Премини към съдържанието
Дон Киход

Колко градуса са допустими за процесора ми ?

Препоръчан отговор

Здравейте , от както си взех компа , края на май  още имах проблем с температурите и ми се явяваше някаква грешка , когато играех на някоя по тежка игра . Тогава го занесох на този от който го взех и той ми каза че трябва да ми добави още вентилатори за да се оправи проблема и го направи.Проблема наистина се оправи , но сега когато си пусна да речем gta 4 температурите ми се струват високи около 50-55 градуса . Ето и машината

amd fx6100 3,3ghz

nvidia 650 

8 gb ram

post-332538-0-67652400-1381516512_thumb.

а под натоварване не мога да кача снимка но промените са само че gpu става от 30 на 50 a cpu от 30 и  на 55 . Това aux не знам дали наистина е 128 . Според вас ако играя с тези температури ще съкратя ли живота на компа си и ще му стане ли нещо ? Само на тежките игри се качват градусите до 55 . На gta san andreas е около 45 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са нормални, но разкарай този Speedfan и ги виж примерно със Speccy и пак постни резултата! клик

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормални са температурите.

Maximum operating temperature 70°C

Ако е необходимо си почисти охлаждането, и тествай как се държат температурите.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията , но за почистване няма да мога  . Той компа ми е още в гаранция взех го преди 5 месеца и не мога да го барам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опасно става за машината когато температурите отиват на 70 градуса. Това са напълно нормални температури под товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този AUX ме притеснява. Тези 128C не са на добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Speedfan е много недостоверен софтуер що се отнася до отчитане на температурите. Послушайте колегата XECUTIONER

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Датчиците не са в час нещо.. специално тоя на процесора. Но така или иначе нямаш нито един компонент с притеснително висока температура. Свали AIDA64 и пусни един тест, както и Furmark и Prime95 да натовариш компонентите, ако нещо толкова те притеснява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ти е повреден датчика за температурите на дъното. 13 градуса ?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Натисни в аидата на компютър и после на датчик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо ти е повреден датчика за температурите на дъното. 13 градуса ?!?!

ЦПУ то показва 13, което не е недостижимо с афтърмаркет охладител през този сезон! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.