Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BlackDevil9

Избор на нова дънна платка

Препоръчан отговор

Здравейте. Дънната ми платка от подписа изгоря и сега трябва да купувам нова. Каква бихте ми препоръчали до 200лв. Ще се клоква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден!

Моето предложение по темата е:

Asrock Z77 EXTREME3, socket 1155 203 лева, безплатна доставка.

Държа да кажа, че тази дънна платка е доста стабилна при Overclock и достатъчно качествена и си има от почти всичко необходимо за една конфигурация днес. Аз лично съм очарован от нея. 

Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Дънната ми платка от подписа изгоря и сега трябва да купувам нова. Каква бихте ми препоръчали до 200лв. Ще се клоква.

Прежали още 50лв. и си вземи тази: GB-Z77X-UD3H, няма да сбъркаш!  Specification

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XECUTIONER някак си е уцелил отговора,но и цената е друга.По-евтино,без съществени разлики от Z77X UD3H,е Z77X D3H - тези дъна,макар с омотан биос,са по-студени от предложените в предните постове и са предпочитани от тези,които клокват проца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш Z77X UD3H / Z77X D3H няма да си разочарован.Gigabyte-ските дъна са по-добре направени от тези на Asrock,пък това,че имат омотан биос незнам как  го установихте.Просто не е направен с големи букви и шарени картинки като за деца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета се увеличи със още 50лв. Сега се колебая между Asrock Extreme4 и Gigabyte z77x-ud3h

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE Z77X-UD3H ще е. Благодаря ви. Може да триете темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

понеже може и на 300 да вдигна бюджета...

Това принципно и аз го мога, но една дънна платка или какъвто и да било компонент се избира според това, което ще се ползва / повечето слотове за памет или други такива, каквото и да притежава дънната платка, колко USB 3.0 порта ще се ползват, Sata 3 интерфейси. Решението ние не можем да го вземем, аз или друг може да хареса даден производител, бил той и Asus или MSI. Отваряте страницата на производителя и гледате спецификациите на даден компонент, в случая дънна платка. Избирате според това, за което мислите я ползвате. Разнообразие голямо. Някои дънни платки на GB притежават и mSATA конектор, други не, трети според това дали ще се прави CrossFire или SLI режим. Та, преразгледайте сайтовете на производителите и вижте какво притежават дънните платки, сметнете кое ще ползвате и вземете него. Дано съм помогнал! Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не исках да отварям нова тема за това .. ще попитам тук ... този процесор отива ли на това дъно или няма да стане Процесора е : Intel i5 2400
а Дъното : Asrock B75 Pro3-M- ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не исках да отварям нова тема за това .. ще попитам тук ... този процесор отива ли на това дъно или няма да стане Процесора е : Intel i5 2400

а Дъното : Asrock B75 Pro3-M- ? 

Няма да имаш проблем,съвместими са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е ама да не би дъното да не е хубаво?  А дали това ( PSU FORTRON FSP350-60APN 85+) захранване ще може да захрани това дъно + процесора + 

Видео карта Gigabyte AMD Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно ми е ама да не би дъното да не е хубаво?  А дали това ( PSU FORTRON FSP350-60APN 85+) захранване ще може да захрани това дъно + процесора + 

Видео карта Gigabyte AMD Radeon HD7770, 1024MB, GDDR5, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E

Дъното е добре.А това захранване дето го показваш не се доближавай до него.Първо,че е много слабо и второ,че е голям боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи няма да може да ги захрани така ли? защото оня ден го купих ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ще ги захрани,ама ще работи на лимита си.Системата ти като цяло натоварена ще дърпа толкова ток за колкото е предвидено захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълни глупости! Системата няма да мине и 180W под товар с този процесор и тази видеокарта, и захранването изобщо не е боклук. Да, има по-добри и по-качествени захранвания, но и по-скъпи, и ако си ограничен финансово и не мислиш да сменяш видеокартата с по-мощна може да му се довериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да я сменям аз я взех преди 10 дена няма и толкова ... значи ще захрани този процесор и дъното което ще взема и нямам да има ядове ... 

Искам да сменя процесора защото 1 седмица цъках с тая видео карта на моя процесор вървеше добре .. обаче започна някак си да ми въви по гадно да пада фпс-то на игрите преди държеше повече ся даже по малко и от предишното ми видео и ми е чудно процесора ми прави ядове или какво става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.