Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

misterio80

Диск - като външен работи, като вътрешен не

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да помоля за акъл, че се сблъсках с нещо, което не бях виждал досега, а именно хард диск Хитачи 2,5 инча, който си работи на всички компютри на които го пробвах като външен, но като го сложа като вътрешен го няма не се вижда никак, пробвах дори да му инсталирам Убунту като външен даде ми,че инсталацията е ок и като го статирах показва липсваща root папка :no-no: ???????? Моля, ако може някой да помогне БЛАГОДАРЯ !!!!!!!!!!!!!! :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за точния модел нека ние да хвърлим боб, нали? За справка - втория линк в подписа ми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за точния модел нека ние да хвърлим боб, нали? За справка - втория линк в подписа ми...

мда извинявам се , модела на диска е HGST DA5280,500GB, 5400rpm sata 3gb/s, това е което виждам на него

иначе моделите лаптопи на които пробвах диска са IBM T60  и един MSI , на който за жалост не му знам модела, не е пред мен сега 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато го закачиш към дъното биос вижда ли го като устройство? Пробвай с други кабели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато го закачиш към дъното биос вижда ли го като устройство? Пробвай с други кабели.

не и биоса не го вижда единствено е видим като външен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не и биоса не го вижда единствено е видим като външен

Пробвай с други кабели. Може те да са проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с други кабели. Може те да са проблем. 

извинявай,не те разбрах много, кабели от къде, имам предвид става въпрос за лаптопски диск и не тръгва вътре в самите лаптопи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявай,не те разбрах много, кабели от къде, имам предвид става въпрос за лаптопски диск и не тръгва вътре в самите лаптопи 

Как го включваш като втори хард диск? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как го включваш като втори хард диск? 

ми включвам го като основен диск не като втори и при опит да го видя в биоса го няма, а всеки друг диск се появява в биос 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми включвам го като основен диск не като втори и при опит да го видя в биоса го няма, а всеки друг диск се появява в биос 

Еми освен ъпдейт на биос ако е толкова наложително защото не е препоръчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми освен ъпдейт на биос ако е толкова наложително защото не е препоръчително.

няма смисъл от това, този диск го сложих на 2 лаптоп и не се вижда от биоса и на двата, не мисля че в биоса е проблема, но такова чудо не бях виждал досега 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а проверихте ли дали захранващия кабел е наред т.е. захранен ли е въобще диска ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а проверихте ли дали захранващия кабел е наред т.е. захранен ли е въобще диска ?

да слагам диска нормално в лаптопите, но в биос показва че няма диск като се опитам да инсталирам windows диска не се вижда също, видим е само ако го сложа в кутия на usb като външен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да слагам диска нормално в лаптопите, но в биос показва че няма диск като се опитам да инсталирам windows диска не се вижда също, видим е само ако го сложа в кутия на usb като външен

Нормално е като биос не вижда диска, да не може да се инсталира Windows. Проблема е най-вероятно в електрониката на хард диска. Понеже е SATA намери кабели и го вържи към стационарен компютър, чийто дъно има няколко САТА порта. Ако и там не го намира значи хард диска си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е като биос не вижда диска, да не може да се инсталира Windows. Проблема е най-вероятно в електрониката на хард диска. Понеже е SATA намери кабели и го вържи към стационарен компютър, чийто дъно има няколко САТА порта. Ако и там не го намира значи хард диска си заминава.

мда и аз мисля че е това проблема сложих го в настолен компютър както ме посъветва и в биоса пак няма и следа от диска така че утре с диска под ръка в Пик компютърс да ми го сменят и така :) Благодаря на всички за съветите и съдействието !!!!!!!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.