Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bobonebg

Проблем с вентилатор

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам проблем с връзването на допълнителни вентилатори за охлаждане на кутията.Купих си два 120мм Evercool 3 пинови.Проблема ми е че след връзване към дъното в 3 пиновия chassis header раоботи на макс(2000об) и не мога да намеря начин да регулирам скоростта .До колкото съм запознат 3 пиновите могат да се регулират от биоса,като дъното им подава по малък волтаж.Но не става.Прбвах и със Speedfan,същия резултат.Някой запознат ако хвърли малко светлина върху проблема ще съм много благодарен.

П.П. Дъното е Asrock 970 pro3 rev.2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В твоя случай ти трябва fan controller. Иначе, що се отнася до дъното: три пиновите конектори позволяват на дъното да ти показва с колко оборота се върти вента, а само 4 пиновия позволява и контрол на оборотите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-лесния начин е с един fan controler да си ги регулираш сам  

Не ми се дават 30+ лева за такова,а и искам да нямеря корена на проблема.

В твоя случай ти трябва fan controller. Иначе, що се отнася до дъното: три пиновите конектори позволяват на дъното да ти показва с колко оборота се върти вента, а само 4 пиновия позволява и контрол на оборотите. 

Сигурен ли си в това?До колкото аз съм запознат 4 пиновите позволяват по прецизен контрол,примерно при едиколко си градуса едикакви си обороти.А пък 3 пиновите би трябвало да може да се регулират на степени обикновенно 2 или 3.Но това  го знам от четене по нета,не от личен опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами :

Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение

На седем волта ще бъде по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съответно - натрупай опит. До тогава - грешиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не съм на ти с тоците,в краен случай ще си взема това:http://iskampc.com/3-pin-12v-to-7v-adapter.html ,но мисля че би трябвало да се регулират от дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже не съм на ти с тоците,в краен случай ще си взема това:http://iskampc.com/3-pin-12v-to-7v-adapter.html ,но мисля че би трябвало да се регулират от дъното.

трябва да се увериш дали ще стартират на 7 волта преди това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами :

Публикувано изображение Публикувано изображение

Публикувано изображение

На седем волта ще бъде по-добре

Направих го по този начин,работи идеално.Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.