Премини към съдържанието

10 гласували потребители

1. 1. Кой контролер да избера?

• Aerocool F6XT Panel
      4
    • Zalman ZM-MFC1 Plus
      6
    • Aerocool F4XT Panel
      0
    • Scythe Kaze Q
      0

Препоръчан отговор

Решил съм да взимам споменатата джаджа. Кутията ми е Thermaltake S31

Публикувано изображение

В момента съм с 3 вентилатора(2 ТТ на 1000об. вкарващи + CM на 2000об. изкарващ). Ще взема още три вентилатора от тези: ARCTIC+COOLING+ARCTIC+F12+PWM

Oбщо ще станат 6 броя, като ще ги правя 3 вкарващи и 3 изкарващи въздуха. И тук вече следва изборът на контролер. Никога не съм монтирал такова нещо и ако някой има впечетления моля да сподели. За сега съм решил да е този Aerocool+F6XT, защото ми изглежда най-добре, а може до 6 вентилатора да се регулират. Общо взето всякакви мнения ще са полезни, защото пак казвам, че не съм имал досег до такова нещо. В анкетата съм пуснал и други вариянти, който ми допадът. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай Залмана, има най-големи възможности.Тези вентилатори на AC Cooling, не са много подходящи за контролери, защото контролерите работят с регулиране на напрежението на вентилатора.Не, че няма да работят, но плащаш за нещо, което няма да ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай размерите на контролера, да не стане така, че да нямаш къде да го монтираш. Този, който си избрал е на три степени, докато тези с потенциометрите са в целия диапазон от 6 до 12 волта. Ако имаш познания можеш и сам да си направиш контролер, излиза към 10 лева. Този който си избрал е 5,25", монтира се където и CD-то, ако е 3,5" се монтира където се монтира флопи, а тази кутия може да няма такава опция...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и 3,5", но като почти сигурно ще взема контролер за 5,25". Рално не искам да регулирам нещо сложно. Идеята е да направя максимално тиха кутията, тоест като не товаря компа ще са на ниски стойностти вентилаторите, а като го товаря ще ги увеличавам. Вентилаторите, който съм избрал са регулируеми в диапазона от 300 до 1350об. с 4-ри пинова букса са. Защо да не мога да ги регулирам от контролера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вентилаторите, който съм избрал са регулируеми в диапазона от 300 до 1350об. с 4-ри пинова букса са. Защо да не мога да ги регулирам от контролера?

Тези вентилатори са с термодатчик и имат възможността да се саморегулират! Датчика е закрепен посредством кабелче и можеш да го поставиш където пожелаеш в кутията! Примерно на чипсета, на харда и т.н., зависи как точно ги монтираш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези вентилатори са с термодатчик и имат възможността да се саморегулират! Датчика е закрепен посредством кабелче и можеш да го поставиш където пожелаеш в кутията! Примерно на чипсета, на харда и т.н., зависи как точно ги монтираш!

Аз това го забелязах, че го пише в описанието и ще взема тези вентилатори. За тези пари и това, което предлагат мисля, че са идеални. За контролера ще си остана на вариянта Aerocool F6XT, защото Залмана може и да не пасне на кутията ми. Предния капак може да не се затваря, защото врътките за регулиране са доста издадени. :(  В Понеделник ще взимам нещата, тъй че има още малко време за размисли. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и 3,5", но като почти сигурно ще взема контролер за 5,25". Рално не искам да регулирам нещо сложно. Идеята е да направя максимално тиха кутията, тоест като не товаря компа ще са на ниски стойностти вентилаторите, а като го товаря ще ги увеличавам. Вентилаторите, който съм избрал са регулируеми в диапазона от 300 до 1350об. с 4-ри пинова букса са. Защо да не мога да ги регулирам от контролера?

Няма нищо лошо да ползваш контролер , но това което си намислил с 6-те вентилатора ако ти даде повече от 2-3 градуса пак ще е много , но сидурното е тука че с всеки допълнително монтиран вентилатор ще става все по шумно!

Моя съвет е понеже имаш 3 налични ,вземи още един - не виждам смисъл от повече! Лично аз бих ги ползвал 2 на фронт панела(примерно стоковите перки от кутията , просто за визия-да са еднакви перките,не различни) да вкарват , един отзад и един отгоре да изкарват!

За отгоре може да ползваш 140мм перка има и такива 140мм с захващане на 120мм

Scythe Glide Stream 140 mm PWM Case fan, ~1300rpm - тази е с такова захващане ето и едно ревю

Или тази която бих предпочел Noiseblocker BlackSilent Fan XK1 - 140mm   ето тук от това ревю

Спокойно може и да минеш без контролер , понеже като ти гледам перките тези на ТТ максималните им обороти 1000 са едни нормални стойности за всеки 120мм вентилатор - тука вече ще има някаква разлика с раличните размери ,но в общи линии при тези обороти въздушния поток трябва да е добър ,както и нивото на шум да да не е високо.И да ги ползваш с контролера има голяма вероятност като ги намалиш, което ме съмнява да направиш доста да им спадне въздушния поток!

Перката ти на КМ , която пък е с високи обороти без ПиВиЕм управление може да ги намалиш като я пуснеш на 7 волта примерно(или да смениш с някоя подходяща перка)

При 140мм - пък едни 650-750 обората са вариращи за добър поток и ниски нива на шум!

Вземи Нойсблокъра,която ти предложих ,наисти безшумна перка ,аз на моите 120-ки на 1000 оборота не ги чувам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията колеги. Вентилатора Noiseblocker найстина ми хареса само 12dB, но сега ще взема Арктика да го пробвам. За тази цена(3,50евро) и да не ми хареса не е проблем. Арктика на 1350об. е 22dB, но аз мисля да го ползвам на макс.900об.което предполага 15-16dB. Днес ги поръчвам нещата и ще видим какво ще се получи. Ако не ми допадне лесно мога да ги пусна в Ebay и ще взема Noiseblocker. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един глас още за Залмана, но най-си заслужава Ноизблокъра като идея.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така колеги взех нещата Aerocool F6XT и 3броя от Арктика. След като монтирах всичко почнах да пробвам и :shock11: Като намаля вентилаторите почват да бучат, ако намаля само един пак има едно жужене. Пробвах с всички вентилатори и при всичките се появява този звук, но само на ниски обороти. Когато ги пусна на макс. обороти изчезва звукът. Утре ще ги връщам и съм решил да не правя повече експерименти и ще взема една перка 12см. Enermax+T.B.Apollish+12cm+blau и една 14см. Noiseblocker+BlackSilent+Fan+XK1 без контролер. След време може пак да ми щукне да взема контролер, но този път ще е от по-скъпите модели. Като монтирам вентилаторите ще постна снимка как е станало. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички включили се в темата и най-вече на колегата "playalistic" за неговото мнение и опит от "Noiseblocker" и "Enermax" . След като върнах първата поръчка реших да не взимам контролер и поръчах тези вентилатори Enermax+T.B.Silence+12x12cm заради ниското ниво на шум само 11dB. Както взех и едни глезотии за кутията Sharkoon-Kaltlichtkathode-2in1-blau. За сега това ще е ъпдейта на кутията. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.