Премини към съдържанието
whoami

RQ: Логин система със SMS плащания за достъп до сайт

Препоръчан отговор

Някой знае ли как се прави, какво е необходимо, може ли да се автоматизира напълно? Кой може да произведе такава система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми говори с GSM операторите и срещу скромна инвестиция ще ти открият номер за печалба от SMS-и. Те също няма да останат назад и ще приберат процент от печалбата ти на всеки SMS. Отделно и с ДДС трябва да се занимаваш (трябва да си фирма), също така се пише документация и т.н.

Не е току така са лепнеш един скрипт и да капят пари.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията ще ми е от полза. Само, че преди да говоря с операторите ще ми трябва този скрипт! нтересува ме точно него. Кой знае как се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен също ми е нужен. Ако някой знае или би се наел да направи такъв дори бих го спонсорирал леко :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите на всички които се интересуват от тази тема.

Ето малко обеснение от мен, честно казано такъв скрипт се пише лесно но няма смисъл от него. Поради простата причина, че едва ли някои мобилен оператор ще Ви даде SMS номер без да изисква от Вас огромен брои SMS на месец и като не можете да изпълните тази броика няма да ви плати нищо вече има опит доста съм се опарил и накрая си реших проблема като използвам фирма посредник е да получавам 50% от стоиноста на SMS, но дори и да имате номер при мобилен оператор пак няма да получите пълната стоиност най- много 70% и ако не изпълните изскваната броика SMS не получавате нищо. И най-важното не се занимавам с нищо, просто си пребирам парите. Един от мобилните оператори поиска минимум 1000 SMS на месец, което за моя развиващ се саит бе не мислимо постижение. Е стига съб бращолевил ето какво ви предлагам! Идете на линка които съм дали и работете спокоино без бюросрация, фирми и фактури.

Ето линка: Цък тука за да отидете на линка

Надявам се че съм бил от полза на доста хара.

Редактирано от Despart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето тука е коментирано доста за pay.bg .

Отново тешката и бюрократична машина на ePay.bg е във вход просто нямам коментар. Да не говорич че отново се иска договор отново се иска фирма отново се искат кави ли документи и така натака. И отново всичко е направено да затрудни клиента максимално. Каво ще стане ако pay.bg сметни че разпострянявате пиратски софтоер на сйта си или сметне че сайта ви с еротично съдържание нарушава законите на Р. България ами ще ви прекрати договора и Вие ще си останет с пръст в устата а събраните средства от сайта Ви колкото и малко да са ще останат за Pal.bg. Дори няма да се замислят за да нулират сметката Ви и да ви прекратят договора стига да сметнат за необходимо. Или просто им кажете нещо на криво.

Редактирано от Despart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Отново тешката и бюрократична машина на ePay.bg е във вход просто нямам коментар. Да не говорич че отново се иска договор отново се иска фирма отново се искат кави ли документи и така натака. И отново всичко е направено да затрудни клиента максимално. Каво ще стане ако pay.bg сметни че разпострянявате пиратски софтоер на сйта си или сметне че сайта ви с еротично съдържание нарушава законите на Р. България ами ще ви прекрати договора и Вие ще си останет с пръст в устата а събраните средства от сайта Ви колкото и малко да са ще останат за Pal.bg. Дори няма да се замислят за да нулират сметката Ви и да ви прекратят договора стига да сметнат за необходимо. Или просто им кажете нещо на криво.

Не се изискват никакви документи допълнителни документ - само подписване на договор. Не мислиш ли, че е нормално когато става дума за РАЗПЛАЩАТЕЛНА система отношенията между системата и сайтовете да са уредени с договор? Какво става ако сладурите от QP.SMSpay решат, че просто не искат да ти платят парите? Нямаш договор, в който да са ти описани правата и да защитава твойте интереси. Освен това в договора (на pay.bg - ако си го чел) изрично е посочено, че при прекратяване на договора по каквато и да е причина страните (т.е. сайта и pay.bg) следва да изчистят задълженията си в 60 дневнен срок. Т.е. при всички положения ще си получиш парите - поне е гарантирано от договора. Докато при QP.SMSpay - утре може да решат да си спрат сайта, да ти изтрият акаунта и после ходи ги търси - нямаш договор.

На мене ми се струва много по-добре малко по-трудно да е в началото (с този договор), но след това си знам, че има някакъв документ, който ми пази правата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой може ли да даде някаква система, която да се използва за изграждането на

такъв сайт за разплащане с SMS? Имам предвид че самата фирма предлага редирект към някоя ваша директория, но аз искам да направя така че като потребителя влезе там ( примерно сайт за обяви ) да може да пусне само една обява и повече да няма достъп, ако не пусне нов SMS. Има се предвид потребителя да има достъп до директорията еднократно, като при следващ опит да влезне в нея да му дава някаква грешка примерно. Много сайтове съм направил , но точно с такъв тип логика не се бях сблъсквал. Ако има някои запознати с работата на точно такъв вид сай или готов скрипт, готов съм да си платя за услугата.

Поздрави

Редактирано от hristomir33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да имаш база данни с неизползваните пароли. Когато потребителят прати SMS, му предоставят една от тези пароли. След влизането в директорията с тази парола, тя трябва да се изтрива от базата данни автоматично. Това може да стане с РНР.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А някой може ли да даде някаква система, която да се използва за изграждането на

такъв сайт за разплащане с SMS? Имам предвид че самата фирма предлага редирект към някоя ваша директория, но аз искам да направя така че като потребителя влезе там ( примерно сайт за обяви ) да може да пусне само една обява и повече да няма достъп, ако не пусне нов SMS. Има се предвид потребителя да има достъп до директорията еднократно, като при следващ опит да влезне в нея да му дава някаква грешка примерно. Много сайтове съм направил , но точно с такъв тип логика не се бях сблъсквал. Ако има някои запознати с работата на точно такъв вид сай или готов скрипт, готов съм да си платя за услугата.

Поздрави

Много е просто не ти трябват пароли. Порсто се регистришаш в линка които съм дал в горния си пост. След което си настроимаш профила така че всеки полючен код ще е валиден само веднаж не повече. И после в твоя саит правиш праверка дали кода които е полючил потребителя е деиствителен или не Ако е деиствителен му позволяваш да напише убява ако кода не е деиствителен няма да пише обява. От фирмата ти дават скрипт на PHP които върши тази работа от теб се иска малко да га редактираш и си готов ако незнаеш как ще ти помогнат готини пичове са не отказват помощ стига да задаваш правилни въпроси cool.gif:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, виждам, че сте започнали интересна тема тук и мисля, че като представител на КУПИ ООД , мога да осветля малко нещата по въпроса :)

Най-напред относно възможноста сайта ни да бъде спрян и да прекратим услугата - този сайт е първият, който предлага такава услуга в България и работи успешно почти година. С всички юридически лица се подпесва договор, а за физическите е необходимо само една декларация за самоосигуряване.

Относно сериозноста на нашата система и конкуренцията от страна на pay.bg няма как да не споделя, че г-н Веселин Кънев, чиято собственост е въпросния сайт работи в едно рекламно студио във Варна

http://www.studioida.com/contact.php .Също така този човек е регистриран под номер 9 като потребител в нашата система в края на юни, когато pay.bg не съществуваше. На Вас оставям да прецените дали няма кражба на идеи и т.н. Адвокатите ни ще се свържат с него скоро :)

Също така, провайдър на смс-ите на pay.bg е gsm-review - тези номера обявени в pay.bg са техни и се ползват за още много услуги, както можете да проверите из интернет.

И не на последно място трябва да кажа че смс провайдъра на КУПИ ООД е WinBox Ltd. Интересното е, че тези две фирми са на едни и същи хора и всъщност са едно цяло. WinBox е един от основните провайдъри на смс-и има много добри условия с операторите и най-вече с Globul. Като клиенти на WinBox ще си признаем за 1064 - игра по Канал 1, 1720 - стани богат, както и на Star academy, Big brother II и много други, като сме партньори на SIA i Нова телевизия.

Надявам се да съм успял да помогна за решаването на този спор, а пък ако и на някой можем и да сме полезни ще сме допълнително доволни :tease:

K.Kostov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам Ви още един сайт: http://yesspay.com, които предлага микро-разплащания / плащания със SMS.

На сайта моеже да прочетете и как да сравните различните предложения на подобни услуги.

Ако имате въпроси насреща сме по всяко време да Ви отговорим.

Успех

Yesspay

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си чувал за fortumo? Това е най-лесният начин да изградиш своята логин система.Не се изисква да имаш фирма или нещо подобно,а просто да имаш банкова сметка където да могат да ти изплатят заработената сума.От личен опит ти казвам че фирмата е много коректна и съм много доволен от тях.Предлагат много услуги свързани с смс-и и комисинната която удържат от всеки изпратен смс зависи от самата услуга,като горе долу сумата се разпределя 50/50.Ето ти линк от където можеш да се запознаеш с услугите и ако си доволен можеш да се регистрираш напълно безплатно. CLICK.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.