Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

valbg1

Идеи за втори хард диск

Препоръчан отговор

Имам Dell Vostro. От няколко дни съм щастлив притежател на SSD диск, който направих системен (на него е инсталиран Виндовса) и потвърждавам слуховете, че лаптопа направо литва. Няма да се отплесвам за SSD-то - за него има много написано в други теми.

Обикновения (с магнитните плочи диск) засега карам с USB кутийка като външен, докато чакам да ми пристигне CADDY DRIVE-a и ще го поставя на мястото на DVD-то.

Понеже една от забележителните промени с използването на SSD диск, е че батерията ми с него вече вместо 3-3.5 часа издържа поне 6 часа, и като знам, че мога да работя през повечето време само със SSD, а от другия диск да взимам нещо относително рядко, се замислих как да го държа изключен през повечето време.

Предполагам, че ще мога в POWER PLAN  да настроя да се гаси след някакво време на неактивност, но засега няма как да проверя това, а и не ми се струва много гъвкаво и удобно ...

Има ли някой опит или идея за някое програмче, което мога да използвам за целта - да си активирам (пускам захранването) към втория HDD (вързан на SATA) и да го изключвам, когато реша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.