Премини към съдържанието
BlackDevil9

Избор на нова дънна платка

Препоръчан отговор

Здравейте. Дънната ми платка от подписа изгоря и сега трябва да купувам нова. Каква бихте ми препоръчали до 200лв. Ще се клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден!

Моето предложение по темата е:

Asrock Z77 EXTREME3, socket 1155 203 лева, безплатна доставка.

Държа да кажа, че тази дънна платка е доста стабилна при Overclock и достатъчно качествена и си има от почти всичко необходимо за една конфигурация днес. Аз лично съм очарован от нея. 

Поздрави и успех! 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Дънната ми платка от подписа изгоря и сега трябва да купувам нова. Каква бихте ми препоръчали до 200лв. Ще се клоква.

Прежали още 50лв. и си вземи тази: GB-Z77X-UD3H, няма да сбъркаш!  Specification

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER някак си е уцелил отговора,но и цената е друга.По-евтино,без съществени разлики от Z77X UD3H,е Z77X D3H - тези дъна,макар с омотан биос,са по-студени от предложените в предните постове и са предпочитани от тези,които клокват проца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш Z77X UD3H / Z77X D3H няма да си разочарован.Gigabyte-ските дъна са по-добре направени от тези на Asrock,пък това,че имат омотан биос незнам как  го установихте.Просто не е направен с големи букви и шарени картинки като за деца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета се увеличи със още 50лв. Сега се колебая между Asrock Extreme4 и Gigabyte z77x-ud3h

Редактирано от milenvdbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE Z77X-UD3H ще е. Благодаря ви. Може да триете темата.

Редактирано от milenvdbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

понеже може и на 300 да вдигна бюджета...

Това принципно и аз го мога, но една дънна платка или какъвто и да било компонент се избира според това, което ще се ползва / повечето слотове за памет или други такива, каквото и да притежава дънната платка, колко USB 3.0 порта ще се ползват, Sata 3 интерфейси. Решението ние не можем да го вземем, аз или друг може да хареса даден производител, бил той и Asus или MSI. Отваряте страницата на производителя и гледате спецификациите на даден компонент, в случая дънна платка. Избирате според това, за което мислите я ползвате. Разнообразие голямо. Някои дънни платки на GB притежават и mSATA конектор, други не, трети според това дали ще се прави CrossFire или SLI режим. Та, преразгледайте сайтовете на производителите и вижте какво притежават дънните платки, сметнете кое ще ползвате и вземете него. Дано съм помогнал! Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не исках да отварям нова тема за това .. ще попитам тук ... този процесор отива ли на това дъно или няма да стане Процесора е : Intel i5 2400
а Дъното : Asrock B75 Pro3-M- ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не исках да отварям нова тема за това .. ще попитам тук ... този процесор отива ли на това дъно или няма да стане Процесора е : Intel i5 2400

а Дъното : Asrock B75 Pro3-M- ? 

Няма да имаш проблем,съвместими са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е ама да не би дъното да не е хубаво?  А дали това ( PSU FORTRON FSP350-60APN 85+) захранване ще може да захрани това дъно + процесора + 

Видео карта Gigabyte AMD Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E Редактирано от F0rb1dd3n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е ама да не би дъното да не е хубаво?  А дали това ( PSU FORTRON FSP350-60APN 85+) захранване ще може да захрани това дъно + процесора + 

Видео карта Gigabyte AMD Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E

Дъното е добре.А това захранване дето го показваш не се доближавай до него.Първо,че е много слабо и второ,че е голям боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ще ги захрани,ама ще работи на лимита си.Системата ти като цяло натоварена ще дърпа толкова ток за колкото е предвидено захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости! Системата няма да мине и 180W под товар с този процесор и тази видеокарта, и захранването изобщо не е боклук. Да, има по-добри и по-качествени захранвания, но и по-скъпи, и ако си ограничен финансово и не мислиш да сменяш видеокартата с по-мощна може да му се довериш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да я сменям аз я взех преди 10 дена няма и толкова ... значи ще захрани този процесор и дъното което ще взема и нямам да има ядове ... 

Искам да сменя процесора защото 1 седмица цъках с тая видео карта на моя процесор вървеше добре .. обаче започна някак си да ми въви по гадно да пада фпс-то на игрите преди държеше повече ся даже по малко и от предишното ми видео и ми е чудно процесора ми прави ядове или какво става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.