Премини към съдържанието
SuperLuigi

Смаляване размера на файл

Препоръчан отговор

Здравейте!

Търсих, четох, но неможах да намеря инструмент, който да ми помогне.

Има ли програма за компресиране размера на файл, която да не отнема по 1-2 часа за архивиране и разархивиране? Досега все съм ползвал вградения архиватoр в Xubuntu, за да разцепя 10-тина GB-та на 3-4 парчета, но вече ми писна да чакам толкова дълго. 

Има ли начин, но който да поддържа и МикроМекия? Процедурата е нужна защото външния хард е в FAT32, а другия комп няма нет.

Благодаря, предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Търсих, четох, но неможах да намеря инструмент, който да ми помогне.

Има ли програма за компресиране размера на файл, която да не отнема по 1-2 часа за архивиране и разархивиране? Досега все съм ползвал вградения архиватoр в Xubuntu, за да разцепя 10-тина GB-та на 3-4 парчета, но вече ми писна да чакам толкова дълго. 

Има ли начин, но който да поддържа и МикроМекия? Процедурата е нужна защото външния хард е в FAT32, а другия комп няма нет.

Благодаря, предварително!

zip

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търсих, четох, но неможах да намеря инструмент, който да ми помогне. Има ли програма за компресиране размера на файл, която да не отнема по 1-2 часа за архивиране и разархивиране? Досега все съм ползвал вградения архиватoр в Xubuntu, за да разцепя 10-тина GB-та на 3-4 парчета, но вече ми писна да чакам толкова дълго.  Има ли начин, но който да поддържа и МикроМекия? Процедурата е нужна защото външния хард е в FAT32, а другия комп няма нет. Благодаря, предварително!

Да разделяш на части, да архивираш или и двете искаш? Архивирането е сравнително тежък процес и си отнема време, особено ако компютъра ти е бавен. Бих ти препоръчал в зависимост от вида информация която архивираш, да пробваш да намалиш степента на компресия. Понякога разликата в скоростта е голяма, а разликата в големината на резултата - не толкова. За 7zip например има приложения и под Уиндоус и под Линукс.
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами предимно .iso файлове архивирам и разделям на парчета с разширение 7z.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И zip, и rar, и 7z поддържат разделяне на части, но, както каза колегата flare, разделянето може да стане с и без компресия. Компресията е тежък откъм сметки процес, освен това различните типове информация се поддават различно много на "смачкване" - примерно текст може да се смачка по обем няколко пъти, звук - по-малко, някои частни (proprietary) формати може изобщо да не се мачкат. Разделяне на части и компресиране ще отнеме повече време, отколкото само разделяне, заради сметките по компресията, които трябва да извърши процесора. Разделяне без компресия на теория ще отнеме относително колкото времето за прочитане и записване от/на диска.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Разделяне без компресия на теория ще отнеме относително колкото времето за прочитане и записване от/на диска.

И има специална команда split, която това и прави. И след това под windows:

copy/b file1+file2+file3 endfile
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, пак съм се отвял нанякъде.

В такъв случай мисля, че ми трябва само за разделяне на части без компресия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха, пак съм се отвял нанякъде.

В такъв случай мисля, че ми трябва само за разделяне на части без компресия.

И има специална команда split, която това и прави. И след това под windows:

copy/b file1+file2+file3 endfile

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.