Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам следният въпрос относно този лаптоп :)Взех го със следните параметри:процесор 1.8гхц;рам 1гб;хард 40 гб.Може ли да се ъпгрейдне и до колко?Би ли могло да ми се сложи SSD на местото на записвачката и по голям хард?Пак казвам че не съм компетентен и въпросът ми миоже би е глупав ама помагайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рам може да се добави (ако си с с 1 платка 1гб, иначе няма смисъл), диска може да се смени с compact flash + преходник към 2,5" pata на мястото на твърдия диск

по форумите пише че ще се наложи да сложиш пачнат биос, понеже леново са гъзове и в биоса е записано какви марки дискове могат да се монтитат

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е доста стара и едва ли може да се добави SSD, а и вероятно интерфейса е PATA и ще е малко трудно с намирането на подобен модел с достатъчно голям обем. Като искате съвременни устройства, купете си съвременна машина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще му повлияе ли на бързината?Трябва ми за обработка на снимки с някоя версия на Фотошоп и Лайтрума. Да стара е но има доста добро цветопредаване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

компакт флаша е достатъчно бърз (тоя от предния линк е в пъти по бърз от което и да е pata) и е с 5 години гаранция

http://www.lexar.com/products/lexar-professional-800x-compactflash-cf-card ето и по бърз и по голям (ако намериш някой да ти го достави и после имаш късмет да тръгне на лаптопа)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А хард 320 гб мога ли да му сложа ?

Не са важни гигабайтите, а интерфейса. Т.е. виж първо какъв ти е диска. Най-вероятно PATA, а такива трудно се намират...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.