Премини към съдържанието
vankata_6

Предимствата и недостатъци на Вашия GSM оператор

Препоръчан отговор

Кои са услугите (или цените, или нещо друго?), заради които ползвате даден GSM оператор?

Кои са недостатъците на този GSM оператор и какво е мнението Ви за другите два оператора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично ползвам услугите на M-tel, т.к. в момента има безплатни разговори, а през деня за предплатената услуга на Prima има цени, които мен лично ме устройват, т.к. повечето ми познати са абонати на M-tel!

Що се отнася до другите 2 оператора мога само да кажа, че те имат доста по-малко услуги, отколкото M-tel! А доста често на места (доста малко) има полритие на M-tel, а на другите няма. laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глобул - с корпоративните си програми са много добри, това за покритието... по-добре да обиколиш България за да прецениш има ли - няма ли ....!

Изпращат разпечатка за проведени разговори (вкл.и в сайта можеш да ги видиш) и най-важното:

НЕ ТИ РЕЖАТ ГЛАВАТА, КАКТО МТЕЛ И ДА ТИ НАДПИСВАТ СМЕТКИТЕ, СЪщО КАКТО МТЕЛЛЛЛ...

Редактирано от stu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mtel Vivatel Globul са се и едни и сащи боклуци.Защото пишат едно апак на края на месеца като ти доиде сметката и става ЛАУУЛЛЛ ohmy.gif .Но като цяло Глобул за сега бяха с наи-добри оферти,заради тяхните общи тарифи.Но сега Мтел нали направи договор с Vodofon и мн пребиха цените,тези военните карти са мн изгодни шото имаш 3 часа безплатни с др фоенни карти.Но пак е прецак,защото с Глобул е по 50ст. Апак за Вивател там несъм мн запознат но то колкото знам още при сигнал за свободно те таксиват с някви си пари. :bye:

ПС:Аз съм на Глобул

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди бях абонат на М-тел ама вече не , защото са им високи цените . В момента съм на ГЛОБУЛ и съм доволен , а и почти всички фирми са на ГЛОБУЛ , защото те предлагат безплатни разговори вътре в групата и т.н .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди бях абонат на М-тел ама вече не , защото са им високи цените . В момента съм на ГЛОБУЛ и съм доволен , а и почти всички фирми са на ГЛОБУЛ , защото те предлагат безплатни разговори вътре в групата и т.н .

Ако говориш за разговори извън мрежата на М-Тел да, но в мрежата на М-Тел разговорите за предплатени карти е 0.34 лв. с ДДС!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на М-Тел и ползвам от тези евтинките карти дето ги раздават от общините ... Голяма далаверка, първите 30 минути безплатни , после всичко е на 15ст/мин , което пък не означава , че ми падна сметката де... Увеличи се biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Редактирано от CoMMeRCiAl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз се изхитрих и имам и на трите оператора-когато звъня на който и да е от тях,винаги ми е най-изгодно!Най-харесвам Мтел.Отношението и подръжката са,меко казано,античовешки,но тарифите им са най-изгодни.Предплатените ваучери има за 60 лв,на цена 49,20 лв,тоест,всички разговори са ви -18%.На Глобул 45 лв струва 40-по-малко е.Вивател имат лошо покритие и прекалено малко абонати,за да им се обръща внимание.При тях няма отстъпка при ваучерите. ;) На договор Глобул са истински кожодери,много оплаквания има,а оная тарифа-44 ст/мин към всички оператори при 12 лв месечна такса,е,меко казано ужасно смешна-един прост ваучер на Вивател е същия,а тези 12 лв на месец са си бая минути,хвърлени на вятъра,а и си ангажиран да позлваш.Мтел "избиха рибата" с ония карти са безплатни разговори от 21 до 07 часа в мрежата си-никой друг оператор няма такова нещо!!!Аз говорих за няколко хиляди,а платих 15 лв!!! ohmy.gif;) Не забравяйте,Мтел имат най-много абонати и най-често на тях се налага да се звъни,и е най-изгодно,от тази гледна точка.За покритието,ролите се разменят-в с.Кичево,Варненско,имах на Глобул обхват,а на другите нямах,а в други места из България имах повече на Мтел-често пътувам по работа.Картите в група,които безплатно говорят помежду си,са достатъчно изгодни и на трите оператора,там разликите се смаляват,но Вивател е в група с едва 4 карти,което е ужасно много изгодно за малки фирми,семейства,за група приятели и т.н,тъй като не им се налага да купуват "една торба" с карти,само за да бъдат в група помежду си.Надявам се да съм бил максимално полезен и изчерпателен към другите потребители.

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлатената програма на Вивател на стандартна тарифа защото:

• От всички предлагани предплатени тарифи на 3те оператора единствено тази на Vivatel отчита първите 30сек. като задължително таксувани(колкото и малка разлика да ви изглежда,рефлектира много когато е 1вата 1мин.)
  • Безплатно използване на CLIR=скриване на номера(единствено абонаментните програми на Глобул и Мтел имат тази възможност,предплатените не)
  • Безплатно пренасочване на повиквания-с най-различни опции(отново от предплатените само при Vivatel)
  • Безплатна услуга чакащо повикване(и пак от предплатените единсвено на Vivatel го има,който е използвал чакащо повикване знае колко е удобно понякога)
  • Най-евтини смс-и,макари с броени стотинки са по-евтини от останалите предплатени програми на други оператори
  • Най-евтини международни разговори (Ако не вярвате разгледайте подробно и внимателно цените на тези разговори с предпл.програми на Мтел,Глобул и Вивател..)
  • Конферентна връзка,което отново го няма при другите предпл.програми на Глобул и Мтел
  • Безплатно активирани GPRS и MMS с безплатно изпратени настройки,без нужда от пращане на смс за активация
  • НЕ се заплаща разговорите с служител на Вивател на нмер 123,при останалите оператори се заплаща,и независимо,че е с малка цена на мин. все пак тези разговори са за проблеми с тяхна сим карта и техен абонат.. "

Мисля,че това е достатъчно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От близо три години ползвам услугите на Глобул, различни абонаментни програми, и съм много доволна. Цялото ми семейство и някои приятели също са към тях и до сега не съм чула лоша дума за оператора. Според мен са изключително коректни, което е и най-важното им предимство. Освен ниските им цени ми допада и факта, че първоначалното им таксуване е само 30 сек., а безплатните минути в някои от пакетите им са не само към Глобул и БТК, но и към другите мобилни оператори. Това ще рече, че за да си на далавера не е нужно да ходиш с три телефона ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Освен ниските им цени ми допада и факта, че първоначалното им таксуване е само 30 сек., ...

Хвърли един поглед на сайта им.

" Минималното първоначално време за таксуване е 60 секунди."

А за ниските цени съм съгласен.

Затова и съм на Глобул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А аз се изхитрих и имам и на трите оператора-когато звъня на който и да е от тях,винаги ми е най-изгодно!Най-харесвам Мтел.Отношението и подръжката са,меко казано,античовешки,но тарифите им са най-изгодни.Предплатените ваучери има за 60 лв,на цена 49,20 лв,тоест,всички разговори са ви -18%.На Глобул 45 лв струва 40-по-малко е.Вивател имат лошо покритие и прекалено малко абонати,за да им се обръща внимание.При тях няма отстъпка при ваучерите. :) На договор Глобул са истински кожодери,много оплаквания има,а оная тарифа-44 ст/мин към всички оператори при 12 лв месечна такса,е,меко казано ужасно смешна-един прост ваучер на Вивател е същия,а тези 12 лв на месец са си бая минути,хвърлени на вятъра,а и си ангажиран да позлваш.Мтел "избиха рибата" с ония карти са безплатни разговори от 21 до 07 часа в мрежата си-никой друг оператор няма такова нещо!!!Аз говорих за няколко хиляди,а платих 15 лв!!! ohmy.gif;) Не забравяйте,Мтел имат най-много абонати и най-често на тях се налага да се звъни,и е най-изгодно,от тази гледна точка.За покритието,ролите се разменят-в с.Кичево,Варненско,имах на Глобул обхват,а на другите нямах,а в други места из България имах повече на Мтел-често пътувам по работа.Картите в група,които безплатно говорят помежду си,са достатъчно изгодни и на трите оператора,там разликите се смаляват,но Вивател е в група с едва 4 карти,което е ужасно много изгодно за малки фирми,семейства,за група приятели и т.н,тъй като не им се налага да купуват "една торба" с карти,само за да бъдат в група помежду си.Надявам се да съм бил максимално полезен и изчерпателен към другите потребители.

Само една забележка: разговорите към М-тел, които не се таксуват, са от 21 до 5 часа, а не до 7!!!

Иначе това за картите на трите оператора е доста хитро! Браво! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предлатената програма на Вивател на стандартна тарифа защото:
  • Безплатна услуга чакащо повикване(и пак от предплатените единсвено на Vivatel го има,който е използвал чакащо повикване знае колко е удобно понякога)
  • Безплатно активирани GPRS и MMS с безплатно изпратени настройки,без нужда от пращане на смс за активация
  • НЕ се заплаща разговорите с служител на Вивател на нмер 123,при останалите оператори се заплаща,и независимо,че е с малка цена на мин. все пак тези разговори са за проблеми с тяхна сим карта и техен абонат.. "

Само няколко забележки:

• 1.Услугата чакащо повикване го има и при предплатената услуга на М-тел!
  • 2.При предплатената услуга на М-тел настроиките могат да се изпратят автоматично от менюто на *88, без да се изпрашта никакъв смс!
  • 3.Предпалтената услуга на М-тел позволява на абонатите на 2 безплатни свързвания с оператор на месец, а за нови клиенти свързванията с оператор са неограничени!

Ако вземем предвид покритието на 2-та оператора (М-тел и Глобул), ще стигнем до извода, че то е много повече, отколкото на Вивател!

Освен това предплатената услуга на Вивател няма роуминг в чужбина, а М-тел и Глобул имат!

И последно трябва да отбележа и това, че М-тел имат догоовор с Водафон, което значително променя нещата за абонати на М-тел ( в добрия смисъл!) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.