Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, След няколко дена ще си купувам нов компютър. Компютъра ще се използва главно за игри. Не разбирам много и затова исках да си купя готов и си харесах тези трите 1 - http://www.emag.bg/nastolen-kompjut-r-serioux-force-v3-s-procesor-amd-a8-x4-6600k-3-90ghz-4gb-ddr3-1tb-seriouxforcev3/pd/EY7M0BBBM/ ,2 - http://www.emag.bg/nastolen-kompjut-r-serioux-evolution-v3-s-procesor-intelr-coretm-i3-3220-3-30ghz-4gb-ddr3-1333-mhz-hdd-500-gb-seriouxevolutionv3/pd/ELBNNBBBM/ ,3 - http://www.emag.bg/nastolen-kompjut-r-serioux-action-v8b-s-procesor-intelr-pentiumr-dual-core-g2030-3ghz-4gb-500gb-amd-radeon-6570-2gb-seriouxactionv8b/pd/DJ9QXBBBM/ . Знам, че ако си купя на части е по евтино, но първия ми въпрос е кои от тези три е най - добър и ако ми препоръчате някакъв ще съм ви много благодарен. Поздрави, Ивайло  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата по си заслужава, но в общия случай нито една от трите. От друга страна пък и на части няма как да се сглоби нещо съществено, освен ако не се ползва някаква част от старата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият и вторият са с вградено видео а третият с видеокарта на подобно ниво. Разбирай че за игри нито един няма да ти свърши работа.

Вторият е най-добър като процесор и ако му се добави нормална видеокарта ще става за игри. Но вероятно ще трябва и смяна на захранване.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готовите конфигурации ги избягвай.Имаш ли стар компютър и може ли да се ползва нещо от него като например кутия или хард диск?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една подобна тема, ако все пак имате желание да разгледате - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, мога ли да използвам HDD от стария 250ГБ

Да,ако е САТА интерфейса му.Ето че само от диска спестявате едни 80 лв.

Ако и кутията бива,ще се спестят още парички.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, мога ли да използвам HDD от стария 250ГБ

Виж дали е SATA.Също така ни кажи модела на кутията,да видим дали ще може да я ползваме.Бих казал да видиш и захранването,но има голяма вероятност да е китайско менте...

P.S - Ето една конфигурация за 629лв с хард диск,а ако може да се ползва нещо,ще се направи по-добра конфигурация.

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

FD CORE 1000 MICRO ATX BLACK

CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK

ATHLON X4 750K /BOX/FM2

SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK

GB F2A55M-S1 /FM2

4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 629.27лв.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали е SATA.Също така ни кажи модела на кутията,да видим дали ще може да я ползваме.Бих казал да видиш и захранването,но има голяма вероятност да е китайско менте...

Как да видя дали е SATA и как да разбера какво е кутията. Захранването е 220V

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията направо я снимай,а за хард диска - Пусни си програмата HD TUNE

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове намерих гаранционната карта на компа. Значи HDD е 250GB HITACHI T7K250/SATA2/8M а кутията е KG-313A 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове намерих гаранционната карта на компа. Значи HDD е 250GB HITACHI T7K250/SATA2/8M а кутията е KG-313A 

Тогава ще ползваме стария хард диск.

4GB DDR3 1600 A-DATA

ASUS H81M-E /1150

G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150

GB R777OC-1GD

NJOY 450RGE 450W Active PFC

Обща стойност - 602.08лв. 

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава ще ползваме стария хард диск.

4GB DDR3 1600 A-DATA

ASUS H81M-E /1150

G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150

GB R777OC-1GD

NJOY 450RGE 450W Active PFC

Обща стойност - 602.08лв.  А може ли да взема това http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K280-W-ELITE-500W вместо кутията и захранването дето ти си ми препоръчал

Другият ми въпрос е всяка Видео карта става ли за всяко дъно ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият ми въпрос е всяка Видео карта става ли за всяко дъно ??

Ако са съвременни-да. От значение обаче е,какво точно е захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият ми въпрос е всяка Видео карта става ли за всяко дъно ??А може ли да взема това http://nikem-bg.net/...80-W-ELITE-500W вместо кутията и захранването дето ти си ми препоръчал

Да,можеш да го вземеш,а за дъното - Да,пасват,стига да не са някакви много стари видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми пичове вижте какво избрах Количка става ли, ще използвам моя HDD 250GB и за сега ще карам със видеото от процесора и ако може на това дъно да сложа сегашната видео карта nVIDIA GeForce 7300GS. Няма да е няква супер машина но пак добре а след време може няква хубава видео карта.Пак ще е добре защото сега играя само игри като FIFA07 и други и все пак ако си взема това което ви казах какви игри ще мога да играя ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом бюджета е 600 лв,защо не вземете части в този бюджет? Ще са по-добри.

Какво не ви хареса в конфигурациите на колегите тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не ви хареса в конфигурациите на колегите тук?

Българска работа според мен-като може да се ползва нещо старо още известно време,защо да се дават грешни пари за нови чаркала.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен,защото аз една година карах с 160 ГБ диск,със новите процесор,дъно и рам.От подписа.Все пак всеки се простира според чергата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 582 лв. се взима  I3 + R7 250 та не мога да разбера защо ги гледаш тия апу-та на АМД? Ако искаш по-сериозно видео вложи парите от видеокартата в по-сериозно захранване и събирай.

Ако ще взимаш комплект не падай под CM К350. Реално и то е с 400W захранване ама пак е по-читаво от елитчето в К280.

Еми пичове вижте какво избрах Количка става ли, ще използвам моя HDD 250GB и за сега ще карам със видеото от процесора и ако може на това дъно да сложа сегашната видео карта nVIDIA GeForce 7300GS. Няма да е няква супер машина но пак добре а след време може няква хубава видео карта.Пак ще е добре защото сега играя само игри като FIFA07 и други и все пак ако си взема това което ви казах какви игри ще мога да играя ??

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от spectralnine12
      Предполагам поредния скучен въпрос, но все пак бих искал да се консултирам така да се каже. Набелязал съм си гейминг конфигурация до 1700 лева и бих искал мнения дали е достатъчно солидна. Горе-долу съм наясно с цените на видео картите в момента и поради тази причина съм подбрал нещо окей. Евентуално ще се забавя с закупуването ама така или иначе е добре да питам. Приемам всякъкви критики и съвети.
      https://desktop.bg/desktop_cpus-amd-Ryzen_5-amd_ryzen_5_1600x
      Ryzen 5 1600x
      GeForce GTX 1050Ti G1
      ASRock A320M-DGS
      128GB ADATA SU800 SSD
      8GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX FURY
      be quiet! SYSTEM POWER 8 600W
      2TB SEAGATE Barracuda Guardian
      Избрал съм си и една кутия с 5 вентилаторчета и общо ми излиза някъде към 1600-1700лв. Реално според мен не мога да си направя нещо по-добро и затова реших да попитам. Благодаря предварително.

• от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Kanchor
      Имам слушалки Trust GHS-306 USB 7.1, които имат микрофон, който засича звука от слушалките и например когато говоря с приятели по дискорд, те чуват звука ( само силна музика или силно говорене чуват те ). Не искам да е така, идеи ?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.