Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва да избера коя от двете конфигурации да закупя?

№1

• Процесор Inter i5-3550p на 3,10 Ghz
  • 6 Gb рам памет
  • Видео карта Nvidia GeForce GT 620 с 2 Gb памет DDR3

№2

• Процесор Inter i5-3550p на 3,10 Ghz
  • 8 Gb рам памет
  • Видео карта Nvidia GeForce GT 630 с 2 Gb памет DDR3

Благодаря Ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито една от 2те, Кажете си бюджета и колегите ще ви съставят нещо много по-добро на момента

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито едната заради слабите видеокарти, които ги пробутват на нищо неразбиращите хора под гръмко заглавие "геймърски компютър" ! Кажете бюджета си за да Ви бъде предложена конкретна конфигурация според нуждите ви.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проблема е че се намирам в Франция (живея тук) и вече искам да си сменя компютъра, много стар. Максимум 600 евро.

Очаквам всякакви предложения.

Благодаря предварително!

Това е магазина http://www.darty.com/nav/achat/informatique/ordinateur_bureau/bureau/index.html#dartyclic=X_info-tabl-pc_ordi-de-bure_tous-les-pc-de-bure , ако искате използвате преводача за да ги разгледате. Очаквам предложения.

Редактирано от Alex Kachikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в този сайт не виждам да се предлагат части поотделно. Тия сглобки не са особено добър избор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в този сайт не виждам да се предлагат части поотделно. Тия сглобки не са особено добър избор.

Ами в Франция не са като в България, много са назад откъм информатика. Какво бихте ми предложили, защото е спешно. Стария ми компютър е в много лошо състояние.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в Франция не са като в България, много са назад откъм информатика. Какво бихте ми предложили, защото е спешно. Стария ми компютър е в много лошо състояние.

Благодаря предварително!

Е колко да са назад? Не може там да си нямат специализирани форуми,като този в който дискутираме сега,и специализирани магазини.Ако успеете да намерите подобен форум,там сигурно ще има съвети за компютърни части,с линкове,насочващи към определени магазини.Просто проследете кои магазини се препоръчват най-много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ви трябва и монитор: ACER ASPIRE XC600-014

Без монитор: ACER ASPIRE M3985

То няма и много избор. По-добре се насочи към друг сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ви трябва и монитор: ACER ASPIRE XC600-014

Без монитор: ACER ASPIRE M3985

То няма и много избор. По-добре се насочи към друг сайт.

Аз и точно второто предложение сматам да купя. Доста е спешно и смятам че това за сърфиране в интернет ще е супер.

Е колко да са назад? Не може там да си нямат специализирани форуми,като този в който дискутираме сега,и специализирани магазини.Ако успеете да намерите подобен форум,там сигурно ще има съвети за компютърни части,с линкове,насочващи към определени магазини.Просто проследете кои магазини се препоръчват най-много.

Ами в 9 клас съм в Франция и откакто влязох в моето училище ме обявиха за гений и съм оторизиран да оправям всички компютри в училище, а с учителя ми по информационни технологии учим как се казва десктоп, кошче за боклук и старт меню. Какво е вашето мнение за тази конфигурация за сърфиране в интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и точно второто предложение сматам да купя. Доста е спешно и смятам че това за сърфиране в интернет ще е супер.

Ами в 9 клас съм в Франция и откакто влязох в моето училище ме обявиха за гений и съм оторизиран да оправям всички компютри в училище, а с учителя ми по информационни технологии учим как се казва десктоп, кошче за боклук и старт меню. Какво е вашето мнение за тази конфигурация за сърфиране в интернет?

Лично моето мнение е,че за интернетски цели ще са ви нужни много по-малко пари.Да речем,около 300 евро.Но не пречи да се дадат сега повечко,и дълго-дълго да се ползва след конфигурацията.

Това което ви е предложил многоуважаемият Алекс&Ванко ще свърши чудесна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчай части от амазон и си го сглоби сам или ползвай тази на Alex&Vanko :) поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте трябва да избера между следните 2 конфигурации. Коя от двете е по-добра?

1.

• [*]
Intel Core i5-3350p на 3,10 Ghz [*]8 ГБ РАМ [*]Видео карта AMD Radeon 7570 с 2 ГБ памет

2.

• [*]
Intel Core i5-3350p на 3,10 Ghz [*]4 ГБ РАМ [*]Nvidia GeForce GTX660 с 1,5GВ DDR3 РАМ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито една от двете. А другите части знаят ли се? И не знам да има GTX660 с 1,5GВ и DDR3.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня аз, тъй като колегата явно нещо не може да се ориентира. Целта на машината му според това което разбрах от ЛС е офис конфигурация, та която и да е избере ще е все тази. Иначе и двете конфигурации като цяло не струват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте трябва да избера между следните 2 конфигурации. Коя от двете е по-добра?

1.

[*]Intel Core i5-3350p на 3,10 Ghz

[*]8 ГБ РАМ

[*]Видео карта AMD Radeon 7570 с 2 ГБ памет

2.

[*]Intel Core i5-3350p на 3,10 Ghz

[*]4 ГБ РАМ

[*]Nvidia GeForce GTX660 с 1,5GВ DDR3 РАМ

Кажи бюджет, кажи за какво ще се използва, има ли периферия, монитор? Какво стана с машината от снимките, върви ли добре? Защо я поръча готова(сглобена)? Все пак живееш в държава с високи доходи и приходи... От кой сайт ще се пазарува? Защо се набляга на готовите конфигурации? От някой свестен онлайн магазин в Париж може да се измисли по добро...

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи бюджет, кажи за какво ще се използва, има ли периферия, монитор? Какво стана с машината от снимките, върви ли добре? Защо я поръча готова(сглобена)? Все пак живееш в държава с високи доходи и приходи... От кой сайт ще се пазарува? Защо се набляга на готовите конфигурации? От някой свестен онлайн магазин в Париж може да се измисли по добро...

Конфигурацията от снимките издъхна на по-малко от 20-тия ден и трябва да я сменим с някоя от този магазин до 600 евро.

http://www.darty.com/nav/achat/informatique/ordinateur_bureau/index.html#dartyclic=X_info-tabl-pc_ordi-de-bure

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията от снимките издъхна на по-малко от 20-тия ден и трябва да я сменим с някоя от този магазин до 600 евро.

http://www.darty.com/nav/achat/informatique/ordinateur_bureau/index.html#dartyclic=X_info-tabl-pc_ordi-de-bure

Ами така е като налиташ на готовите машини а дори не знам защо трябваше след като ще взимаш готова набутвация да пускаш тема...

Спокойно можеше нещо около 600 евро да си закупиш от френски amaz*n или newe*g! Ако знаехме щяхме да предложим нещо оттам. Но адски малко си се включил в темата. А сега искаш машина за игри или сърфиране в интернет - Последно?

А колкото до този сайт тe дори нямат налични части че да си подбере човек нещо свястно...

Вече си имаш машина която не работи и по добре не взимай втора оттам а си измъкнете парите ако има начин...

ПП:  ACER ASPIRE PREDATOR G3620-033 - тази конфигурация която гледаш изобщо не отговаря в сайта на Аcer... Не знам какви са пропуснали и написали но нещата са такива.

А в сайта на Acer пише друго:

Operating System Operating System Windows® 7 Home Premium Processor &

Chipset Processor Manufacturer Intel Processor Type Core i7 Processor Model i7-3770 Processor Core Quad-core (4 Core) Processor Speed 3.40 GHz 64-bit Processing Yes

Memory Standard Memory 8 GB Maximum Memory 16 GB Memory Technology DDR3 SDRAM Number of Total Memory Slots 4 Memory Card Supported RS-MMC

MultiMediaCard (MMC)

Mini Secure Digital (miniSD)

Memory Stick Duo

Secure Digital (SD) Card

xD-Picture Card

Memory Stick PRO Duo

Memory Stick

Memory Stick PRO

CF+

CompactFlash (CF) Card

MMCmobile Storage Number of Hard Drives 1 Total Hard Drive Capacity 1 TB Hard Drive Interface Serial ATA/300

Optical Drive Type DVD-Writer Optical Media Supported DVD-RAM/±R/±RW

Controllers Controller Type Serial ATA Display & Graphics Graphics Controller Manufacturer NVIDIA Graphics Controller Model GeForce GT 645 Graphics Memory Capacity Up to 1.50 GB 

Network & Communication Ethernet Technology Gigabit Ethernet I/O

Expansions Number of Total Expansion Slots 4 Number of PCI Express x1 Slots 3 Number of PCI Express x16 Slots 1 Interfaces/Ports HDMI Yes

Total Number of USB Ports 10 Number of USB 2.0 Ports 6 Number of USB 3.0 Ports 4 Network (RJ-45) Yes

Audio Line In Yes Audio Line Out Yes VGA Yes

Software Operating System Windows® 7 Home Premium Operating System Architecture 64-bit Software Included

[*]Microsoft® Office Starter: reduced-functionality Word and Excel® only, with advertising. No PowerPoint® or Outlook®. Buy Office 2010 to use the full-featured software.

[*]Bing™ Bar

[*]Windows Live™ Essentials

Power Description Maximum Power Supply Wattage 500 W Physical Characteristics Height 418.0 mm Width 180.0 mm Depth 436.5 mm  

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така е като налиташ на готовите машини а дори не знам защо трябваше след като ще взимаш готова набутвация да пускаш тема...

Спокойно можеше нещо около 600 евро да си закупиш от френски amaz*n или newe*g! Ако знаехме щяхме да предложим нещо оттам. Но адски малко си се включил в темата. А сега искаш машина за игри или сърфиране в интернет - Последно?

А колкото до този сайт тe дори нямат налични части че да си подбере човек нещо свястно...

Вече си имаш машина която не работи и по добре не взимай втора оттам а си измъкнете парите ако има начин...

ПП:  ACER ASPIRE PREDATOR G3620-033 - тази конфигурация която гледаш изобщо не отговаря в сайта на Аcer... Не знам какви са пропуснали и написали но нещата са такива.

А в сайта на Acer пише друго:

Operating System Operating System Windows® 7 Home Premium Processor &

Chipset Processor Manufacturer Intel Processor Type Core i7 Processor Model i7-3770 Processor Core Quad-core (4 Core) Processor Speed 3.40 GHz 64-bit Processing Yes

Memory Standard Memory 8 GB Maximum Memory 16 GB Memory Technology DDR3 SDRAM Number of Total Memory Slots 4 Memory Card Supported RS-MMC

MultiMediaCard (MMC)

Mini Secure Digital (miniSD)

Memory Stick Duo

Secure Digital (SD) Card

xD-Picture Card

Memory Stick PRO Duo

Memory Stick

Memory Stick PRO

CF+

CompactFlash (CF) Card

MMCmobile Storage Number of Hard Drives 1 Total Hard Drive Capacity 1 TB Hard Drive Interface Serial ATA/300

Optical Drive Type DVD-Writer Optical Media Supported DVD-RAM/±R/±RW

Controllers Controller Type Serial ATA Display & Graphics Graphics Controller Manufacturer NVIDIA Graphics Controller Model GeForce GT 645 Graphics Memory Capacity Up to 1.50 GB 

Network & Communication Ethernet Technology Gigabit Ethernet I/O

Expansions Number of Total Expansion Slots 4 Number of PCI Express x1 Slots 3 Number of PCI Express x16 Slots 1 Interfaces/Ports HDMI Yes

Total Number of USB Ports 10 Number of USB 2.0 Ports 6 Number of USB 3.0 Ports 4 Network (RJ-45) Yes

Audio Line In Yes Audio Line Out Yes VGA Yes

Software Operating System Windows® 7 Home Premium Operating System Architecture 64-bit Software Included

[*]Microsoft® Office Starter: reduced-functionality Word and Excel® only, with advertising. No PowerPoint® or Outlook®. Buy Office 2010 to use the full-featured software.

[*]Bing™ Bar

[*]Windows Live™ Essentials

Power Description Maximum Power Supply Wattage 500 W Physical Characteristics Height 418.0 mm Width 180.0 mm Depth 436.5 mm  

Конфигурацията трябва да е готова, не е за мен. Ще се използва за сърфиране в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията трябва да е готова, не е за мен. Ще се използва за сърфиране в интернет.

Алекс,пак готова конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ми е странно! Автора живее от няколко години в държава, която със сигурност е много по-развита от България, където пазара е много по-развит откъм технологии в сравнение с пазара на родната България.Amazon  е световен магазин и не би било трудно да се пазарува от там особено, когато си в държава като Франция. Готова конфигурация не е добър избор защото, често има поне един компонент, които няма да ни върши добра работа.Да вземем един пример -  целта е "геймърски компютър" когато видиш характеристиките на този компютър (това важи за хора който не разбират почти нищо то компютри) ще прочетеш да речем (intel core i7)-процесор и тогава си спомняш рекламите по ТВ, където си чувал (мощен интел коре аи 7-процесор) после ще прочетеш (RAM-8GB) само тези два компонента могат да заблудят неразбиращия от компютри да закупи този така наречен "геймърски компютър" на цена от над 1200 лв. но какво се оказва видеото е било слабо тоест, толкова слабо колкото да вървят НЯКОИ от новите заглавия на игрите. Освен това често захранването е "менте", а хард-диска е още по-зле нищо, че пише "1TB" дори дъното може да не е кои знае к"во и всичко това струва 1200 лв (примерна цена). Много от служителите в големите вериги магазини гледат да подмамят клиентите като им казват само хубавите неща и нищо повече тоест, когато ги попиташ за видео карта те  ще ти кажат (тази видео карта е изключително мощна, има 2GB памет и можеш да играеш най-новите игри с нея) в повече подробности нямат да навлизат, защото те по принцип усещат кога човек не разбира от тези неща и веднага им навират най-скъпите ментета.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от Кристиян Кръстев
      така писах преди 2 дена сега мисля да купя това https://www.olx.bg/ad/danna-platka-protsesor-video-ram-ID7kjp5.html ама ако може да ми кажете какво хубаво захранване да му купя до 50лева
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.