Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, подариха ми ZTE Grand X pro  чисто нов, но може само карта на Mtel да се сложи, а имам на Vivacom искам да си сложа на , обаче не искам гаранцията ми, която е 2 години да си отиде зареди 1 разкодиране, така че въпроса ми е колко пари взима на минута като си на Mtel и звъня на номер на Vivacom/Globul ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от тарифният ти план... Влез в страницата на M-Tel намери си тарифният план и там пише всичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът може да се разкодира в офис на Мтел срещу заплащане. Гаранцията ще се запази.

Освен ако е поименна, и е на името на предишния собственик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интернет намерих, че може да се разкодира и безплатно.

На този сайт дето си го дал, линка за закупуване дали седи за украса, щом твърдиш, че е безплатно. Точно такива хардуерни решение струват майка си и баша си и са предназначени за сервизи.

Не казвам, че не може (не съм се интересувал за конкретния модел), но трябва да се търси на друго място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже телефона е чисто нов, 550 лева струва, а го взехме от на татко 1 приятел за 100 лева, което това си е голяма далавера, та тогава ще му звънна да го занесе да го разкодират в МТЕЛ или и аз мога да ида?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже телефона е чисто нов, 550 лева струва, а го взехме от на татко 1 приятел за 100 лева, което това си е голяма далавера, та тогава ще му звънна да го занесе да го разкодират в МТЕЛ или и аз мога да ида?

Зависи на чие име е гаранцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е взет на изплащане и се заплатят всички вноски, разкодирането е безплатно. Ако е платен кеш и още не е изтекъл срока на договора, разкодирането е 50 лева за телефони до 600 лева и 150 лева за телефони над 600 лева. Така поне беше преди, сега може и да са променили условията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е взет на изплащане и се заплатят всички вноски, разкодирането е безплатно. Ако е платен кеш и още не е изтекъл срока на договора, разкодирането е 50 лева за телефони до 600 лева и 150 лева за телефони над 600 лева. Така поне беше преди, сега може и да са променили условията.

Питах човека, каза ми че ги е питал казали са му докато не мине 2годишната гаранция няма да го разкодират.....Мушенници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах човека, каза ми че ги е питал казали са му докато не мине 2годишната гаранция няма да го разкодират.....Мушенници

Има два варианта, за които се сещам... Или го е взел на изплащане, или го е платил кеш... Ако го е взел на изплащане и плати всички оставащи вноски, ще го разкодират на мига! Два телефона така са ми разкодирали, без никакъв проблем! Единия съвсем наскоро, преди два-три месеца. Ако го е платил кеш, тогава пак ще го разкодират, но срещу заплащане. Имат тарифи, поинтересувайте се... Питайте човека как го е взел телефона, защото до тук не ми стана ясно. Не са мошеници, поне не и в конкретния случай, защото има ясни условия, когато е взиман телефона. Освен това, ако този телефон струва 500 лева, както казваш, а човека ви го продава за 100, явно и той го е взел на цена, доста под пазарната, това е и причината да се кодират телефоните, защото са спонсорирани от оператора. Не знам как по ясно да ти го обясня, за да ме разбереш... В единия случай ще дадат кода напълно безплатно, в другия - ще трябва да се заплати някаква сума по техните тарифи за кода... Ако те устройва, плащате и си имате безопасно и легално отключен телефон в гаранция... Ясно и просто... Можеш да платиш и на някой сайт за същия код, но няма да е по-евтино. При всички положения, отключването с код няма абсолютно никаква логика да ти наруши гаранцията и не виждам каква връзка има...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал си 100лв. Зарежи гаранцията на телефона и го разкодирай където ти е удобно. Една техника изкарали 5-ет месеца без да покаже дефекти, значи е сполучлива сглобка и гаранция няма да ти трябва.

Ако му стане нещо, ще го върнеш на собственика, той ще го даде в магазина. След месец ще разбереш, че е по твоя вина и гаранция няма.

Друг вариант е да използваш тарифен план със безплатни минути. Ограничаваш се до включените минути и ползваш апарата. Интернет трафика се плаща с отделен план! Иначе, навива по 3лв на час.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дал си 100лв. Зарежи гаранцията на телефона и го разкодирай където ти е удобно. Една техника изкарали 5-ет месеца без да покаже дефекти, значи е сполучлива сглобка и гаранция няма да ти трябва.

Ако му стане нещо, ще го върнеш на собственика, той ще го даде в магазина. След месец ще разбереш, че е по твоя вина и гаранция няма.

Друг вариант е да използваш тарифен план със безплатни минути. Ограничаваш се до включените минути и ползваш апарата. Интернет трафика се плаща с отделен план! Иначе, навива по 3лв на час.

Взима по 3 лева на час, ако няма рутери на около... Аз само от рутера си влизам в интернет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взима по 3 лева на час, ако няма рутери на около... Аз само от рутера си влизам в интернет...

Има много програми работещи във фонов режим. Няма ли wi-fi си трупа сметка. Може да се спре преноса на данни, но тогава и часовника не работи правилно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много програми работещи във фонов режим. Няма ли wi-fi си трупа сметка. Може да се спре преноса на данни, но тогава и часовника не работи правилно.

Искаш да кажеш, че ще плащам отделно пари, за нещо което не използвам, аз само от WI-fe-a бачкам... И казвате, че ще ми се трупат на 1 час пари.... ще си взема карта на мтел... Трябва да видя някаква с интернет...

Сега видях, че като си свалям приложения и игри от адройд маркета си има условия да имам карта, с която да приказвам, да имам винаги интернет и т.н. Иначе не тръгват. Значи ще си взема карта, която има интернет, но може ли да ми кажете като платя 15 лева, защото до колкото видях в сайта най-евтиното им е 15 лева като изхабя 150-то MG после завинаги си имам интернет, но по бавен нали ?

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да заключвате вече, защото ще го дам да го разкодират и да си сложа vivacom-ската карта и да и добавя интернет. Благодаря, на всички озовали се!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да заключвате вече, защото ще го дам да го разкодират и да си сложа vivacom-ската карта и да и добавя интернет. Благодаря, на всички озовали се!

Точно така, много правилно е да дадеш да го разкодират и да ти бърничкат по телефона, което сигурно няма и да е безплатно, вместо да ти дадат кода безплатно от Мтел или в най-лошия случай да ти вземат 50 лева (защото телефона е под 600 лева)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така, много правилно е да дадеш да го разкодират и да ти бърничкат по телефона, което сигурно няма и да е безплатно, вместо да ти дадат кода безплатно от Мтел или в най-лошия случай да ти вземат 50 лева (защото телефона е под 600 лева)...

Добре, какво да направя, като питах човека, че е питал в Мтел, и са му каза ли, че след като мине гаранцията 2 годиин, чак тогава ще може да го разкодират, аз какво да направя, кажи ми ? Да давам за 150 МГ интернет 15 лева? И сумати пари за говорене? Какво да направя, кажи ми като толкова знаеш? Има 1 момче приятелите ми го предложиха работи в Mtel, та трябва да го питам, мисля че в вкъщи ги прави сам, и ми казаха, че към 15-20 лева щял да ми вземе, но не знам ще видя, в никакъв случай няма да съм на тъпия Мтел,  та той интернета е майка си и баща си...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, какво да направя, като питах човека, че е питал в Мтел, и са му каза ли, че след като мине гаранцията 2 годиин, чак тогава ще може да го разкодират, аз какво да направя, кажи ми ? Да давам за 150 МГ интернет 15 лева? И сумати пари за говорене? Какво да направя, кажи ми като толкова знаеш? Има 1 момче приятелите ми го предложиха работи в Mtel, та трябва да го питам, мисля че в вкъщи ги прави сам, и ми казаха, че към 15-20 лева щял да ми вземе, но не знам ще видя, в никакъв случай няма да съм на тъпия Мтел,  та той интернета е майка си и баща си...

Ами казах ти - или на човека не му е било обяснено, или пък не му се занимава... Няма такова нещо, като изтичане на гаранцията и т.н. Искаш - отключват ти го, стига да са спазени условията от по-горе, които вече няма да обяснявам... Т.е. в най-лошия случай си приготви 50 лева, които да дадеш. В такъв случай, отивате заедно с човека до най-близкия център на Мтел и пита пред теб какви са условията, за да му дадат кода. Момичето от центъра се обажда на поддръжката, диктува IMEI  на телефона, и след няколко минутки получавате кода с SMS на телефона, на който е договора. Очевидно, на човека не му се плащат оставащите до края на договора лизингови вноски или пък не му се занимава. Ако плати оставащите до края на договора вноски, няма да му вземат и лев повече, т.е. кода ще го получи(те) напълно безплатно. В края на краищата, и твоя вариант не е толкова лош, при положение, че момчето работи в Мтел и едва ли ще го разкодира по друг начин, а чисто и просто най-вероятно има някакъв достъп до номерата за отключване. Тъй че... и така става, явно... Но тук не виждам какво общо има "тъпия Мтел", че си решил да вземеш телефон, който струва 550 лева, за 100... Тоест, има общо... че благодарение на тяхна оферта, твоя познат се е сдобил с телефон, който после ти продава за 100 лева... А за твое сведение, въпреки че не ги долюбвам и обмислям скоро да ги напускам, Интернета им в никакъв случай не е "майка си и баща си", цените са същите, както и тези на Виваком. Вземи се поинтересувай от тарифите им (за неограничен Интернет) и ще видиш, че разликата с офертите на Виваком е минимална или никаква... Най-съществената е скоростта, но след изчерпване на включените на максимална скорост мегабайти...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емтел, нямат сметка да го разкодират, защото им е ясно, че губят клиента. Виваком или Глобул имат интерес и ще го направят. Минах то този път. Може да идеш сам.

Друг вариант. На виваком хванах промоция за 1600мб за 7лв. беше на половин такса, сега ще е на 14лв.  а на сайта излиза това.

Ако имате нужда да ползвате по-активно мобилен интернет с Вашия нов смартфон, за да сте на линия в социалните мрежи, докато пътувате в командировка или просто сте на почивка, активирайте някой от за мобилен неограничен интернет с цени от 5.80 лв и включени до 1500 MB на пълна скорост. Можете да добавите мобилен интернет към Вашия текущ мобилен план на телефон 123 за срок, който Ви е необходим - без срочен договор.

Ако удариш на камък с разкодирването на апарата, може да се образоваш и да го преинсталираш  къщи.

Брат ми ми донесе намерен апарат, който блокира след 20 грешни кода. За 4-5 дена учене го преинсталирах с нов андроид с бг меню и си го използва пълноценно. ;)

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото гледах в сайта на Mtel пише, че 150 MG 15 лева... А 1 приятелче плаща 3,50 или 5 лева беше и има 150 MG всеки месец, и ако не го плати винаги има интернет, но е бавен.  Свързах се с това момче, та да видим какво ще каже. btw защо пък трябва да го преинсталирам?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.