Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nikko95

Изгоря ми Хард Диска

Препоръчан отговор

Здравейте! Бях направил тема онзи ден за проблем с лаптопа и ме посъветваха да го занеса на сервиз. Днес го занесох при един човек той ми извади твърдия диск. Тества го и ми каза, че си е заминал. Каза ми да си купя нов, обаче преди време ми се беше счупил един лаптоп (пакард бел) и си бях извадил твърдия диск за да си прехвърля информацията. Та сега разполагам с този твърд диск на стария лаптоп, който е с размер 500 ГБ. (точно колкото ми е и на този, който ми изгоря ). Въпроса ми е понеже, техника ми каза, като си сложа новия хард диск да форматирам дисковете, обаче аз на този, с който разполагам има информация (която в момента прехвърлям на един друг лаптоп), и искам дам знам дали трябва да преинсталирвам лаптопа като сложа сега този хард диск на лаптопа? Трябва ли да го форматирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форматирай дяла в който ще е ОС ако си сигурен че другите дялове не са бъкани с вируси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти разбрах въпроса ?

и искам дам знам дали трябва да преинсталирвам лаптопа като сложа сега този хард диск на лаптопа? Трябва ли да форматирам "Ц" и "Д"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва нова инсталация и формат на C: по време на самия процес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали ти казах по горе .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прехвърляш си ценната информация от хард диска, който искаш да сложиш на лаптопа. След това го слагаш на лаптопа и правиш чисто нова инсталация на Windows. Все пак е добре да се направи една пълна диагностика на лаптопа, за да се разбере защо му е изгорял хард диска. Да не стане същото и с другия хард диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е добре да се направи една пълна диагностика на лаптопа, за да се разбере защо му е изгорял хард диска. Да не стане същото и с другия хард диск.

Емо , нали знаеш от какво става , най вече от сътресения , изпускане и удари :) и другата - топлината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо , нали знаеш от какво става , най вече от сътресения , изпускане и удари :) и другата - топлината .

Да така е прав си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като каза топлината... моя лаптоп много загрява, някакво решение? Чувал съм, че трябва да го дам да го прочистят от вътре и също ставало със спрей със сгъстен въздух?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,почиства се от праха,натрупан вътре.Сменя се термопастата.Това със сгъстеният въздух,ако не е разглобен,не е много добро решение.

Може да се купи охлаждаща подложка.Или просто да се постави на малко по-високо самият лаптоп,да има "клиренс" под него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най добре на сервиз да се почисти и смени пастата - с това шега не бива .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.