ги включвате. И кабелът да е по дълъг от стандартния, който се продава по магазините /1,5 метра/ Това може да се изработи за 20 минути докато човек си почива на чаша кафе. Само си закупете кабел, разклонител и щепсел от магазина за електроуреди. / кабелът да е многожилен , гъвкав с три жила в него. Това е философията на този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
    • от Лина Георгиева
      Здравейте!  ^_^
      Преди няколко месеца се нанесох в София. С преносим 4G модем от Vivacom на ограничен брой GB-ти на бърза скорост съм, които обаче много бързо ми свършват (в рамките на 2 седмици). Затова търся компромисен вариант с домашен интернет, който да делим с моята съквартирантка. 
      Ще е чудесно, ако е:
      1. С приблизително еднаква скорост на Upload и Download около 100mbitps
      2. Цена около 15-20 (25лв. макс)
      3. Без договор 
      4. По възможност, с включен рутер (безплатно, под наем или с еднократно заплащане)
      Много бях харесала офертата на Булсатком, но се оказа, че нямали покритие в Студентски град. Чувам и противоречиви мнения за Оптиком. Металан вече за съжаление няма (собственост е на Мтел?). А Близу сякаш не е оферта. С мобилни оператори не ми се обвързва повече сякаш. 
      Вие от кои доставчици сте доволни? Моля, препоръчайте ми! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.