Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

ДНес ми нарпави впичатлени, че телевизорът (вероятно) барабар с вградените му големи и някога много мощни високоговорители-харчи 70 Вата, а едни самостоятелни тонколонки за компютър, харчат 72 Вата. И в двата случая броя на озвучителните тела и усилвателите е един и същ, само, че телевизора захранва и кинескоп и дистанционно и...

1. Възможно ли е да има външни тонколонки с усилвател, струващи под 40 лева, които да харчат половината от тези 70 Вата?

2.

Как в магазина, да разбера (и сравня) качеството на звука (спрямо тези, които притежавам например), ако намеря евтино, енергоспестяващи тонколонки?

3.

Има ли класове за енергиина ефективност при тонколонките, както такива има при някои други електроуреди?

4.

Има ли класове за енергиина безопасност и при озвучителните тела (както при някои други електроуреди)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

ДНес ми нарпави впичатлени, че телевизорът (вероятно) барабар с вградените му големи и някога много мощни високоговорители-харчи 70 Вата, а едни самостоятелни тонколонки за компютър, харчат 72 Вата. И в двата случая броя на озвучителните тела и усилвателите е един и същ, само, че телевизора захранва и кинескоп и дистанционно и...

1. Възможно ли е да има външни тонколонки с усилвател, струващи под 40 лева, които да харчат половината от тези 70 Вата?

2.

Как в магазина, да разбера (и сравня) качеството на звука (спрямо тези, които притежавам например), ако намеря евтино, енергоспестяващи тонколонки?

3.

Има ли класове за енергиина ефективност при тонколонките, както такива има при някои други електроуреди?

4.

Има ли класове за енергиина безопасност и при озвучителните тела (както при някои други електроуреди)?

1. Всичко е възможно!

2. Като ги послушате продължително време.

3.Това не трябваше да го пишеш никъде. Колоните или говорителите не са електрическа печка, нито бойлер!

4. Няма такива измишльотини.

Искам да Ви попитам! Вие на колко години сте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен зависи много от класа усилвател, усилването, амплитудата на сигнала или точната консумация на определената схема при еди-колко си ома товар, амплитуда и сила на входният сигнал и под определен волтаж захранване на самата схема. Да не забравяме и КПД-то на трансформатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.Това не трябваше да го пишеш никъде. Колоните или говорителите не са електрическа печка, нито бойлер!

Всъщност, от чисто и изцяло теоретична гледна точка, въпросът има смисъл. КПД на високоговорителите е неимоверно малко (в сравнение, с каквото друго се сетя, може би някои лазери да са там някъде). Не е, като да няма място за нови технологии и оптимизации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Всъщност, от чисто и изцяло теоретична гледна точка, въпросът има смисъл. КПД на високоговорителите е неимоверно малко (в сравнение, с каквото друго се сетя, може би някои лазери да са там някъде). Не е, като да няма място за нови технологии и оптимизации.

За мен колегата възприема тези неща по съвсем друг начин - да не му се върти много електромера, наблюдавайки го какви раздели посещаваше след поста си!

Пример: http://www.kaldata.com/forums/topic/217432-икономия-на-светлинна-или-толпинна-енергия-здр/#entry2675816 и други раздели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е похвално. Но оптимизации се правят от най-големия консуматор, надолу, а не обратно. Колонките, като сметнем реална (не номинална) мощност по време, през което се ползват, са някъде отвъд края на опашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. КПД на говорителите е 1-3%  Примерно от 100 подадени W 98 стават на топлина.

2. Масовите усилватели имат КПД около 40% От 100W консумирани от мрежата очаквай примерно 40 към озвучителните тела.

3. Ако ползваш за свирка компютъра с някаква мощна геймърска видеокарта имаш над 200W излишна консумация.

Всичките други глупости ги избий от главата си и ги остави на родителите ти. Особено през зимата разходите за отопление многократно надвишават всичко останало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е похвално. Но оптимизации се правят от най-големия консуматор, надолу, а не обратно. Колонките, като сметнем реална (не номинална) мощност по време, през което се ползват, са някъде отвъд края на опашката.

ЗАВИСИ!!!Н

апример, ако имаш болен и неподвижен дядо, който освен основното обездвижване, за което някога ще трябва да остана евреме за намиране на възстановителни вещества и купуването им, до момента се е налагало да викаш лекари (понякога и без направление по НЗОК, понеже на JP-не било сигурно дали и  на колко направления има право да даде направление), като допълнение, през миналия месец са дадени 130 лева, за изписан в епикризата медикамент за профилактика на тромби, налагало се е да плащаш за линейки под наем (НАЕМА НА ЛИНЕЙКА ЗА ГРАДСКАТА ЧАСТ НА СОФИЯ Е ОКОЛО 70 ЛВ. с помоща на шофьора, при пренасянето по етажите), за да го заведеш на образна диагностика (понеже апаратурата е непреносима или в в нито едно от 29-е ДКЦ няма специалист с такава преносима), понеже е абсолютно неподвижен и ще бъде такъв, докато не възстанови съединителната тъкан, ще се наложи още един-два пъти, ако през изминалата седмица по 15 часа на ден е работела печка (и имаше вероятност това да продължи до пускането на парното), за да се отоплява стаята му и ако през ноща задължително светят 2 крушки, ако е сигурно, че през следващия месец ще трябва да платиш и за посещението в къщи и на други рядкосрещани спициалисти (понеже вероятно нарпавлението и потребителската такса, няма да са достатъчни).

Хубавото е че поне по едини вид медицински специалисти намерих, такъв, които не изисква такса за посещението, а лошото е, че се възприема като специалист само в една област и не мога да го ползвам и за преглед в други медицински области.

Та може най-големия консуматор да са тези 156 Вата, харчени по 400 часа месечно (10 лева месечно)- за телевизор (с неработещи високоговорители, декодер и тонколонкте за компютъра) и една от лампите за през цялата нощ (300 часа месечно с излъчвана светлина за поне 60 Вата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та може най-големия консуматор да са тези 156 Вата, харчени по 400 часа месечно (10 лева месечно)- за телевизор (с неработещи високоговорители, декодер и тонколонкте за компютъра) и една от лампите за през цялата нощ (300 часа месечно с излъчвана светлина за поне 60 Вата).

Печката 1 ден да работи е колкото колонките за няколко месеца. Аз затова уточних номинална мощност 70W високоговорители хабят 70W само като като са увеличени докрай. Ако не са - съответно хабят по-малко. Ако искаш да спестиш от тях - приближи ги до дядо ти и ги намали. Смени лампите с енергоспестяващи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от cveti81
      Здравейте! Значи 2018 си взех една натриева лампа с дросел и рефлектор.........Препоръчаха ми я едни агрономи щото имах една мандарина дето беше малка и понеже не беше много слънчево ми препоръчаха да си купя такава да заякне дръвчето и аз развързах кесията.........Та сега нямам какво да я правя щото дървото се оправи............Та питането ми е къде изкупуват такива, че не ми трябва вече? Тез мойте агрономи ми разправяха, че разправяха, че в западна  европа ги ползвали масово да гледат плодове и зеленчуци в закрити хангари.....Благодаря ви предварително?
    • от saska.123
      Здавейте наскоро посетих един он лайн магазин и мнго приятно бях изненадана,когато открих колко добре работи цялата система.
      ...
      Освен това цената не беше никак зле.Като се има пред вид, че ми го докараха и даже ми го качиха до в къщи.
      По телефона ми дадоха много добра информация и когато отидох на място  мнго бързо избрах това което бях решила гледайки по интернета.
      Поздрави
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.