Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам въпрос свързан с моят монитор който го имам от... хмм.. вече втора година го имам. Samsung S23A700 http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/monitors/design/LS23A700DS/EN Монитора е доста добър както и да го погледне човек и се радвам за което, НО от както го купих 3.5мм жак който е зад монитора не бачка и не знам как изобщо да видя дали работи. Монитора е свързан със HDMI Hama кабел въпреки че получих DVI Dual Link. Но нещо не влизаше във видео картата ми и се бях отказал от DVI кабела (а наскоро разбрах че влиза но аз не съм успял да го пъхна като хората и за това се отказах, но сега кабела не е при мене и пак съм със HDMI). Но както и да е. HDMI кабела пак трябва да прехвърля звук и картина, но просто като пъхна тонколоните в монитора или слушалки (пробвал съм със поне 4 вида различни продукти) въобще нищо не става. Инсталирал съм драйвърите от официалния сайт, и т.н. и никаква реакция. И така се отказах отдавна от този жак но сега пак ме човърка това нещо защото да имам чисто нов монитор за сумати пари и това нещо да не бачка е доста гадно, ако работеше директно всяка вечер щях да си пускам слушалките и да се наслаждавам на филмите и музиката. Писах на съпорта защото все още е в гаранция, но Самсунг служителите след 5 минутно мълчание ми препоръчаха да отида във сервиз да го видят, защото явно не знаят какъв е проблема. Но монитора преди 1 месец го взех от България (понеже живея в чужбина) и сега ако отида в сервиз ще ми вземат пари, и преди да се стигне до там искам да се опитам за последно да реша проблема като се обърна към Калдейта общността. Другият въпрос ми е скромен и се отнася за 9600GT която искам да купя за този компютър преди да го изпратя в пенсия (правя лек ъпгрейд за последно). И картата нуждае ли се от допълнително захранване? Понеже моето захранване няма 6 пинов кабел или 8, и не виждам как бих могъл да го свържа, намирам само 4 пинови останали. Някъде викат че трябва допълнително, други викат че не се нуждае, в други пък сайтове виждам инфо че има 2 версии една от 65 вата май друга от 95 вата, но пак там срещам неточностти и намирам отговори като от сорта, щом имаш 400ватово захранване значи не ти трябва или някакви такива. 2 дена търся отговор на въпроса. И ако има 2 версии как да разбера коя не се нуждае от захранване? И ако всичките се нуждаят от 6 пиново а аз го нямам и не мога да я захраня, каква видео карта бихте ми препоръчали да е горе долу добра като тази и да е за 40-60-65лв втора употреба, за да взема една за компютъра ми и да пенсионирам HD2600PRO :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, повечето монитори с гнездо за слушалки носят сигнала за звука по отделен кабел - т.е. кабел от звуковата карта към монитора (обикновено с 3.5-милиметров стерео жак и в двата края). HDMI също може да носи звук, но цифров. Колкото до картата, захранването зависи от това дали е с референтен дизайн, на кой производител е и т.н. Ако захранването няма точно нужния конектор, съществуват преходници, например два молекса към 6-пинов PCIe.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще го нося на ремонт някой ден да го погледнат, въпреки че не ми е проблем и така да си карам. Има само един жак в монитора, на монитора няма вградени говорители което ще рече че УЖ директно трябва да се пъха 3.5мм кабел в монитора и той да предава звук (цифров явно защото имам само HDMI & DVI входове).  А видео картата е на MSI N9600GT 2D512 ако я купя от този човек ще получа и два молекса към 6 пинов. А захранването ми е ATX G-TEC 420PIV и е 400-420ватово, в сайта на ДжиФорс пише че ми трябва минимум 400вата захранване и например ако тръгне видео картата и си бачка нормално тя например консумира повече енергия когато се играят игри и какво може да се случи ако захранването не може да я захрани по време на игра? Ще ми се изключи компютъра ли? Ще изгори ли нещо? Все още не е сигурно че ще я пробвам защото не съм я купил но офертата за нея е добра и се замислям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За звука трябват настройки за да излиза през HDMI. За захранването..... Би трябвало да издържи. Дават му 17 А на 12V линия.Тази карта не е много лакома, 7-8 ампера и до 80-90 вата. Ама трябва да се пробва.

П.П.

В упътването на монитора пише, че звук няма да имаш ако се ползва адаптер DVI-HDMI или HDMI-DVI. Сегашната карта има ли HDMI? Макар, че атитата отдавна поддържат звук през DVI, а и последните Nvidia го изкараха. Та и това е хубаво да се пробва :).

Редактирано от darco (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега погледнах листовката на монитора - в нея пише, че звук може да се пусне, ако мониторът е свързан с HDMI-HDMI кабел. В такъв случай трябва HDMI изходът да се настрои да подава и звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите, помогнахте ми да осъзная някои неща и да обърна внимание на други. Значи купих видео картата MSI N9600GT 2d512 за тази щайга да влезне в 201Х десетилетието и я захранвам с 2 молекс към 6 пина. 2 пъти по-добра е от HD2600PRO, доволен съм но нещо за десктоп изживяването в уиндоуса за разлика от АТИ-то тази хвърля един по светъл слой и цветовете леко са по изсветлени, никой не би го забелязал но понеже бях с АТИ и ся промених това видях тази дребна промяна и черното не е толкова черно ами е изсветлено и намествах в настройките уж гамата контраста но сякаш не мога да го направя както трябва. Монитора го правя в еко режиим на 50% по малко енергия и повече се вижда но ако е на 100% (да ми изпили очите) всичко е пъстро както трябва и не си личи толкова. Но както и да е, ако видео картата е лоша тя ще има по сериозни проблеми, а не такива дреболии. Просто явно има разлика леко и трябва да си играя доста за да го направя така както искам. Да се върнем към по важното нещо. Осъзнах че аз всъщност в настройките имам от доста време HDMI опция във Sound горе долу е ей такова (снимка от нета - http://img23.imageshack.us/img23/4426/pbdev.png) но бърниках и нищо не става. Но проблема сега е друг и може би ще се сбогувам със възможността да чуя звук от монитора за неопределено време, ЗАЩОТО тази видео карта има 2 DVI входа и няма въобще HDMI. АТИ имаше 3 различни входа VGA, HDMI, DVI. Бях я свързвал с HDMI, а сега съм свързан с DVI-HDMI адаптер на картата за да вкарам кабела а след една седмица ще съм изцяло със DVI-D за да се възползвам от 120Hz. И така, въпросът е дали е възможно тази карта да праща звук. До колкото разбрах, май DVI не предава но DVI-D предава. Входовете все пак са съвремени на картата (Dual-Link DVI) но не знам. А упътването сега го разгледах, там всичко изглежда доста просто, достатъчно е да е свързан с HDMI-HDMI кабел и да нахакаш едни слушалки и готово. :D Не знам какво друго да добавя. Дали да върна старата карта за да си играя отчаяно да направя нещо, дали е от евтиния Hama HDMI кабел за 10лв, дали самият монитор е с дефект, или може би нещо АТИ-то е било неспособно да прехвърля звука сега и тази карта без HDMI не ми дават възможност да чуя нещо. Наистина мисля че нещата трябва да са прости както като свързваш монитора към компютъра. Може и да е софтуерен проблема, докато бях с HDMI-HDMI трябваше да изключа от уиндоуса говорителите и да избера HDMI опцията за прехвърляне на звук като основна и да видя дали ще стане :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Dimitur Dimitrow
      Здравейте на всички! От около месец се чудя дали да си взема някой премиум телефон на изплащане от Теленор. Проблемът е че - 
      1. Загледал съм се на Huawei P20, Samsung Galaxy S8 или S8+, LG G7 ThinQ или по-бюджетния Galaxy A6+. Изглежда че не просто мога да избера измежду тях.
      2. Никога не съм си взимал телефон на изплащане от Теленор, въпреки че имам доста скъп план.
      По принцип камерата (възможно и да е двойна), бързият процесор и големината (поне 5.5 инча) са ми най-важни...
      Ще бъда изключително благодарен, ако някой може да помогне с този труден избор.
    • от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.