Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Бях направил тема онзи ден за проблем с лаптопа и ме посъветваха да го занеса на сервиз. Днес го занесох при един човек той ми извади твърдия диск. Тества го и ми каза, че си е заминал. Каза ми да си купя нов, обаче преди време ми се беше счупил един лаптоп (пакард бел) и си бях извадил твърдия диск за да си прехвърля информацията. Та сега разполагам с този твърд диск на стария лаптоп, който е с размер 500 ГБ. (точно колкото ми е и на този, който ми изгоря ). Въпроса ми е понеже, техника ми каза, като си сложа новия хард диск да форматирам дисковете, обаче аз на този, с който разполагам има информация (която в момента прехвърлям на един друг лаптоп), и искам дам знам дали трябва да преинсталирвам лаптопа като сложа сега този хард диск на лаптопа? Трябва ли да го форматирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти разбрах въпроса ?

Редактирано от bgtechnologies (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай дяла в който ще е ОС ако си сигурен че другите дялове не са бъкани с вируси :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти разбрах въпроса ?

и искам дам знам дали трябва да преинсталирвам лаптопа като сложа сега този хард диск на лаптопа? Трябва ли да форматирам "Ц" и "Д"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва нова инсталация и формат на C: по време на самия процес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ти казах по горе .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прехвърляш си ценната информация от хард диска, който искаш да сложиш на лаптопа. След това го слагаш на лаптопа и правиш чисто нова инсталация на Windows. Все пак е добре да се направи една пълна диагностика на лаптопа, за да се разбере защо му е изгорял хард диска. Да не стане същото и с другия хард диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е добре да се направи една пълна диагностика на лаптопа, за да се разбере защо му е изгорял хард диска. Да не стане същото и с другия хард диск.

Емо , нали знаеш от какво става , най вече от сътресения , изпускане и удари :) и другата - топлината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо , нали знаеш от какво става , най вече от сътресения , изпускане и удари :) и другата - топлината .

Да така е прав си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като каза топлината... моя лаптоп много загрява, някакво решение? Чувал съм, че трябва да го дам да го прочистят от вътре и също ставало със спрей със сгъстен въздух?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,почиства се от праха,натрупан вътре.Сменя се термопастата.Това със сгъстеният въздух,ако не е разглобен,не е много добро решение.

Може да се купи охлаждаща подложка.Или просто да се постави на малко по-високо самият лаптоп,да има "клиренс" под него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре на сервиз да се почисти и смени пастата - с това шега не бива .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.