Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте на всички, надявам се да ме посъветвате какъв захранващ блок да си купя, днес реших да пусна ПЦ-то и хоп, нито стартира нито биип, нищо, пробвах старо захранване но всичко беше сякаш има само 256 цвята монитора, предполагам не стигат ватовете или нещо подобно, но пък запали. Та решил съм да купувам захранване онлайн, до 80 лева, старото беше китайско с 400W и 12 ампера, това прочетох на стикера отстрани. Кажете ми ако може коя марка захранване е добра и влиза в парите. 

Ще си поръчам захранването от outmax.bg, или ако знаете по-добър онлайн магазин приемащ PayPal, кажете. Надявам се до утре да имам отговор, че съм на зор да подкарам щайгата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=34888

Това ще ти е таман, ама с paypal-а нещата малко се удебеляват. Таксата е солена, спрямо цената на покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за предложението но не мога да платя с Пейпал в емаг. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=34888

Това ще ти е таман, ама с paypal-а нещата малко се удебеляват. Таксата е солена, спрямо цената на покупката.

47.33 евро ми излиза на пейаута с Пейпал, мисля да го поръчам

Ако може да попитам за друг проблем, не съм сигурен от какво е, но на щайгата интернета ми е супер слаб, сваля с 20/30 кб, като от време на време скача на 100/200 кб, рутера е свързан към ПЦто, а на лаптопа интернета си ок, смених около 20 драйвера, ефект никакъв, четох разни настройки по драйвера, ефект никакъв. Трябва ли да си купя лан карта? Или WiFi адаптер би бил по добър вариант? Така и така ще поръчвам захранване в момента :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не вземеш отново да пробваш старото захранване . Сети ли се да го изключиш от тока за 5/10 минути и тогава да се опиташ да стартираш ПС . Да не хвърляш пари излишно на вятъра :D

А това за интернета е несериозно - пробвай на тоя кабел лаптопа , провери си торентклиента за ограничение , да не си го бутнал по погрешка :)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не вземеш отново да пробваш старото захранване . Сети ли се да го изключиш от тока за 5/10 минути и тогава да се опиташ да стартираш ПС . Да не хвърляш пари излишно на вятъра :D

А това за интернета е несериозно - пробвай на тоя кабел лаптопа , провери си торентклиента за ограничение , да не си го бутнал по погрешка :)

Пробвах, изключих го за около 15 минути, 5-6 пъти пробвах да го включа, не ще и не ще, имам едно захранване от 5-6 години (китайско) компа тръгва ама цветовата гама беше все едно гледаш Windows XP без драйвери ( всичко едно такова омазано) та си помислих че е от захранването, а и се замислих, дали тоя омазан десктоп където го зърнах има нещо общо и с видеото? 

За нета, дори страниците (абв.бг примерно) ги отваря за около 3 минути. Не се бях сетил да ръгна кабела в лаптопа, но пък четох около 3 часа по форуми, че и много други хора имат този проблем, някой са го решили с настройките които и аз направих, мне, с други драйвери (по-стари, по-нови) и тях пробвах, ммне, та 3тото решение което видях в нета е нова лан карта. А между другото, моята е от тези вградените, не е като видеото ( ако се изразих добре >.< )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки случай резолюцията на екрана не е от слабо захранване :no-no: явно нещо друго ще изкочи ама по добре дай описание на цялата конфигурация , огледай за надути кондензатори , пробвай за нета с лаптопа , ако е ок- нова ланка .

ПП предполагам и щайгата е доста стара и е подсъдно да се влагат 80+ лева за захранване

Ето от мен .

Neotech 80+ PSU 460W

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки случай резолюцията на екрана не е от слабо захранване :no-no: явно нещо друго ще изкочи ама по добре дай описание на цялата конфигурация , огледай за надути кондензатори , пробвай за нета с лаптопа , ако е ок- нова ланка .

GeForce 8500 GT , Asus P5L MX Дъно, А-дата 2GB ram DDR2, Forton ATX-400RNP захранване, процесор Intel 2 duo 2.3 Ghz точния модел не мога да ти кажа

Ланката не ме притеснява особено, гледах кондензаторите, няма надути (наскоро бяха сменяни около 10тина от които 4-5 бяха на видеото)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ау , огледай това дъно за надути кондензатори и виж захранването от предния ми пост .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що го огледах, не видях нито един подут, ( освен че на видиото му липсва един, в смисъл има кръгче с плюс и минус на него без кондензатор, а гледам и другите са оградени с кръгчета, но пък преди седмица всичко си беше ок) в захранването не съм оглеждал за кондензатори, да огледам ли и него от вътре? Забравих да спомена преди 4-5 дни малкия ми брат е спрял компа от бутона ако има значение

Щайгата е сглобявана преди 6-7 месеца, като от мене(от старата щайга) беше харда само, излезе ми 300 лева

Редактирано от skippi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да гледаш захранването , то щом не тръгва :no-no:

Я натисни брат ти да си признае още нещо :) защо е било това принудително спиране от бутона :( нещо да е прегрял ?

Много пари си дал за щайгата :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каза, че ПЦто не искало да се спре и го спрял от бутона, пък той и на 9 години, едва ли знае ако е направил друго. А да прегряло, знам ли, не съм бил вкъщи тогава. А и го душнах, не миришеше :D

който не разбира много много, тогава ми се видяха малко, имах пари в мене :D и ме сърбяха пръстите хаха

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да прегряло, знам ли. А и го душнах, не миришеше

който не разбира много много,

Абе ти не си чак толкова зле колкото се представяш.

Щом си се сетил да ,,душнеш'' за миризма на изгоряло, значи имаш нещо под шапката.

Няколко пъти като.. 

четох около 3 часа по форуми, че .....

и ще научиш доста неща. Стига да те интерсува материята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много голям процент Фортрончета от сериите PNF/PNR им се подуват кондензатори 1000uF/10V, виждат се през решетката на перката.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе ти не си чак толкова зле колкото се представяш.

Щом си се сетил да ,,душнеш'' за миризма на изгоряло, значи имаш нещо под шапката.

Няколко пъти като.. 

и ще научиш доста неща. Стига да те интерсува материята.

Криза е все пак, пък и съм си българин. Ако мога да оправя нещо защо да плащам майстор :D 2-3 пъти съм си досчупвал джаджите, но пък всяка грешка за добро. Преди ми е горяло захранване и помня, че миришеше готино. Но това не мирише, нито видеото, та сега точно видеото ме притеснява. Нямам 100 лева за ново видето + захранване, а стария ми блок е антика :/

Много голям процент Фортрончета от сериите PNF/PNR им се подуват кондензатори 1000uF/10V, виждат се през решетката на перката.

Забравих да спомена, изкарах блока извън кутията, и като му ръгна кабела, цъкам бутона на "I" и се чува съвсем леко долувим шум, нещо като жужене. Помислих си, че ще ме тресне ток :D

Пичове, блгодаря на всеки придонесъл към отсраняването на проблема ми най-искрено!!!

В края поръчах Neotech 80+ PSU 460W = благодарение на jonov. Платено през ПейПал

Order #371518

Item# 371518 €33.12 EUR 1

€33.12 EUR

в допълнение, дръпнах и лан карта Мрежова карта Tenda TEL9901G + 3.90 лв за доставка

Бих помолил някой даде мнение за ситуацията с оплескания екран, трябва ли да се притеснявам и за видеото? Би било чудесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що отворих захранването, 1 подут кондензатор.. Явно това е проблема. Новото е на път към 16:00 ще го получа! Още един въпрос, нормално ли е на едната намотка да имам някакво бяло вещество, приличащо на дъвка? Обхванало е половината намотка това чудо, а и го виждам още на поне 3 места. На две места от другата страна да дъвките има залепени найлончета (твърди, размери около 2.5см на 4 см,прозрачни). На една малка платка и няколко кондензатора. Някаква идея какво би било това чудо?

Редактирано от skippi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колкото за "дъвката" нормално е това е силикон, с който се зактепват някои компоненти за да издържат на вибрации при транспортиране - да не се получи студена спойка...

Здравейте на всички, надявам се да ме посъветвате какъв захранващ блок да си купя, днес реших да пусна ПЦ-то и хоп, нито стартира нито биип, нищо, пробвах старо захранване но всичко беше сякаш има само 256 цвята монитора, предполагам не стигат ватовете или нещо подобно, но пък запали. Та решил съм да купувам захранване онлайн, до 80 лева, старото беше китайско с 400W и 12 ампера, това прочетох на стикера отстрани. Кажете ми ако може коя марка захранване е добра и влиза в парите. 

Ще си поръчам захранването от outmax.bg, или ако знаете по-добър онлайн магазин приемащ PayPal, кажете. Надявам се до утре да имам отговор, че съм на зор да подкарам щайгата!

щом се вижда на 256 цвята или липсва драйвер на видеокартата или настройка или ще трябва и видеокарта да сменяш

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колкото за "дъвката" нормално е това е силикон, с който се зактепват някои компоненти за да издържат на вибрации при транспортиране - да не се получи студена спойка...

щом се вижда на 256 цвята или липсва драйвер на видеокартата или настройка или ще трябва и видеокарта да сменяш

В смисъл със старо захранване, 300 вата, приличаше на това, но всичко беше с онези гадни цветове /дразнещи/. Драйвери по принцип съм си сложил, настройките си ги имаше преди да се появи проблема със захранването. Огледах видеото, всичко изглежда наред. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Народе дава ми че компа е спрял видео картата защото е репортнала проблеми (code 43) някаква идея за какво иде реч? Току що инсталирах новото захранване, всичко е ок с него, сега ще видя дали е от драйверите, но някой ако разбира тези кодове, дано сподели с мен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова намекнах по горе че нещо друго ще излезе а не че е слабо захранването . Деинсталирай драйвера на видеото и инстал от ново да видим дали ще се оправи .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих драйвер, пробвах да деинсталирам стария, и да инсталирам новия без успех, инсталацията не тръгва :/ а между другото датата се е върнала назад с 14 години, според моята хубава щайга сме 1/1/1999 10:34 пм, което ме кара да мисля че и биоса нещо не е наред, мнения? :S

През вграденото видео пък изобщо няма никаква картина, навежда ме на кофти мисъл

И така резултата, току що включих автоматично да настройва някакво напрежение от биос, имаше много волтажни показатели, включих това чудо след като рестнах всичко си е ок, новата лан карта е вътре и нета си е ок.

ИСКРЕННО БЛАГОДАРЯ НА ВСЕКИ ПИСАЛ В ТЕМАТА! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се е шашнал биос , но за всеки случай си провери батерийката на дъното или ако нямаш уред да я измериш , си купи нова - левче или два е .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.