Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам Dell Vostro. От няколко дни съм щастлив притежател на SSD диск, който направих системен (на него е инсталиран Виндовса) и потвърждавам слуховете, че лаптопа направо литва. Няма да се отплесвам за SSD-то - за него има много написано в други теми.

Обикновения (с магнитните плочи диск) засега карам с USB кутийка като външен, докато чакам да ми пристигне CADDY DRIVE-a и ще го поставя на мястото на DVD-то.

Понеже една от забележителните промени с използването на SSD диск, е че батерията ми с него вече вместо 3-3.5 часа издържа поне 6 часа, и като знам, че мога да работя през повечето време само със SSD, а от другия диск да взимам нещо относително рядко, се замислих как да го държа изключен през повечето време.

Предполагам, че ще мога в POWER PLAN  да настроя да се гаси след някакво време на неактивност, но засега няма как да проверя това, а и не ми се струва много гъвкаво и удобно ...

Има ли някой опит или идея за някое програмче, което мога да използвам за целта - да си активирам (пускам захранването) към втория HDD (вързан на SATA) и да го изключвам, когато реша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.