Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ram_killer

Препоръчайте ми CRT монитор.

Препоръчан отговор

Здравейте !

Заделил съм около 600-700 лева и искам да си взема добър CRT монитор със Full HD резолюция и 85-100 херца честота. Имам няколко със 1600x1200, но със 60 херца refresh rate, което не ме задоволява и мисля, че е време да си взема по-добър... Но е желателно да поддържа HD+, тоест 1920x1200, вертикала е 1200, защото съотношението между страните е 16:10 ! Силно желателно е да има цифров вход - HDMI или DVI . И да е 17 инчов, по-добре да е 21 инча.

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Килър, не искам да те разочаровам, но и кинескопите са гоУеми боклуци... Доближиш един силен магнит и толкоз му беше... И те са големи боклуци...Бягай от тях  !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Заделил съм около 600-700 лева и искам да си взема добър CRT монитор със Full HD резолюция и 85-100 херца честота. Имам няколко със 1600x1200, но със 60 херца refresh rate, което не ме задоволява и мисля, че е време да си взема по-добър... Но е желателно да поддържа HD+, тоест 1920x1200, вертикала е 1200, защото съотношението между страните е 16:10 ! Силно желателно е да има цифров вход - HDMI или DVI . И да е 17 инчов, по-добре да е 21 инча.

Благодаря предварително !

Защо CRT - за тези пари има невероятни LED дисплей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам имате предвид LCD/LED монитор.

Нови CRT мониторите вече не се предлагат.

За тези пари спокойно може да вземете Led монитор с диагонал 24/27 инча, със IPS матрица.

Даже има такива с ТВ тунер. разгледайте предложенията от Dell.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG D2342-P-PN Този е LED, и мисля, че LED е по-добре от CRT ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не искам тия плоските LCD-та каквито и там да са му матриците защото са големи боклуци !!! Както syncmaster-а !

Държа твърдо да е CRT ! Според мен дават много по-качествена картина от който и да е LCD монитор, дори със IPS, особенно ако кинескопите са с висока резолюция да видиш каква картина дават...

Това вярно ли е, че когато доближиш силен магнит можеш да ги повредиш ? Значи и те не са много здрави ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mitsubishi diamondtron къде ще го намериш е друг въпрос, иначе ако е запазен и и Eizo Coloredge не може да му се опъне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вярно ли е, че когато доближиш силен магнит можеш да ги повредиш ? Значи и те не са много здрави ???

Абе то всичкити съвременни CRT-та имат deggaus функция, която го оправя тоя лилав цвят получен от магнита, но има случеи в които кинескопа ако е от много силен магнит се поврежда !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не искам тия плоските LCD-та каквито и там да са му матриците защото са големи боклуци !!! Както syncmaster-а !

Държа твърдо да е CRT ! Според мен дават много по-качествена картина от който и да е LCD монитор, дори със IPS, особенно ако кинескопите са с висока резолюция да видиш каква картина дават...

Тогава търсете нещо втора употреба,щом толкова държите да е CRT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пф, щом толкова държиш да е CRT отивай в магазините 2-ра употреба за компютри, монитори и.т.н. и там има голям избор, хаха ... : D xD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече правиш огромна грешка! Ако смяташ че CRT-то е по добро от LCD и LED значи си в голяма, ама наистина голяма заблуда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече правиш огромна грешка! Ако смяташ че CRT-то е по добро от LCD и LED значи си в голяма, ама наистина голяма заблуда!

И аз така мисля, по-добре едно LDC отколкото тези дърти CRT монитори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си в заблуда. Дай аргументи! И кога за последно участва в разработка на дисплей? Покажи ми един LCD монитор, който покрива sRGB!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CRT въобще ги няма с Full HD - та те не са произвеждат от 5000000 години!

Ето това е CRT -  ЦЪК

Сигурен ли си че го искаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж резолюция, формата на картината и размерите на CRT. Ако бяха толкова добри още щяха да са в производство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо мина през рам, после през хард а сега през монитор ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още едно предложение за монитор ...

П.П : Има голям избор в продавалника, защо не вземеш ти да си намериш по твоите "вкусове" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Заделил съм около 600-700 лева и искам да си взема добър CRT монитор със Full HD резолюция и 85-100 херца честота. Имам няколко със 1600x1200, но със 60 херца refresh rate, което не ме задоволява и мисля, че е време да си взема по-добър... Но е желателно да поддържа HD+, тоест 1920x1200, вертикала е 1200, защото съотношението между страните е 16:10 ! Силно желателно е да има цифров вход - HDMI или DVI . И да е 17 инчов, по-добре да е 21 инча.   Благодаря предварително !

Изискванията са ти доста противоречащи си: Няма 17" кинескоп с такава разделителна, при 21" също. Искаш да има цифров вход? На аналогов монитор?

Mitsubishi diamondtron къде ще го намериш е друг въпрос, иначе ако е запазен и и Eizo Coloredge не може да му се опъне.

Само ако ColorEdge-а хич не е запазен... Супер относителна работа. 8 срещу 10 битов цвят. Отделно кинескопа трябва да е перфектно настроен, за да няма геометрични изкривявания, и хроматични аберации, а те се появяват с времето.

Eizo Nanao си останаха недостижими.

+10 на тоя пост.

Покажи ми един LCD монитор, който покрива sRGB!?

Този?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много слаби ги правят тия монитори .....големи боклуци са, мани....Удариш го с теслата-счупи се...Пуснеш му 380V - изгаря.....Горкия рам килър, нема чарк да издържи повече от 5 минути в неговите ръце......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.