Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва да избера коя от двете конфигурации да закупя?

№1

• Процесор Inter i5-3550p на 3,10 Ghz
  • 6 Gb рам памет
  • Видео карта Nvidia GeForce GT 620 с 2 Gb памет DDR3

№2

• Процесор Inter i5-3550p на 3,10 Ghz
  • 8 Gb рам памет
  • Видео карта Nvidia GeForce GT 630 с 2 Gb памет DDR3

Благодаря Ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито една от 2те, Кажете си бюджета и колегите ще ви съставят нещо много по-добро на момента

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито едната заради слабите видеокарти, които ги пробутват на нищо неразбиращите хора под гръмко заглавие "геймърски компютър" ! Кажете бюджета си за да Ви бъде предложена конкретна конфигурация според нуждите ви.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами проблема е че се намирам в Франция (живея тук) и вече искам да си сменя компютъра, много стар. Максимум 600 евро.

Очаквам всякакви предложения.

Благодаря предварително!

Това е магазина http://www.darty.com/nav/achat/informatique/ordinateur_bureau/bureau/index.html#dartyclic=X_info-tabl-pc_ordi-de-bure_tous-les-pc-de-bure , ако искате използвате преводача за да ги разгледате. Очаквам предложения.

Редактирано от Alex Kachikov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в този сайт не виждам да се предлагат части поотделно. Тия сглобки не са особено добър избор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в този сайт не виждам да се предлагат части поотделно. Тия сглобки не са особено добър избор.

Ами в Франция не са като в България, много са назад откъм информатика. Какво бихте ми предложили, защото е спешно. Стария ми компютър е в много лошо състояние.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в Франция не са като в България, много са назад откъм информатика. Какво бихте ми предложили, защото е спешно. Стария ми компютър е в много лошо състояние.

Благодаря предварително!

Е колко да са назад? Не може там да си нямат специализирани форуми,като този в който дискутираме сега,и специализирани магазини.Ако успеете да намерите подобен форум,там сигурно ще има съвети за компютърни части,с линкове,насочващи към определени магазини.Просто проследете кои магазини се препоръчват най-много.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ви трябва и монитор: ACER ASPIRE XC600-014

Без монитор: ACER ASPIRE M3985

То няма и много избор. По-добре се насочи към друг сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще ви трябва и монитор: ACER ASPIRE XC600-014

Без монитор: ACER ASPIRE M3985

То няма и много избор. По-добре се насочи към друг сайт.

Аз и точно второто предложение сматам да купя. Доста е спешно и смятам че това за сърфиране в интернет ще е супер.

Е колко да са назад? Не може там да си нямат специализирани форуми,като този в който дискутираме сега,и специализирани магазини.Ако успеете да намерите подобен форум,там сигурно ще има съвети за компютърни части,с линкове,насочващи към определени магазини.Просто проследете кои магазини се препоръчват най-много.

Ами в 9 клас съм в Франция и откакто влязох в моето училище ме обявиха за гений и съм оторизиран да оправям всички компютри в училище, а с учителя ми по информационни технологии учим как се казва десктоп, кошче за боклук и старт меню. Какво е вашето мнение за тази конфигурация за сърфиране в интернет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и точно второто предложение сматам да купя. Доста е спешно и смятам че това за сърфиране в интернет ще е супер.

Ами в 9 клас съм в Франция и откакто влязох в моето училище ме обявиха за гений и съм оторизиран да оправям всички компютри в училище, а с учителя ми по информационни технологии учим как се казва десктоп, кошче за боклук и старт меню. Какво е вашето мнение за тази конфигурация за сърфиране в интернет?

Лично моето мнение е,че за интернетски цели ще са ви нужни много по-малко пари.Да речем,около 300 евро.Но не пречи да се дадат сега повечко,и дълго-дълго да се ползва след конфигурацията.

Това което ви е предложил многоуважаемият Алекс&Ванко ще свърши чудесна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчай части от амазон и си го сглоби сам или ползвай тази на Alex&Vanko :) поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте трябва да избера между следните 2 конфигурации. Коя от двете е по-добра?

1.

• [*]
Intel Core i5-3350p на 3,10 Ghz [*]8 ГБ РАМ [*]Видео карта AMD Radeon 7570 с 2 ГБ памет

2.

• [*]
Intel Core i5-3350p на 3,10 Ghz [*]4 ГБ РАМ [*]Nvidia GeForce GTX660 с 1,5GВ DDR3 РАМ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито една от двете. А другите части знаят ли се? И не знам да има GTX660 с 1,5GВ и DDR3.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да допълня аз, тъй като колегата явно нещо не може да се ориентира. Целта на машината му според това което разбрах от ЛС е офис конфигурация, та която и да е избере ще е все тази. Иначе и двете конфигурации като цяло не струват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте трябва да избера между следните 2 конфигурации. Коя от двете е по-добра?

1.

[*]Intel Core i5-3350p на 3,10 Ghz

[*]8 ГБ РАМ

[*]Видео карта AMD Radeon 7570 с 2 ГБ памет

2.

[*]Intel Core i5-3350p на 3,10 Ghz

[*]4 ГБ РАМ

[*]Nvidia GeForce GTX660 с 1,5GВ DDR3 РАМ

Кажи бюджет, кажи за какво ще се използва, има ли периферия, монитор? Какво стана с машината от снимките, върви ли добре? Защо я поръча готова(сглобена)? Все пак живееш в държава с високи доходи и приходи... От кой сайт ще се пазарува? Защо се набляга на готовите конфигурации? От някой свестен онлайн магазин в Париж може да се измисли по добро...

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи бюджет, кажи за какво ще се използва, има ли периферия, монитор? Какво стана с машината от снимките, върви ли добре? Защо я поръча готова(сглобена)? Все пак живееш в държава с високи доходи и приходи... От кой сайт ще се пазарува? Защо се набляга на готовите конфигурации? От някой свестен онлайн магазин в Париж може да се измисли по добро...

Конфигурацията от снимките издъхна на по-малко от 20-тия ден и трябва да я сменим с някоя от този магазин до 600 евро.

http://www.darty.com/nav/achat/informatique/ordinateur_bureau/index.html#dartyclic=X_info-tabl-pc_ordi-de-bure

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията от снимките издъхна на по-малко от 20-тия ден и трябва да я сменим с някоя от този магазин до 600 евро.

http://www.darty.com/nav/achat/informatique/ordinateur_bureau/index.html#dartyclic=X_info-tabl-pc_ordi-de-bure

Ами така е като налиташ на готовите машини а дори не знам защо трябваше след като ще взимаш готова набутвация да пускаш тема...

Спокойно можеше нещо около 600 евро да си закупиш от френски amaz*n или newe*g! Ако знаехме щяхме да предложим нещо оттам. Но адски малко си се включил в темата. А сега искаш машина за игри или сърфиране в интернет - Последно?

А колкото до този сайт тe дори нямат налични части че да си подбере човек нещо свястно...

Вече си имаш машина която не работи и по добре не взимай втора оттам а си измъкнете парите ако има начин...

ПП:  ACER ASPIRE PREDATOR G3620-033 - тази конфигурация която гледаш изобщо не отговаря в сайта на Аcer... Не знам какви са пропуснали и написали но нещата са такива.

А в сайта на Acer пише друго:

Operating System Operating System Windows® 7 Home Premium Processor &

Chipset Processor Manufacturer Intel Processor Type Core i7 Processor Model i7-3770 Processor Core Quad-core (4 Core) Processor Speed 3.40 GHz 64-bit Processing Yes

Memory Standard Memory 8 GB Maximum Memory 16 GB Memory Technology DDR3 SDRAM Number of Total Memory Slots 4 Memory Card Supported RS-MMC

MultiMediaCard (MMC)

Mini Secure Digital (miniSD)

Memory Stick Duo

Secure Digital (SD) Card

xD-Picture Card

Memory Stick PRO Duo

Memory Stick

Memory Stick PRO

CF+

CompactFlash (CF) Card

MMCmobile Storage Number of Hard Drives 1 Total Hard Drive Capacity 1 TB Hard Drive Interface Serial ATA/300

Optical Drive Type DVD-Writer Optical Media Supported DVD-RAM/±R/±RW

Controllers Controller Type Serial ATA Display & Graphics Graphics Controller Manufacturer NVIDIA Graphics Controller Model GeForce GT 645 Graphics Memory Capacity Up to 1.50 GB 

Network & Communication Ethernet Technology Gigabit Ethernet I/O

Expansions Number of Total Expansion Slots 4 Number of PCI Express x1 Slots 3 Number of PCI Express x16 Slots 1 Interfaces/Ports HDMI Yes

Total Number of USB Ports 10 Number of USB 2.0 Ports 6 Number of USB 3.0 Ports 4 Network (RJ-45) Yes

Audio Line In Yes Audio Line Out Yes VGA Yes

Software Operating System Windows® 7 Home Premium Operating System Architecture 64-bit Software Included

[*]Microsoft® Office Starter: reduced-functionality Word and Excel® only, with advertising. No PowerPoint® or Outlook®. Buy Office 2010 to use the full-featured software.

[*]Bing™ Bar

[*]Windows Live™ Essentials

Power Description Maximum Power Supply Wattage 500 W Physical Characteristics Height 418.0 mm Width 180.0 mm Depth 436.5 mm  

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така е като налиташ на готовите машини а дори не знам защо трябваше след като ще взимаш готова набутвация да пускаш тема...

Спокойно можеше нещо около 600 евро да си закупиш от френски amaz*n или newe*g! Ако знаехме щяхме да предложим нещо оттам. Но адски малко си се включил в темата. А сега искаш машина за игри или сърфиране в интернет - Последно?

А колкото до този сайт тe дори нямат налични части че да си подбере човек нещо свястно...

Вече си имаш машина която не работи и по добре не взимай втора оттам а си измъкнете парите ако има начин...

ПП:  ACER ASPIRE PREDATOR G3620-033 - тази конфигурация която гледаш изобщо не отговаря в сайта на Аcer... Не знам какви са пропуснали и написали но нещата са такива.

А в сайта на Acer пише друго:

Operating System Operating System Windows® 7 Home Premium Processor &

Chipset Processor Manufacturer Intel Processor Type Core i7 Processor Model i7-3770 Processor Core Quad-core (4 Core) Processor Speed 3.40 GHz 64-bit Processing Yes

Memory Standard Memory 8 GB Maximum Memory 16 GB Memory Technology DDR3 SDRAM Number of Total Memory Slots 4 Memory Card Supported RS-MMC

MultiMediaCard (MMC)

Mini Secure Digital (miniSD)

Memory Stick Duo

Secure Digital (SD) Card

xD-Picture Card

Memory Stick PRO Duo

Memory Stick

Memory Stick PRO

CF+

CompactFlash (CF) Card

MMCmobile Storage Number of Hard Drives 1 Total Hard Drive Capacity 1 TB Hard Drive Interface Serial ATA/300

Optical Drive Type DVD-Writer Optical Media Supported DVD-RAM/±R/±RW

Controllers Controller Type Serial ATA Display & Graphics Graphics Controller Manufacturer NVIDIA Graphics Controller Model GeForce GT 645 Graphics Memory Capacity Up to 1.50 GB 

Network & Communication Ethernet Technology Gigabit Ethernet I/O

Expansions Number of Total Expansion Slots 4 Number of PCI Express x1 Slots 3 Number of PCI Express x16 Slots 1 Interfaces/Ports HDMI Yes

Total Number of USB Ports 10 Number of USB 2.0 Ports 6 Number of USB 3.0 Ports 4 Network (RJ-45) Yes

Audio Line In Yes Audio Line Out Yes VGA Yes

Software Operating System Windows® 7 Home Premium Operating System Architecture 64-bit Software Included

[*]Microsoft® Office Starter: reduced-functionality Word and Excel® only, with advertising. No PowerPoint® or Outlook®. Buy Office 2010 to use the full-featured software.

[*]Bing™ Bar

[*]Windows Live™ Essentials

Power Description Maximum Power Supply Wattage 500 W Physical Characteristics Height 418.0 mm Width 180.0 mm Depth 436.5 mm  

Конфигурацията трябва да е готова, не е за мен. Ще се използва за сърфиране в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията трябва да е готова, не е за мен. Ще се използва за сърфиране в интернет.

Алекс,пак готова конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ми е странно! Автора живее от няколко години в държава, която със сигурност е много по-развита от България, където пазара е много по-развит откъм технологии в сравнение с пазара на родната България.Amazon  е световен магазин и не би било трудно да се пазарува от там особено, когато си в държава като Франция. Готова конфигурация не е добър избор защото, често има поне един компонент, които няма да ни върши добра работа.Да вземем един пример -  целта е "геймърски компютър" когато видиш характеристиките на този компютър (това важи за хора който не разбират почти нищо то компютри) ще прочетеш да речем (intel core i7)-процесор и тогава си спомняш рекламите по ТВ, където си чувал (мощен интел коре аи 7-процесор) после ще прочетеш (RAM-8GB) само тези два компонента могат да заблудят неразбиращия от компютри да закупи този така наречен "геймърски компютър" на цена от над 1200 лв. но какво се оказва видеото е било слабо тоест, толкова слабо колкото да вървят НЯКОИ от новите заглавия на игрите. Освен това често захранването е "менте", а хард-диска е още по-зле нищо, че пише "1TB" дори дъното може да не е кои знае к"во и всичко това струва 1200 лв (примерна цена). Много от служителите в големите вериги магазини гледат да подмамят клиентите като им казват само хубавите неща и нищо повече тоест, когато ги попиташ за видео карта те  ще ти кажат (тази видео карта е изключително мощна, има 2GB памет и можеш да играеш най-новите игри с нея) в повече подробности нямат да навлизат, защото те по принцип усещат кога човек не разбира от тези неща и веднага им навират най-скъпите ментета.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете в избора на процесор.
      Двоумя се между тези двата като бюджета е 400 лева.
      AMD Ryzen 5 2600
      Intel Core i5-8400
      Играя само WOT с GTX 1060 6gb, гледах сравнения на двата и клоня към Ryzen (игрането на игри не е преоритет)
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.