Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Първо прецени дали ще ти се събере видео картата, защото сглобявах един комп с такава карта и доста зор видях до като я монтирам, а и после с прекарването на кабелите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такъв бюджет е тъпо да се взима кутия с включено захранване, FD Core е хубав избор, ама с нея и бюджетът свършва, а захранване ?

П.П. Колегата е прав, с тази карта и FD Core ще трябва да премахнеш клетката за дисковете. 7950 е 275 мм, а с горната клетка максимума на кутията е 270 мм.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз затова питам. Ако се окаже , че другата е доста по-добра ще отделя още някой лев за захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение:

Asrock Z77 PRO3, socket 1155
Intel® Core i5-3470 3200MHz, IvyBridge, 6MB, socket 1155, Box
Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu
Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003
Sapphire Radeon Vapor-X HD7950 3072MB, GDDR5, 384bit, DVI, HDMI, PCI-E
Thermaltake Smart SE 530W

Cooler Master CM 690 II

За 1 368 лева, безплатна доставка. Орязано е единствено от Ram паметта, като след време може да се сложи още една плочка. Пълно размерна дънна платка, която ще позволи на процесора с Non-k да вдигне честота до 4Ghz, без излишни охлаждания процесорът държи стабилни в разумни граници температури, като се има и предвид, че се застудява навън. Видеокартата и тя е също толкова студена, че да не пречи на останалите компоненти, на най-ниски обороти температурата й не се качва повече от 60 градуса. Производителността на видеокартата е колкото на една "чиста" HD7970. Захранващият блок е Semi-modular. т.е, полу-модулно, което е предимство и се ползват само кабелите, които са нужни, а и като мощност е предостатъчно, дори ще има в резерв. Вярно, кутията е малко “скъпа“ за този бюджет, но си казах, че всеки би й се зарадвал, все пак е доста просторна, като функционалност, закрепване на твърдите дискове, идеална бих казал. 

Разбира се, това е вариант, който може да се обмисли. Не бих казал, че е по-мощна от AMD платформата, но и двете си имат и плюсове и минуси. 

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана модерно да слагат 3Gb Vram, няма значение, че и след 5 години няма да успеете да я натоварите.

А 384bit шина за игра и след десет години няма да ти потрябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана модерно да слагат 3Gb Vram, няма значение, че и след 5 години няма да успеете да я натоварите.

А  новите 4к монитори?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А  новите 4к монитори?

Те не са нови, на запад от години е нормално да ползваш такъв, но в случая говорим за България.

Или той се предполага да даде два пъти повече кинти за монитор от цената на машината си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои игри вече си изискват повече видео памет. Все пак зависи и от приложенията и техните графични настройки. Примери много мога да дам, стига да се хареса на хората. Та, петте години аз лично не ги виждам. 

Публикувано изображение

Това е от Battlefield 3, мисия  "rock and a hard place", на максимални настройки, Full HD резолюция, която както знаем е 1920х1080. Максималната достигната памет както се и вида е 1972MB, а минималната е само в началото и тя е 1542MB. Може би има и други мисии, които ще използват и повече видео памет, не съм се задълбочавал в тестове. Бих си представил как ще е новата "четворка", която предстои да излезе. Нищо, че бетата и алфата излезе, но все пак нека изчакаме и по-оптимизираната игра. Почти същото мога да кажа и за Crysis 3. Но според изискванията на Battlefield 4, не е чудно защо правят карти с по 3GB Vram. От AMD се "презапасяват", та не виждам проблем и nVidia да го направят в по-ниския си клас видеокарти. 

Публикувано изображение

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо трябва да обяснявам елементарни неща.

Минималните изисквания - за да им купуват игрите, а максималните, за да купуват видеокарти.

Това по средата е реално.

По коя измислена логика пишат, че препоръчително било Win 8, а минималното тоя боклук Виста.

Само в началото ти била заела 1.5Гб, ти въобще знаеш ли кога се ползва видеокартата и за какво ?

Има причина при купуването на няква скъпа и "добра" видеокарта да ви правят подаръци игри, така са ви зарибили, че вярвате на всякакви фантазии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

290 и 290Х с новото ядро са 512 шина и 4 гъби рам, ще има ли смисъл от тях според теб? Ако е не според теб, обади се на AMD да не ги пускат на 15-ти.

Редактирано от skidrow (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркетинг, брат! ^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 370.63 лв. с ДДС

EDIT: Забравил съм харда.

Обща стойност - 1 420.31 лв. с ДДС

Ако е проблем надвишаването на бюджета, може да вземете 4 GB рам и впоследствие още 4 и всичко е точно.
Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че новите карти(без 290) са ребрандирани и са по-евтини.Препоръчвате без да четете, Sapphire Radeon R9 270X DUAL-X with BOOST е чиста 7950 with boost,но за 365лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че новите карти(без 290) са ребрандирани и са по-евтини.Препоръчвате без да четете, Sapphire Radeon R9 270X DUAL-X with BOOST е чиста 7950 with boost,но за 365лв.

R9 270X е с ядро Pitcairn, както и на 7870. 7950 е Tahiti и е друга бира, макар и по производителност да не е чак толкова напред.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отзиви. Предложението на @Masterplay за кутията и захранването се приема, благодаря за което.

Аз лично смятам, че АМД-то за парите/производителността е супер, а и може да се клоква. РАМ-а ще го оставя 8, чак толкова вече..

Имам колебания за дъното, ако мислите, че има по-добро за парите си, може да го споделите. Предполагам, че ще ми трябва и охлаждане, затова ще чакам предложения и за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.