Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Отворих си един сървър с WiFi обаче един ме флоодна и ме ''заплаши''  :D Въпросът ми е дали мога по някакъв начин да се защита от флоодване и дали може да стане нещо лошо на моята машина?  П.С заглавието съм го объркал :D не ''как може да се защитим на флоод-ване, а как може да се защитим ОТ флоод-ване'' 

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Отворих си един сървър с WiFi обаче един ме флоодна и ме ''заплаши''  :D Въпросът ми е дали мога по някакъв начин да се защита от флоодване и дали може да стане нещо лошо на моята машина? 

Зависи от флуда, но принципно не можете. Можете принципно със защитна стена да отрежете ИП адреса му, но това няма да намали информацията в канала между вас и доставчика

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кажа на доставчика ми нещо може ли да стане?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кажа на доставчика ми нещо може ли да стане?!?

Да, то това е добър начин, той има доста по-голям канал от вас и ако атаката е от един адрес може да я филтрира лесно. Друг е въпроса дали ще иска да направи нещо

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм V.i.p :D ще го питам :) Благодаря за инфото capnemo :) а може ли с тоя флоод да ми стане нещо на процесора,дъното или на някой друг компонент на компа?

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лайшко е да хоствате сървъри на машина, която използвате като компютър с общо предназначение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от CaptainJord
      Здравейте, както си седях скайп и изведнъж някакъв човек ми пише по скайпа. Бях го блокирал защото искаше толкова категорично да говори с мен, но вчера го отблокирах просто ей така и аз не знам защо (до колко знам той е на 13). Нищо не сме си писали, но изведнъж интернета ми спряя. След като ми дойде, след някъде около 1 минута този човек ми писа "Нета проблеми има ли за сега". Знам, че няма как точно той да ме флуудне за винаги защото това изисква много мощни програми и буутери за което са нужни пари и разбиране. Моля помогнете да се защитя от поне един нормален флууд.
    • от Ted Lixusa
      Здравейте приятели, вчера надвечер бях оставил BitComet-а да тегли 2 торента от по 370МБ и 2ГБ,(на единия от
      торентите съм му задал ръчно допълнително към 180 тракера защото торента е стар и няма лийчъри, а другия торент
      (2гб) не съм му задавал нищо и беше приключил с даунлоуда и само ъплоудваше с към 200-500КБ/с). Когато се прибрах
      вкъщи видях, че долу в дясно индикатора за интернета свети с жълт удивителен, а пробвам ли да заредя страница в
      браузъра ми изписва, че нямам достъп до интернет. Изключих BitComet-а, пробвах пак да влезна в интернет но без
      успех. Интернета съм си го платил. Пробвах с Enable/Disable на лан мрежата, рестарт на компютъра, нищо не помогна.

Свързан съм към интернет по следният начин: Моят комп<--NanobeamM5-16(в режим Router)<-NanoStation LocoM5(в режим
      Access Point)<--от тук нататък незнам...

На BitComet-а Listen Порт-а ми е блокиран(свети в жълто), каквото и да правя не се отблокирва, говорил съм и по този въпрос с
      доставчика и той ми обясни, че бил спрял нещо на някое устройство(предполагам рутер/суич), та ако се зарази моят
      комп с нещо, да не иде и по другите компютри в града.

Свързах се с доставчика ми и му обясних какво става, неговият отговор беше следния:
      "Че при мен имало проблем с някакъв софтуер и спирам нета на 9 човека, от някоя програма или мрежов вирус, било ми
      забранено ИП-то директно от Пловдив, защото вечер никой няма интернет от UDP Flood от мойто IP от моят комп.

Имал  съм мрежови вируси, бил съм бъкан с мрежови вируси, това го виждал той(доставчика ми) и всички
      програмисти от Пловдив. Нямало да ми спрат интернета така без нищо, мойто IP и моят комп ще продължат да създават
      проблеми на всички доставчици, докато не си преинсталирам компа. Ако не си преинсталирам компа идва и ми сваля
      утре антената(NanoBeam) за интернета."
      Ето ги и логовете, предоставени от доставчика ми:
      http://picbg.net/img.php?file=d351705a8bc7dff8.jpg
      http://picbg.net/img.php?file=db394354ea216969.jpg

В "Speedtest.net" ми показва че ISP ми е NETERRA LTD.
      Когато има проблем, идват техници от OPTILAN Пловдив.
      Интернета го плащам на 3-то лице(тук съм го нарекъл доставчик)

Това ми се случва точно за втори път така доставчика да ми пише, че имам МРЕЖОВИ ВИРУСИ. Пусна ли биткомета с 2
      торента, включително и този въпросен торент със ~ 180 тракера, който дори и не се сваля защото няма сийдъри
      въпреки 180-те добавени ръчно тракери.

След кратка справка с Google видях, че тракерите са свързват точно по протокол TCP и UDP(какво съвпадение), пуснах
      един Wiresharк от моят компютър при изключен и при включен BitComet, и наистина когато е включен торент клиента
      има пакети по TCP и UDP, което мисля е съвсем нормално. При изключен BitComet нямам никакъв съмнителен трафик,
      нито никакви UDB пакети, освен 1-2 пакета, които дори не са UDP през 10-15 секунди(предполагам комуникация между
      lan картата ми и NanoBeam-a<--> Access Point-a.
      Интернета си върви както винаги - 20 мбита даунлоуд/18мбита ъплоуд, ping 11 ms.(както винаги е вървял).

С конфигурацията от подписа ми съм, с последна версия/биос/фърмуеър/ъпдейти съм качил на всичко.
      Дефинициите на "Windows Defender" са ъпдейтнати, сканирал съм и няма нищо, отделно съм сканирал с последна версия
      на "Malwarebytes Anti-Malware" и няма нищо.
      В "Task Manager-a" няма никаква странна активност.

Интересното в случая е, че точно само когато пусна да тегля нещо с BitComet и тоя въпросен торент със 180-те
      тракера е пуснат, точно тогава доставчика ми пише.

Преинсталирах си Windows-а и сега боя да пусна торент за да не ми спрат интернета.
      Възможно ли е това да става заради "Port Forwarding" "UPnP" или "NAT" конфигурирането?
      Възможно ли е ако в моята антена(NanoBeamM5-16) airMAX Priority-то е зададено на HIGH, а на другите потребители да
      е зададено на LOW, от това Access Point-a да заделя повече време и ресурси за мен, а другите потребители да остават без нет и от това да става тоя Flood/мрежови вируси?
      Моля Ви, дайте ми някакъв съвет, препоръка или решение какво да правя, за да нямам подобни проблеми в бъдеще?
      Всякаква информация ще ми е от полза.
    • от rihijt0erfjkmgt
      Зравейте!
      Някой може ли да ми даде цялата защита, която се слага в iptables за филтриране на UDP пакетите. Не искам да ми блокирва UDP пакетите а просто да блокирва флудера. Тоест при някакъв лимит да го блокирва и т.н. Благодаря Ви!
    • от vasko___110
      Здравейте,

Значи имам радио сървър на ShoutCasт. Просто някой решева да ме флудне с hoic или разни други и сървъра спира . След като спре да флуди отново си работи нормално. Бих ви помолил ако някой знае някаква защита против това ще съм му много благодарен. Да речем ако прати повече от 20 заявки за 1 секунда да го банва или нещо подобно. Благодаря на всеки взел отношение в тази тема.
    • от BGRiddle
      Здравейте, форум. Вчера след бан на няколко потребители в сървара ми на **********, за нарушение на правилата те заплашиха, че ще ми флуудват IP-то Така и стана. При мен дойде скрийншот на който се вижда как с програмта 'sprut' ми задръстват IP-то. Днес търсих Anti DDos порграми, но без никакъв успех. Свалих няколко, но не засичаха нищо и всичко си остана като преди. Ползвам Windows XP SP3, имам NOD2 и си дигнах Firewall-a (мерки от отчаяние). Какво ще ме посъветвате да направя. Моля, ако някой има сигурно решение на проблема, ще съм много благодарен ако помогне и чрез TeamViewer. Благодаря!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.