Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

PhX

3.5мм жак на монитора ми не бачка? И въпрос за 9600GT

Препоръчан отговор

Имам въпрос свързан с моят монитор който го имам от... хмм.. вече втора година го имам. Samsung S23A700 http://www.samsung.com/uk/consumer/pc-peripherals/monitors/design/LS23A700DS/EN Монитора е доста добър както и да го погледне човек и се радвам за което, НО от както го купих 3.5мм жак който е зад монитора не бачка и не знам как изобщо да видя дали работи. Монитора е свързан със HDMI Hama кабел въпреки че получих DVI Dual Link. Но нещо не влизаше във видео картата ми и се бях отказал от DVI кабела (а наскоро разбрах че влиза но аз не съм успял да го пъхна като хората и за това се отказах, но сега кабела не е при мене и пак съм със HDMI). Но както и да е. HDMI кабела пак трябва да прехвърля звук и картина, но просто като пъхна тонколоните в монитора или слушалки (пробвал съм със поне 4 вида различни продукти) въобще нищо не става. Инсталирал съм драйвърите от официалния сайт, и т.н. и никаква реакция. И така се отказах отдавна от този жак но сега пак ме човърка това нещо защото да имам чисто нов монитор за сумати пари и това нещо да не бачка е доста гадно, ако работеше директно всяка вечер щях да си пускам слушалките и да се наслаждавам на филмите и музиката. Писах на съпорта защото все още е в гаранция, но Самсунг служителите след 5 минутно мълчание ми препоръчаха да отида във сервиз да го видят, защото явно не знаят какъв е проблема. Но монитора преди 1 месец го взех от България (понеже живея в чужбина) и сега ако отида в сервиз ще ми вземат пари, и преди да се стигне до там искам да се опитам за последно да реша проблема като се обърна към Калдейта общността. Другият въпрос ми е скромен и се отнася за 9600GT която искам да купя за този компютър преди да го изпратя в пенсия (правя лек ъпгрейд за последно). И картата нуждае ли се от допълнително захранване? Понеже моето захранване няма 6 пинов кабел или 8, и не виждам как бих могъл да го свържа, намирам само 4 пинови останали. Някъде викат че трябва допълнително, други викат че не се нуждае, в други пък сайтове виждам инфо че има 2 версии една от 65 вата май друга от 95 вата, но пак там срещам неточностти и намирам отговори като от сорта, щом имаш 400ватово захранване значи не ти трябва или някакви такива. 2 дена търся отговор на въпроса. И ако има 2 версии как да разбера коя не се нуждае от захранване? И ако всичките се нуждаят от 6 пиново а аз го нямам и не мога да я захраня, каква видео карта бихте ми препоръчали да е горе долу добра като тази и да е за 40-60-65лв втора употреба, за да взема една за компютъра ми и да пенсионирам HD2600PRO :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, повечето монитори с гнездо за слушалки носят сигнала за звука по отделен кабел - т.е. кабел от звуковата карта към монитора (обикновено с 3.5-милиметров стерео жак и в двата края). HDMI също може да носи звук, но цифров. Колкото до картата, захранването зависи от това дали е с референтен дизайн, на кой производител е и т.н. Ако захранването няма точно нужния конектор, съществуват преходници, например два молекса към 6-пинов PCIe.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ще го нося на ремонт някой ден да го погледнат, въпреки че не ми е проблем и така да си карам. Има само един жак в монитора, на монитора няма вградени говорители което ще рече че УЖ директно трябва да се пъха 3.5мм кабел в монитора и той да предава звук (цифров явно защото имам само HDMI & DVI входове).  А видео картата е на MSI N9600GT 2D512 ако я купя от този човек ще получа и два молекса към 6 пинов. А захранването ми е ATX G-TEC 420PIV и е 400-420ватово, в сайта на ДжиФорс пише че ми трябва минимум 400вата захранване и например ако тръгне видео картата и си бачка нормално тя например консумира повече енергия когато се играят игри и какво може да се случи ако захранването не може да я захрани по време на игра? Ще ми се изключи компютъра ли? Ще изгори ли нещо? Все още не е сигурно че ще я пробвам защото не съм я купил но офертата за нея е добра и се замислям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За звука трябват настройки за да излиза през HDMI. За захранването..... Би трябвало да издържи. Дават му 17 А на 12V линия.Тази карта не е много лакома, 7-8 ампера и до 80-90 вата. Ама трябва да се пробва.

П.П.

В упътването на монитора пише, че звук няма да имаш ако се ползва адаптер DVI-HDMI или HDMI-DVI. Сегашната карта има ли HDMI? Макар, че атитата отдавна поддържат звук през DVI, а и последните Nvidia го изкараха. Та и това е хубаво да се пробва :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега погледнах листовката на монитора - в нея пише, че звук може да се пусне, ако мониторът е свързан с HDMI-HDMI кабел. В такъв случай трябва HDMI изходът да се настрои да подава и звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите, помогнахте ми да осъзная някои неща и да обърна внимание на други. Значи купих видео картата MSI N9600GT 2d512 за тази щайга да влезне в 201Х десетилетието и я захранвам с 2 молекс към 6 пина. 2 пъти по-добра е от HD2600PRO, доволен съм но нещо за десктоп изживяването в уиндоуса за разлика от АТИ-то тази хвърля един по светъл слой и цветовете леко са по изсветлени, никой не би го забелязал но понеже бях с АТИ и ся промених това видях тази дребна промяна и черното не е толкова черно ами е изсветлено и намествах в настройките уж гамата контраста но сякаш не мога да го направя както трябва. Монитора го правя в еко режиим на 50% по малко енергия и повече се вижда но ако е на 100% (да ми изпили очите) всичко е пъстро както трябва и не си личи толкова. Но както и да е, ако видео картата е лоша тя ще има по сериозни проблеми, а не такива дреболии. Просто явно има разлика леко и трябва да си играя доста за да го направя така както искам. Да се върнем към по важното нещо. Осъзнах че аз всъщност в настройките имам от доста време HDMI опция във Sound горе долу е ей такова (снимка от нета - http://img23.imageshack.us/img23/4426/pbdev.png) но бърниках и нищо не става. Но проблема сега е друг и може би ще се сбогувам със възможността да чуя звук от монитора за неопределено време, ЗАЩОТО тази видео карта има 2 DVI входа и няма въобще HDMI. АТИ имаше 3 различни входа VGA, HDMI, DVI. Бях я свързвал с HDMI, а сега съм свързан с DVI-HDMI адаптер на картата за да вкарам кабела а след една седмица ще съм изцяло със DVI-D за да се възползвам от 120Hz. И така, въпросът е дали е възможно тази карта да праща звук. До колкото разбрах, май DVI не предава но DVI-D предава. Входовете все пак са съвремени на картата (Dual-Link DVI) но не знам. А упътването сега го разгледах, там всичко изглежда доста просто, достатъчно е да е свързан с HDMI-HDMI кабел и да нахакаш едни слушалки и готово. :D Не знам какво друго да добавя. Дали да върна старата карта за да си играя отчаяно да направя нещо, дали е от евтиния Hama HDMI кабел за 10лв, дали самият монитор е с дефект, или може би нещо АТИ-то е било неспособно да прехвърля звука сега и тази карта без HDMI не ми дават възможност да чуя нещо. Наистина мисля че нещата трябва да са прости както като свързваш монитора към компютъра. Може и да е софтуерен проблема, докато бях с HDMI-HDMI трябваше да изключа от уиндоуса говорителите и да избера HDMI опцията за прехвърляне на звук като основна и да видя дали ще стане :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от barbuncela
      Здравейте!  Не знам какво да правя!
      Имам два лаптопа, единия в стаята, другия в кухнята. Рутера преди време го смениха тези от Мтел, някакъв HUAWEI, нямам достъп до него. От известно време този в кухнята започна да губи сигнала. Излиза удивителна на иконката за мрежата. Забранявам адаптора на WI-FI, разрешавам го, оправи се, кара няколко минути и пак удивителна! Хванах се за драйверите...и по-стари, и по нови, никаква промяна. Помислих си...мамка му хардуер! Сложих една флашка WI-FI, работи на пушка! Лаптопа е на три метра от рутера, през вратата на кухнята, стени няма.Другия лаптоп в стаята на около 5-6 метра през стената, няма проблем. Преди няколко дена спря нета, някакъв проблем...Реших да се вържа с тоя на съседа...Правим си тази услуга когато някой не си е платил сметката!    Хвана веднага. На 15 метра през 4 стени панел. По едно време нещо се сетих, махнах флашката и включих неговият си WI-FI. Моментално свърза, без проблем! И си работи! Пуснаха нета. Въртях антените на моя, нищо и половина. А онзи в стаята си работи.
      Естествено се обаждам На Мтел и обяснявам случката. Слушах 5 минути музика, обажда ми се мацката и ми обяснява, че са проверили, да включа и изключа рутера и т.н. Тоя номер съм го правила много пъти не става. При тях всичко било наред!?   Тръгна нета за около час и пак удивителната!   Пак се обадих, пак същото, при тях проблем нямало?!?! С този на съседа връзва моментално хем е доста далече!
      Тая сутрин кара 30 минути, и сега съм пак с флашката! Домашния комп дето си е с кабел от рутера, проблем също няма! 
       Не знам какво да правя?                                                                
    • от илия кочев
      Купих си нов но на новия като искам да му инсталирам линдолс ми изписва Windows cannout be installed to this disk. Setup does not support configuration of or installation to disks connected through a usb or IEEE 1394 port. Какво означава?
    • от tsvetomir0
      Може ли малко помощ или съвет да ме насочите кам евентуално решение?Благодаря на отзовалите се! Таблет Acer Iconia B1-733-K3G3,  с процесор 4x Cortex-A7 (1.3 GHz), 7.0", 1 GB DDR3L, 16 GB EMMC, Android 6.0 Marshmallow                Таблета работи нормално докато не го изключиш .пробвам да включа и светва екрана с логото на acer и се изключва.така около1ч,1:30ч и да се изключи сам. После го стартирам и трагва нормално да работи,правил сам му хард ресет ама пак го прави този проблем.някои път без да искам го изключвам и влиза в този режим . 
    • от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.