Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, След няколко дена ще си купувам нов компютър. Компютъра ще се използва главно за игри. Не разбирам много и затова исках да си купя готов и си харесах тези трите 1 - http://www.emag.bg/nastolen-kompjut-r-serioux-force-v3-s-procesor-amd-a8-x4-6600k-3-90ghz-4gb-ddr3-1tb-seriouxforcev3/pd/EY7M0BBBM/ ,2 - http://www.emag.bg/nastolen-kompjut-r-serioux-evolution-v3-s-procesor-intelr-coretm-i3-3220-3-30ghz-4gb-ddr3-1333-mhz-hdd-500-gb-seriouxevolutionv3/pd/ELBNNBBBM/ ,3 - http://www.emag.bg/nastolen-kompjut-r-serioux-action-v8b-s-procesor-intelr-pentiumr-dual-core-g2030-3ghz-4gb-500gb-amd-radeon-6570-2gb-seriouxactionv8b/pd/DJ9QXBBBM/ . Знам, че ако си купя на части е по евтино, но първия ми въпрос е кои от тези три е най - добър и ако ми препоръчате някакъв ще съм ви много благодарен. Поздрави, Ивайло  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата по си заслужава, но в общия случай нито една от трите. От друга страна пък и на части няма как да се сглоби нещо съществено, освен ако не се ползва някаква част от старата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият и вторият са с вградено видео а третият с видеокарта на подобно ниво. Разбирай че за игри нито един няма да ти свърши работа.

Вторият е най-добър като процесор и ако му се добави нормална видеокарта ще става за игри. Но вероятно ще трябва и смяна на захранване.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готовите конфигурации ги избягвай.Имаш ли стар компютър и може ли да се ползва нещо от него като например кутия или хард диск?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една подобна тема, ако все пак имате желание да разгледате - цък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, мога ли да използвам HDD от стария 250ГБ

Да,ако е САТА интерфейса му.Ето че само от диска спестявате едни 80 лв.

Ако и кутията бива,ще се спестят още парички.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, мога ли да използвам HDD от стария 250ГБ

Виж дали е SATA.Също така ни кажи модела на кутията,да видим дали ще може да я ползваме.Бих казал да видиш и захранването,но има голяма вероятност да е китайско менте...

P.S - Ето една конфигурация за 629лв с хард диск,а ако може да се ползва нещо,ще се направи по-добра конфигурация.

500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200

FD CORE 1000 MICRO ATX BLACK

CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK

ATHLON X4 750K /BOX/FM2

SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK

GB F2A55M-S1 /FM2

4GB DDR3 1600 A-DATA

Обща стойност - 629.27лв.

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали е SATA.Също така ни кажи модела на кутията,да видим дали ще може да я ползваме.Бих казал да видиш и захранването,но има голяма вероятност да е китайско менте...

Как да видя дали е SATA и как да разбера какво е кутията. Захранването е 220V

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията направо я снимай,а за хард диска - Пусни си програмата HD TUNE

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове намерих гаранционната карта на компа. Значи HDD е 250GB HITACHI T7K250/SATA2/8M а кутията е KG-313A 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове намерих гаранционната карта на компа. Значи HDD е 250GB HITACHI T7K250/SATA2/8M а кутията е KG-313A 

Тогава ще ползваме стария хард диск.

4GB DDR3 1600 A-DATA

ASUS H81M-E /1150

G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150

GB R777OC-1GD

NJOY 450RGE 450W Active PFC

Обща стойност - 602.08лв. 

Редактирано от Magneto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава ще ползваме стария хард диск.

4GB DDR3 1600 A-DATA

ASUS H81M-E /1150

G3420 3.2GHZ/3M/BOX/1150

GB R777OC-1GD

NJOY 450RGE 450W Active PFC

Обща стойност - 602.08лв.  А може ли да взема това http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K280-W-ELITE-500W вместо кутията и захранването дето ти си ми препоръчал

Другият ми въпрос е всяка Видео карта става ли за всяко дъно ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият ми въпрос е всяка Видео карта става ли за всяко дъно ??

Ако са съвременни-да. От значение обаче е,какво точно е захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият ми въпрос е всяка Видео карта става ли за всяко дъно ??А може ли да взема това http://nikem-bg.net/...80-W-ELITE-500W вместо кутията и захранването дето ти си ми препоръчал

Да,можеш да го вземеш,а за дъното - Да,пасват,стига да не са някакви много стари видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми пичове вижте какво избрах Количка става ли, ще използвам моя HDD 250GB и за сега ще карам със видеото от процесора и ако може на това дъно да сложа сегашната видео карта nVIDIA GeForce 7300GS. Няма да е няква супер машина но пак добре а след време може няква хубава видео карта.Пак ще е добре защото сега играя само игри като FIFA07 и други и все пак ако си взема това което ви казах какви игри ще мога да играя ??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом бюджета е 600 лв,защо не вземете части в този бюджет? Ще са по-добри.

Какво не ви хареса в конфигурациите на колегите тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво не ви хареса в конфигурациите на колегите тук?

Българска работа според мен-като може да се ползва нещо старо още известно време,защо да се дават грешни пари за нови чаркала.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен,защото аз една година карах с 160 ГБ диск,със новите процесор,дъно и рам.От подписа.Все пак всеки се простира според чергата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 582 лв. се взима  I3 + R7 250 та не мога да разбера защо ги гледаш тия апу-та на АМД? Ако искаш по-сериозно видео вложи парите от видеокартата в по-сериозно захранване и събирай.

Ако ще взимаш комплект не падай под CM К350. Реално и то е с 400W захранване ама пак е по-читаво от елитчето в К280.

Еми пичове вижте какво избрах Количка става ли, ще използвам моя HDD 250GB и за сега ще карам със видеото от процесора и ако може на това дъно да сложа сегашната видео карта nVIDIA GeForce 7300GS. Няма да е няква супер машина но пак добре а след време може няква хубава видео карта.Пак ще е добре защото сега играя само игри като FIFA07 и други и все пак ако си взема това което ви казах какви игри ще мога да играя ??

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bomar00
      Здравейте предварително се извинявам ако темата е в грешния раздел. Продавам частите си за компютър и се чудя в какво да сложа Рам памета, дънната платка и процесора ? Много ще съм ви благодарен ако ми отговорите.
    • от Xristis Games
      Здравейте,
      Имам следния проблем. Компютъра ми е старичак, но постоянно добавям някоя част за да се подобри и преди седмица си купих процесор. Първият процесор с който е купен компютъра беше Intel Pentium 4 (HT 640) и му взех Intel core 2 duo E8400 и реших да го сложа, но след като го сложих и нямах картина и перките на компютъра се въртяха много силно. По интересувах се и едно момче ми каза, че дъното не ми поддържа FSBto което в случая е 1333мхз. Сложох на другия ден един друг процесор който е Pentium E5700, но с FSB 800мхз и пак не подкарва картина ...      Като си върна стария процесор и всичко си тръгва... От какво може да е това? (Биос ъпдейт? Ново дъно?) Благодаря предварително!
    • от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от gn_huang
      Деинсталирах браузър от компа си и след като деинсталирането завърши започна автоматичен рестарт на компютъра(както обикновено), но запецна на черен екран и неще да стартира. Сомо в горния ляв ъгъл премигва нещо (вижда се на снимката). Пробвах всичко което прочетох в интернет, но нищо не помага. Помощ! 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.