Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kalin106

проблем при стартирането

Препоръчан отговор

Здравейте! на скоро си закупих нова конфиг тук .. след 1 месец имах проблем : понякога ..компа изведнъж монитора угасва ..като вентилаторите и всичко се усилват ...докато не го  спра от бутона...целият комп е студен + вентилаторите лъхат студенина.....тва започна да се случва по-начесто през 1-3 дена а сега... дори .... (след една такава слу4ка) не мога да стартирам компа...когато стартирам върви 5-10 сек (монитора е изклю4ен сяка6)и се рестартира и рестартира пак и пак...може ли някои да каже какво може да е станало? знам че не обясних добре ..кажете какво да добавя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом се рестартира непрекъснато,направете следното нещо.При стартиране на комп-а,натиснете бутона F8.От менюто,което ще се появи,изберете "Disable automatic restart on system failure

След това,като стартирате,ще се появи син екран с надписи,снимайте го и дайте да видим каква грешка ви дава.

И не се притеснявайте,всичко е в гаранция все още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблемът е че екран няма... 5-10 сек седи вентилаторът се включва и изгасва...екранът е все едни че не е включен..ще отрябва утре да отворя компа и внимателно да разгледам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нколко вероятности.

Захранване

Рам

Подути кондензатори

Видеокарта

А направихте ли това,което ви посъветвах отначало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирате PC Speaker, вързвате и слушате звуковият код.

Колегата @onogondur забрави дъно (дъното е ново, така че подути кондензатори сигурно може да изключим), прилича ми малко на дъно, но гадателските ми способности са ограничени.

Само информативно:

От Никем ли ви е сглобявана конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нколко вероятности.

Захранване

Рам

Подути кондензатори

Видеокарта

А направихте ли това,което ви посъветвах отначало?

екрана е черен колкото пъти да наспамя ф8 ..нищо не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е и самият монитор да прави проблеми.Тук има тема,за такива неща,проблеми със стартирането на компютъра..Потърсете я и следвайте инструкциите там.

Не пречи да пробвате само с една плочка рам,да пробвате на различни слотове рам-та.

Ако можете,опитайте с друго захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смятам че е от видеото или нещо подобно преди да стане в крайно положение компа ми...просто монитора изгасна и вентилаторите и всичко започнаха да 6умят.....

благодаря утре ще пробвам ..и ще докладвам ако го поравя или не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра няма ли гаранция ? Какво има да експериментираш - носиш  го в сервиза им и да се оправят за да не излезеш после ти виновен и да заплатиш ремонта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да споделя следния проблем, който имам с комп. конфигурация.

Ето и данните от конфуг. Windows 7 Ultimate 64bit

CPU: Intel Pentium Dual Core e6700 овърклокнат на 3,6Ghz 

RAM:DDR2 2x2GB Kinston 800Mhz работещи на 680 Ghz

HDD:750 GB WD със SATA3

GPU: Radeon saphire HD5450 

Захранване: 400W (не съм обърнал внимание на модела)

Та г/д от преди месец се случва следния проблем, при включване се чува ръмжащ звук след което компа достига boot анимацията на Win-a и или забива или направо се изключва,

но като се натисне бутона за включване не тръгва да работи. Понякога вместо ръмжащия звък се чува звук като от късо съединение, след което рави същия проблем..

Забелязал съм че след издаването на един от двата звука лапмата на харда свети постоянно, след което се изключва компа. Понякога проблема го прави при самото включване на системата

а понякога след като е заредил всички програми. Реших че проблемът е в вентилатора на захранването, след което го почистих и го обърнах да духа навън т.с. да изкарва топлината от захранването навън. Но проблема пак се появи. Възможно ли е да е проблем в ел. мрежата или захранването да е вече за смяна, или просто идва твърде слабо като мощност за другите компоненти?

До колкото знам при проблем със захранване първи започва да умира харда, та ще ви помоля за малко помощ относно този дразнещ проблем.

Ще прикача снимка с данните от конфигурацията

post-227639-0-06882900-1382152590_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Само информативно:

От Никем ли ви е сглобявана конфигурацията?

Не видях отговор на този въпрос. Също да питам има ли гаранционна лепенка отзад на кутията? Ако няма, може да го занесеш в който и да е сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от georgi999
      здравейте приятели може ли някой да ми каже как мога да създам десктоп приложение с джава и каква програма да си изтегля на която да се пише, и каква да бъде темата на приложението ,благодаря предварително 

• от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.