Премини към съдържанието
one665

Проблем с Win8 wi-fi адаптер и интернет връзка?

Препоръчан отговор

И друг път съм намирала помощ в този форум, та се надявам и сега някоя добра душа да помогне.

Сдобихме се с Асер Е1-531G с инсталиран уин8  лагален. В магазина ми го демонстрираха и уж всичко му е в ред., беше кънектнат към мрежата на магазина. Сега го вързваме го към домашния рутер и проблемите започнаха. Връзката с интернет през wi-fi е с толкова ниска скорост, че не се отварят дори клипчета в youtubе, обикновено браузване също има проблем. 

Интернет се ползва през рутер Длинк 600 и досега с него не е имало проблем. Към рутера има кънектнат на wifi още един лаптоп със уин7 и един смартфон. От трите устройства, които се връзват с рутера безжично, само този лаптоп с уин8 е такъв проблем със скоростта, което ме навежда на мисълта, че проблема е в уин или в настройките на този уин или  компонентите на този лаптоп.

На практика двата лаптопа са с еднакви адаптори- -  Broadcom 802.11n NA, само доколкото разбирам на този с У8 ползва драйвер ма майкрософт, а другия в У7 е с драйвер на Вroadcom.

Дали подмяната на драйверите би решила проблема? Или да търся проблема в рутера? Трябва ли и мога ли въобще да укажа в рутера кой колко трафик от общия може да позлва, ако е вързан на кабел може би, но по wi-fi?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.