Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Заделил съм около 600-700 лева и искам да си взема добър CRT монитор със Full HD резолюция и 85-100 херца честота. Имам няколко със 1600x1200, но със 60 херца refresh rate, което не ме задоволява и мисля, че е време да си взема по-добър... Но е желателно да поддържа HD+, тоест 1920x1200, вертикала е 1200, защото съотношението между страните е 16:10 ! Силно желателно е да има цифров вход - HDMI или DVI . И да е 17 инчов, по-добре да е 21 инча.

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Килър, не искам да те разочаровам, но и кинескопите са гоУеми боклуци... Доближиш един силен магнит и толкоз му беше... И те са големи боклуци...Бягай от тях  !!!

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Заделил съм около 600-700 лева и искам да си взема добър CRT монитор със Full HD резолюция и 85-100 херца честота. Имам няколко със 1600x1200, но със 60 херца refresh rate, което не ме задоволява и мисля, че е време да си взема по-добър... Но е желателно да поддържа HD+, тоест 1920x1200, вертикала е 1200, защото съотношението между страните е 16:10 ! Силно желателно е да има цифров вход - HDMI или DVI . И да е 17 инчов, по-добре да е 21 инча.

Благодаря предварително !

Защо CRT - за тези пари има невероятни LED дисплей?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам имате предвид LCD/LED монитор.

Нови CRT мониторите вече не се предлагат.

За тези пари спокойно може да вземете Led монитор с диагонал 24/27 инча, със IPS матрица.

Даже има такива с ТВ тунер. разгледайте предложенията от Dell.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG D2342-P-PN Този е LED, и мисля, че LED е по-добре от CRT ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell U2412M 24 Wide LED IPS Panel UltraSharp 8ms или Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms От CRT монитор няма смисъл

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не искам тия плоските LCD-та каквито и там да са му матриците защото са големи боклуци !!! Както syncmaster-а !

Държа твърдо да е CRT ! Според мен дават много по-качествена картина от който и да е LCD монитор, дори със IPS, особенно ако кинескопите са с висока резолюция да видиш каква картина дават...

Това вярно ли е, че когато доближиш силен магнит можеш да ги повредиш ? Значи и те не са много здрави ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mitsubishi diamondtron къде ще го намериш е друг въпрос, иначе ако е запазен и и Eizo Coloredge не може да му се опъне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вярно ли е, че когато доближиш силен магнит можеш да ги повредиш ? Значи и те не са много здрави ???

Абе то всичкити съвременни CRT-та имат deggaus функция, която го оправя тоя лилав цвят получен от магнита, но има случеи в които кинескопа ако е от много силен магнит се поврежда !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не искам тия плоските LCD-та каквито и там да са му матриците защото са големи боклуци !!! Както syncmaster-а !

Държа твърдо да е CRT ! Според мен дават много по-качествена картина от който и да е LCD монитор, дори със IPS, особенно ако кинескопите са с висока резолюция да видиш каква картина дават...

Тогава търсете нещо втора употреба,щом толкова държите да е CRT.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пф, щом толкова държиш да е CRT отивай в магазините 2-ра употреба за компютри, монитори и.т.н. и там има голям избор, хаха ... : D xD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече правиш огромна грешка! Ако смяташ че CRT-то е по добро от LCD и LED значи си в голяма, ама наистина голяма заблуда!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече правиш огромна грешка! Ако смяташ че CRT-то е по добро от LCD и LED значи си в голяма, ама наистина голяма заблуда!

И аз така мисля, по-добре едно LDC отколкото тези дърти CRT монитори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си в заблуда. Дай аргументи! И кога за последно участва в разработка на дисплей? Покажи ми един LCD монитор, който покрива sRGB!?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CRT въобще ги няма с Full HD - та те не са произвеждат от 5000000 години!

Ето това е CRT -  ЦЪК

Сигурен ли си че го искаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж резолюция, формата на картината и размерите на CRT. Ако бяха толкова добри още щяха да са в производство!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо мина през рам, после през хард а сега през монитор ли?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още едно предложение за монитор ...

П.П : Има голям избор в продавалника, защо не вземеш ти да си намериш по твоите "вкусове" ?

Редактирано от bgtechnologies (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Заделил съм около 600-700 лева и искам да си взема добър CRT монитор със Full HD резолюция и 85-100 херца честота. Имам няколко със 1600x1200, но със 60 херца refresh rate, което не ме задоволява и мисля, че е време да си взема по-добър... Но е желателно да поддържа HD+, тоест 1920x1200, вертикала е 1200, защото съотношението между страните е 16:10 ! Силно желателно е да има цифров вход - HDMI или DVI . И да е 17 инчов, по-добре да е 21 инча.   Благодаря предварително !

Изискванията са ти доста противоречащи си: Няма 17" кинескоп с такава разделителна, при 21" също. Искаш да има цифров вход? На аналогов монитор?

Mitsubishi diamondtron къде ще го намериш е друг въпрос, иначе ако е запазен и и Eizo Coloredge не може да му се опъне.

Само ако ColorEdge-а хич не е запазен... Супер относителна работа. 8 срещу 10 битов цвят. Отделно кинескопа трябва да е перфектно настроен, за да няма геометрични изкривявания, и хроматични аберации, а те се появяват с времето.

Eizo Nanao си останаха недостижими.

+10 на тоя пост.

Покажи ми един LCD монитор, който покрива sRGB!?

Този?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много слаби ги правят тия монитори .....големи боклуци са, мани....Удариш го с теслата-счупи се...Пуснеш му 380V - изгаря.....Горкия рам килър, нема чарк да издържи повече от 5 минути в неговите ръце......

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.