Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

като напиша http://188.254.163.87/ си ми отваря сайта, но после линковете веднага водят към localhost(примерно вход). Искам да направя 1 wordpress сайт, който да могат да ползват и други хора, а не само аз от локалната машина.

Опитах на безплатен хостинг да кача последната версия на БГ, но ми даде грешка, за която писах вече тикет на съпорта.

мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линковете трябва да са относителни, а не абсолютни.

Напротив! Подлагаш на проверки и излишно натоварваш сървъра по този начин. Нещо повече, константите __FILE__ и __DIR__ се въведоха имено с тази цел, за да се улесни задачата на уеб-програмистите при динамично създаване на пътища.

<?php ## file name path.php	// извежда /var/www/path.php	echo __FILE__, '<br>'; 		// извежда /var/www/	echo __DIR__, '<br>';		// извежда /var/www/path.php	echo $_SERVER['SCRIPT_FILENAME'];

WP работи точно с тези константи, за да се избегне главоболието с root директорията на сървъра, защото може да не е /var/www/, ами /home/$USER/htdocs/www/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И една алтернатива и от мен малка програма за хост HTTP File Server 0.2 hfs.exe се използва като инструмент за хост и изправя пинг-а. Повече Тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз качих нещата на хостинг истински си(не безплатен) и всичко е ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.