Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rrm_xi

Конфигурация с бюджет от 1700 лв

Препоръчан отговор

Здравейте, от 4 дни имам U2312HM и сега съм пред избора на pc компонентите.

Искам да си взема само pc-то без периферия.

- Без клок

- Kачествени компоненти

- Държа да е с Intel

- Да не шуми много

- видео - ASUS/GB/MSI/EVGA GTX 760 или GTX 770 (не искам 7950 или 7970)

Ще играя всичко, което е популярно на пазара.

Благодаря на отзовалите се.

Моля модераторите да изтрият едната тема. Не знам защо два пъти се публикува едно и също. Съжалявам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си наясно какво искаш за какво е темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си наясно какво искаш за какво е темата?

Доколкото разбирам, много трудно мога да подкарам конфигурация състояща се от монитор, Nvidia видео и неясен интелски процесор. Или греша, Людмил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е конфигурация има и други компоненти. Гледам, че държиш на Intel и nVidia, значи си наясно с хардуера и възможностите му, следователно можеш да си избереш и останалите компоненти. Ако не си наясно претенциите ти за Intel и nVidia са неоснователни и не е нужно да изискваш точно тях. ;) И за протокола, 530-левовата GB R9 280X OC e най-малкото равна по производителност(в немалко случаи и по-добра) от 700+ левовите GTX770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

INTEL 180G SSD 330 /2.5 KIT

2X4G DDR3 1600 A-DATA

Corsair Carbide 200R ATX

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

MSI nVidia GeForce GTX760 HAWK, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

1721лв

Ето една примерна с амд карта,че и по-евтино и по-производително ;) Бих ти препоръчал втората конфигурация

Публикувано изображение

Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е конфигурация има и други компоненти. Гледам, че държиш на Intel и nVidia, значи си наясно с хардуера и възможностите му, следователно можеш да си избереш и останалите компоненти. Ако не си наясно претенциите ти за Intel и nVidia са неоснователни и не е нужно да изискваш точно тях. ;) И за протокола, 530-левовата GB R9 280X OC e най-малкото равна по производителност(в немалко случаи и по-добра) от 700+ левовите GTX770.

Не мисля, че си прав, но няма смисъл да ти отговарям, защото А) нямам интерес от това, след като очаквам мненията ви Б) не искам да спамя темата и форума като цяло. В) очаквам предложения за цялостна конфигурация.

Въпреки това благодаря за написаното от теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Людмил,че GB R9 280X OC 3GB GDDR5 e почти равна с GTX770 и то за по-малко пари.Има си достатъчно тестове,ти сам си решаваш как да си харчиш парите.

GB B85M-HD3 /1150

2X4G DDR3 1600 A-DATA

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

CM 690 II ADVANCE USB3.0

GB R9 280X OC 3GB GDDR5

Corsair CX500M Modular 500W

Обща стойност - 1 596.12лв - Остават ти пари и за SSD,ако искаш естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

280X е оптимизирана 7970 а е на цената на 760 та не виждам логика да се взима Nvidia-та.

770 е доста по-скъпа карта та минималните предимства не си струват разходите. Виж ако им свалят цените ще е добре. 

i7-4771 или Xeon E3-1230 v3 + GB 280X OC със сертифицирано захранване се събират в бюджета. Не виждам какво повече може да се иска за игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD
GB B85-HD3 /1150
2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
Thermaltake SP-630P SMART Series 630W
LG GH24NSB0 DVD RW BLACK
CM HAF-912 ADVANCED

Обща стойност - 1 620.26 лв. с ДДС

Конфигурацията е с полу-модуларно захранване, добра и голяма кутия, за видеото вече казаха, като съм добавил и записвачка. А ето и разликата м-у 760 и 280X
Публикувано изображение

Или направо цялата статия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

280X е оптимизирана 7970 а е на цената на 760 та не виждам логика да се взима Nvidia-та.

OK. Виждам, че няколко човека ме насочват към Радеона. Може би бъркам тогава в първоначалната постановка на темата ми.

Моля за информация дали радеона грее повече/по-малко от GTXите?

770 е доста по-скъпа карта та минималните предимства не си струват разходите. Виж ако им свалят цените ще е добре. 

i7-4771 или Xeon E3-1230 v3 + GB 280X OC със сертифицирано захранване се събират в бюджета. Не виждам какво повече може да се иска за игрите.

Наруто, ясно. разбирам си грешката в изискването. Ще ми предложиш ли тогава двете възможни конфигурации, за които говориш?

Бтв, изобщо не бях чувал, че има карта 280X преди това :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

GB B85-HD3 /1150

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

Thermaltake SP-630P SMART Series 630W

LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

CM HAF-912 ADVANCED

Обща стойност - 1 620.26 лв. с ДДС

Конфигурацията е с полу-модуларно захранване, добра и голяма кутия, за видеото вече казаха, като съм добавил и записвачка. А ето и разликата м-у 760 и 280X

Публикувано изображение

Или направо цялата статия

Колегата е написал добро предложение за конфигурация.Ако се закупи тази кутия HAF 912,ще се наложи да премахнете едната клетка за дисковете.Ето ги параметрите на видеото GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD -Card size L=285mm W=126mm H=38mm.В кутията могат да се поставят графични ускорители с дължина до 270мм.След като бъде премахната клетката разстоянието се увеличава до 390мм.• Maximum Compatibility  

VGA Card length :270mm / 10.6 inch(with HDD cage)

390mm / 15.4 inch(without the 1st HDD cage)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И CM N400 за 90 лв. ще свърши работа. - http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/n400.html

Количка

Публикувано изображение

пс. Спестяваш 115 лв. ако вземеш Xeon-а - http://nikem-bg.net/computer-components/XEON-E3-1230V3-QUAD-3.3-8M-B0X/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска най -  доброто съотношение за тези пари като цена - производителност, от посочените марки и с качествени компоненти в цялата конфигурация. Посочил е като желание конкретна видеокарта и иска около нея да се окомплектова цялата конфигурация, като например процесор , който да не я спъва, като е посочил и конкретната сума, която може да си позволи.И иска мнението на онези, които имат опит и познания в това отношение и най - важното имат желание да го дадат. Нито е посочил , че иска конкретно твоето мнение, нито ти е поискал пари. Не разбирам защо е заяждането и пренебрежителното отношение. Една от не многото теми написани точно, ясно и по същество., като е спестил възможността да се трупат мнения под формата на въпроси от рода на "Колко пари можеш да заделиш" "За какво ще се ползва компютъра" "Клок ще се прави ли" и след това въпросните потребители не можеш да ги откриеш за съществено мнение по темата.  Аз също не мога да бъда полезен с конкретна конфигурация, но съм възмутен от такова отношение на човек , който е доказал , че знае и може, но явно самочувствието му идва в повече. В такива теми се оформя неприятната тенденция потребителя задаващ въпроси за хардуер да бъде незаслужено подложен на подигравки от можещи и неможещ, от знаещи и незнаещи,а отговора е прост : Ако е имал абсолютна яснота за това кои конкретно компоненти да оформят неговата конфигурация и от къде е най - добре да ги закупи или най - малкото да е имал някой който да го посъветва по тези въпроси, нямаше да се подлага на риска някой да го подиграва по форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И CM N400 за 90 лв. ще свърши работа. - http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/n400.html

Количка

Публикувано изображение

пс. Спестяваш 115 лв. ако вземеш Xeon-а - http://nikem-bg.net/computer-components/XEON-E3-1230V3-QUAD-3.3-8M-B0X/description.html

Наруто, мерси. Това идеално ме устройва!! Не знам за Xeon-a абсолютно нищо. Можеш ли съвсем накратко да ми кажеш предимства и недостатъци? На тази конфигурация ще и трбява ли някакво допълнително охлаждане? И още нещо, тиха ли е според теб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто, мерси. Това идеално ме устройва!! Не знам за Xeon-a абсолютно нищо. Можеш ли съвсем накратко да ми кажеш предимства и недостатъци? На тази конфигурация ще и трбява ли някакво допълнително охлаждане? И още нещо, тиха ли е според теб?

Процесора не е за клокване, така че охлаждането с което идва самия процесор е достатъчно. На захранването пише "Silent pro" което означава че би трябвало да е тихо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този Xeon може да мислиш като за I7 на по-ниска честота. Също така няма вградена графика което още повече му намаля цената. 

Не фабричното охлаждане е достатъчно когато няма клок.

Захранването освен сертифицирано за Хасуел е едно от най-тихите. Всъщност точно с това се слави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този Xeon може да мислиш като за I7 на по-ниска честота. Също така няма вградена графика което още повече му намаля цената. 

Не фабричното охлаждане е достатъчно когато няма клок.

Захранването освен сертифицирано за Хасуел е едно от най-тихите. Всъщност точно с това се

ОК. Стана ми ясно. Благодаря Определно ми харесва конфигурацията, както казах и по-горе. И след като е тиха, нещата идеално се подреждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150
I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150
2X4G DDR3 1600 A-DATA
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU CM SILENT PRO M2 620W

Обща стойност - 1 721.28 лв. с ДДС

Количка.

Малко по-хубаво дъно и по-широка кутия за по-добър въздушен поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150 I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD 2X4G DDR3 1600 A-DATA 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK PSU CM SILENT PRO M2 620W Обща стойност - 1 721.28 лв. с ДДС

Количка.

доколкото мога да преценя и това е супер ;-). мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150 I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD 2X4G DDR3 1600 A-DATA 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK PSU CM SILENT PRO M2 620W Обща стойност - 1 721.28 лв. с ДДС

Количка.

Чудесна конфигурация.Аз лично бих взел Ксеон-а,бих отрязал малко харда и ето ти парички и за едно ССД,което ще стои идеално в тази компилация и ще подхожда много добре на бюджета и целите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85M-D3H /1150 XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X 2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON A-DATA SSD SX900 128GB SATA3 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE Обща стойност - 1 695.25 лв. с ДДС

При тоя бюджет SSD-то е задължително. Няма нужда от по-скъп модел, понеже върши същата работа. Захранването е изключително тихо и предостатъчно като мощност, както и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам че това зверче GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD  вече се появи като цени и други такива.Отзивите са много ласкави за него,особено като цена-производителност.Но все още не е налична.нека авторът на темата не избързва с поръчката,да изчака,докато картата се появи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85M-D3H /1150 XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X 2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON A-DATA SSD SX900 128GB SATA3 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD CM N400 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE Обща стойност - 1 695.25 лв. с ДДС

При тоя бюджет SSD-то е задължително. Няма нужда от по-скъп модел, понеже върши същата работа. Захранването е изключително тихо и предостатъчно като мощност, както и видеокартата.

Благодаря, Людмил :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей момчета много хубав отговор, аз търся конфигурация до 1600 лева обаче. Пак за игри и филми. Става ли тва i7 ядро да се замени с i5 просто и да си спестя теа 100 лева?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.