Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

extext

Препоръчайте ми мрежова антивирусна.

Препоръчан отговор

Здравейте, ситуацията е следната:

Мрежа от 60+ компютри, 4 сървара, и няколко wi-fi точки.

Отпред е рутер с няколко WAN-порта.

Тъй като компютрите използват легален windows на всички е инсталиран MS security.

Антивирусната не е лоша но ми се ще да защитя мрежата като цяло.

Моля препоръчайте ми софтуер, който да следи трафика за вируси, червеи и всякакви други паразити.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.zyxel.com/us/en/products_services/smb-security_appliances_and_services.shtml

хардуерен файеруол със Statefull Packet Inspection (SPI)

друг вариант е nod32 сървър + клиенти (инсталират се вместо майкрософтския боклук, който и без това е разграден двор) от сървъра на нода се настройват  клиентите какво, как да сканират и какво да не сканират клиентските машини (същото важи и за това кога да се обновяват от сървъра, профилактично сканиране и дали да могат да се спират от простите юзъри)

друг недостатък на майкрософтския боклук е че за да работи трябва да са пуснати ъпдейти - а в бизнес среда това е нож с 2 остриета - има ъпдейти, които в някои случаи пречат и просто нещо като спре да работи ще се чудиш кога е станало и кой ъпдейт е осрал работата (за това в бизнеса е добре да се ползва windows domain controller с различни права за различните групи лузъри, както и админисратора да определя кой ъпдейт да се инсталира и кога...)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно пояснение за MSE. Това е софтуер за домашни потребители, а Microsoft Forefront Protection е сървърно решение и защита за мрежи, където има мениджър чрез които се конфигурира, задават права, настройва се и т.нт. 

Добавих го, тъй като предполагам става въпрос за бизнес мрежа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоките, спрях се на хардуерен файеруол, другата седмица ще ми донесат едно у-во за да го тествам. Компютрите са в домейн.

Проблемите ми са главно свързани с вируси които пристигат по мейл и скайп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.