Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Колебая се дали новият Mac Retina си струва парите. Мога ли да намеря друг с подобни показатели, на по-ниска цена и със същото качество? Казват, че лаптопите на Епъл били много здрави, но мен ме учудва едногодишната гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Всеки сам си решава каква платформа да ползва, аз лично не бих дал толкова пари за лаптоп от подобен клас. За тези 3-4 бона (не знам точната цена, но предполагам на какво кожодерство са способни от епъл) може да си вземеш нещо в пъти по добро. Примерно:

Dell Vostro 3560

Dell XPS 14

Lenovo ThinkPad T530

HP Elitebook 8570w

HP EliteBook 8770w

Всички модели са с перфектна изработка и качество, невероятни параметри (особено последните два), от бизнес сериите на някой от най добрите фирми на пазара в момента. Помислете и преценете струва ли си да дадете подобна сума въобще за лаптоп - да не говорим за мак.

Ако питате мен си вземете настолен за 3000 и лаптоп за 2000 - това естествено е мое скромно мнение! Ваш е избора!

Поздрави!

П.П. Единственото дето им признавам на епъл е уникалният дизайн на моделите.

Редактирано от totkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съвета! Всъщност примамливото при Мак е новият дисплей. За мен е важен, тъй като работя дълго на компютъра и имам проблем с очите. Но предполагам, че и другите компании ще предложат подобно качество. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина помислете по въпроса. Ако кажете за какво ще се използва лаптопчето и какъв е бюджета бих могъл да предложа нещо конкретно за нуждите ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ретина дисплей значи по голяма плътност на пикселите, тоест изображението няма да е ръбесто, но това не значи че е по добре за очите... това че макбук са много здрави е чист мит... гаранцията е 1 година и има логика защо да е само толкова... лична статистика - дел са номер 1 по повреди на лаптопите, но са и номер 1 по поддъжка докато са в гаранция... hp не са кой знае какво, а леново са абсолютни дървета (от инжинерна гледна точка) дизайн и инженерно решение са съвсем различни неща - първото е външен вид, второто - от него зависи колко често ще се ходи по гаранция и след това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението!

Наистина се разубедих за мак, имайки предвид, че и компонентите + батерията за несменяеми, това си е обир.

Насочих се към Сони Вайо - мнение за новите серии? Multi Flip изглежда примамлив, но се въздържам - още не не на пазара и нямам фийдбак за него.

Споменахте Леново, които винаги са били малко трета класа за мен. Так ли е наистина?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ретина дисплей значи по голяма плътност на пикселите, тоест изображението няма да е ръбесто, но това не значи че е по добре за очите... това че макбук са много здрави е чист мит... гаранцията е 1 година и има логика защо да е само толкова... лична статистика - дел са номер 1 по повреди на лаптопите, но са и номер 1 по поддъжка докато са в гаранция... hp не са кой знае какво, а леново са абсолютни дървета (от инжинерна гледна точка) дизайн и инженерно решение са съвсем различни неща - първото е външен вид, второто - от него зависи колко често ще се ходи по гаранция и след това...

И коя марка остава тогава според Вас?

Насочих се към Сони Вайо - мнение за новите серии? Multi Flip изглежда примамлив, но се въздържам - още не не на пазара и нямам фийдбак за него.

Споменахте Леново, които винаги са били малко трета класа за мен. Так ли е наистина?

Нямам добро мнение за Вайо - и те като Епъл са оберджии и цените им са силно завишени.

За леновотата - да наистина имат някой лоши серии, но имат и много добри предложения. В никакъв случай не са третокласни. 

Към автора - кажете бюджета и за какво ще се ползва лаптопа? Така ще можем да обсъдим случая Ви и да Ви предложим най удачният избор.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта. Лаптопа ще го ползвам за комуникация, мултимедия, текстообработка, предпечат и флаш. Тъй като не мога а си позволя да инвестирам в ПС и ноутбук, искам да е мобилен и мощен, с отличен дисплей. Не виждам смисъл да хвърля малко пари за нещо, което вече е остаряло. Не мога да се надбягвам с технологиите, но поне искам да съм в час за 1-2 години. Търся качество с отлична гаранция, 15.5 дори 17.3 стига да не е над 2.3 кг, с перфектен дисплей, добра батерия, стабилен корпус, да не се загрява ного, сравнително безшумен и с приятен за употреба дизайн. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп ASUS N750JV-T4136D

Я виж тоя дали ще ти задоволи нуждите  за 2 години напред . Ейпъл не е за тебе  лаптопа а пък и ретина дисплея ще му вдигне цената с 1000 лева. За тия елементарни неща  които ще го ползваш ти  лаптопа няма нужда да се изхвърляш  с  толкова пари. Ако искаш може да замениш единия диск с SSD  и ще е пушка тоя алуминиев красавец.

Тук го предлагат  за малко повече с 2 диска в райд + 120 GB SSD  http://laptop.bg/laptops-asus-N750-asus_n750jv_t4136d_SSD120GB

Матов IPS  дисплей 17' и батерията държи по 4 часа при браузване . Ретина дисплея е хубав много ама за 27' IMac да можеш да наредиш няколко снимки  или някой голям проект. Дано да не сте и вие като един мой приятел дето си дойде от щатите с един iMac  да програмира  на него приложения за Ейпъл но си няма хал хабер от програмиране и Xcode и седи 1 седмица и го гледа тоя супер дупер хубав  компютър и не знае как да си  инсталира скайпа :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно предложение,, конфигурацията си е направо перфектна, особено за цената. При Asus ме притеснява обаче по-тъмния дисплей, всички изтъкват това като негатив. А и трябва да премисля как ще разнасям 3.4 кг плюс всички други папки и книги, които обикновено са с мен. Но наистина си заслужава да се замисля, благодаря! Е, чак пък да го гледам една седмица! :) Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, който е пипал и не само Mac знае за какво иде реч! Уникален продукт! Препоръката ми е да отидеш в магазина да го тестваш на място! Да видим след това какви ще са ти впечатленията! От посочените по-горе предложения няма аналог - не говоря само за хардуерната част! ;)   Enjoy

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам,че  е лош  но  си има и той минусите  за някой дребни неща. За 3 години от както имам Хаки   и съм минал от 10.5 до 10.9  версии  все  намирам по някой кусур. Едно от нещата които ме дразнят  е липсата на работещ VLC  web plugin  на 64 битовата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^На този етап не ползвам Хаки и не съм в час какво се случва там, но по спомен имаше някакъв напредък за Хром и Сафари: цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, който е пипал и не само Mac знае за какво иде реч! Уникален продукт! Препоръката ми е да отидеш в магазина да го тестваш на място! Да видим след това какви ще са ти впечатленията! От посочените по-горе предложения няма аналог - не говоря само за хардуерната част! ;)   Enjoy

Благодаря!

Виждал съм го наживо, играх си половин час, точно затова се впечатлих толкова. Обаче гаранцията ме притеснява - защо само 1 година? А батерия, хард, компоненти?

Поздрав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Виждал съм го наживо, играх си половин час, точно затова се впечатлих толкова. Обаче гаранцията ме притеснява - защо само 1 година? А батерия, хард, компоненти?

Поздрав!

Ако го купиш от БГ гаранцията е 2 години за физически лица! Батерията и дават 1000 цикъла живот! При това е литиево-полимерна!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го купиш от БГ гаранцията е 2 години за физически лица! Батерията и дават 1000 цикъла живот! При това е литиево-полимерна!

Поздрави!

Така ли? Не знаех. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да оцениш Mac-а, трябва да поработиш на него. Аз си взех тази година употребяван 15' MID 2009 и батерията ми кара по три часа, при положение, че го товаря сериозно. Производителността спрямо другите лаптопи, при равни параметри, е много по- добра. Същото се отнася и за дисплея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.