Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Lord2513

Мнение за Mac Book Pro Retina Display

Препоръчан отговор

Здравейте!

Колебая се дали новият Mac Retina си струва парите. Мога ли да намеря друг с подобни показатели, на по-ниска цена и със същото качество? Казват, че лаптопите на Епъл били много здрави, но мен ме учудва едногодишната гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Всеки сам си решава каква платформа да ползва, аз лично не бих дал толкова пари за лаптоп от подобен клас. За тези 3-4 бона (не знам точната цена, но предполагам на какво кожодерство са способни от епъл) може да си вземеш нещо в пъти по добро. Примерно:

Dell Vostro 3560

Dell XPS 14

Lenovo ThinkPad T530

HP Elitebook 8570w

HP EliteBook 8770w

Всички модели са с перфектна изработка и качество, невероятни параметри (особено последните два), от бизнес сериите на някой от най добрите фирми на пазара в момента. Помислете и преценете струва ли си да дадете подобна сума въобще за лаптоп - да не говорим за мак.

Ако питате мен си вземете настолен за 3000 и лаптоп за 2000 - това естествено е мое скромно мнение! Ваш е избора!

Поздрави!

П.П. Единственото дето им признавам на епъл е уникалният дизайн на моделите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съвета! Всъщност примамливото при Мак е новият дисплей. За мен е важен, тъй като работя дълго на компютъра и имам проблем с очите. Но предполагам, че и другите компании ще предложат подобно качество. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина помислете по въпроса. Ако кажете за какво ще се използва лаптопчето и какъв е бюджета бих могъл да предложа нещо конкретно за нуждите ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ретина дисплей значи по голяма плътност на пикселите, тоест изображението няма да е ръбесто, но това не значи че е по добре за очите... това че макбук са много здрави е чист мит... гаранцията е 1 година и има логика защо да е само толкова... лична статистика - дел са номер 1 по повреди на лаптопите, но са и номер 1 по поддъжка докато са в гаранция... hp не са кой знае какво, а леново са абсолютни дървета (от инжинерна гледна точка) дизайн и инженерно решение са съвсем различни неща - първото е външен вид, второто - от него зависи колко често ще се ходи по гаранция и след това...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението!

Наистина се разубедих за мак, имайки предвид, че и компонентите + батерията за несменяеми, това си е обир.

Насочих се към Сони Вайо - мнение за новите серии? Multi Flip изглежда примамлив, но се въздържам - още не не на пазара и нямам фийдбак за него.

Споменахте Леново, които винаги са били малко трета класа за мен. Так ли е наистина?

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ретина дисплей значи по голяма плътност на пикселите, тоест изображението няма да е ръбесто, но това не значи че е по добре за очите... това че макбук са много здрави е чист мит... гаранцията е 1 година и има логика защо да е само толкова... лична статистика - дел са номер 1 по повреди на лаптопите, но са и номер 1 по поддъжка докато са в гаранция... hp не са кой знае какво, а леново са абсолютни дървета (от инжинерна гледна точка) дизайн и инженерно решение са съвсем различни неща - първото е външен вид, второто - от него зависи колко често ще се ходи по гаранция и след това...

И коя марка остава тогава според Вас?

Насочих се към Сони Вайо - мнение за новите серии? Multi Flip изглежда примамлив, но се въздържам - още не не на пазара и нямам фийдбак за него.

Споменахте Леново, които винаги са били малко трета класа за мен. Так ли е наистина?

Нямам добро мнение за Вайо - и те като Епъл са оберджии и цените им са силно завишени.

За леновотата - да наистина имат някой лоши серии, но имат и много добри предложения. В никакъв случай не са третокласни. 

Към автора - кажете бюджета и за какво ще се ползва лаптопа? Така ще можем да обсъдим случая Ви и да Ви предложим най удачният избор.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта. Лаптопа ще го ползвам за комуникация, мултимедия, текстообработка, предпечат и флаш. Тъй като не мога а си позволя да инвестирам в ПС и ноутбук, искам да е мобилен и мощен, с отличен дисплей. Не виждам смисъл да хвърля малко пари за нещо, което вече е остаряло. Не мога да се надбягвам с технологиите, но поне искам да съм в час за 1-2 години. Търся качество с отлична гаранция, 15.5 дори 17.3 стига да не е над 2.3 кг, с перфектен дисплей, добра батерия, стабилен корпус, да не се загрява ного, сравнително безшумен и с приятен за употреба дизайн. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп ASUS N750JV-T4136D

Я виж тоя дали ще ти задоволи нуждите  за 2 години напред . Ейпъл не е за тебе  лаптопа а пък и ретина дисплея ще му вдигне цената с 1000 лева. За тия елементарни неща  които ще го ползваш ти  лаптопа няма нужда да се изхвърляш  с  толкова пари. Ако искаш може да замениш единия диск с SSD  и ще е пушка тоя алуминиев красавец.

Тук го предлагат  за малко повече с 2 диска в райд + 120 GB SSD  http://laptop.bg/laptops-asus-N750-asus_n750jv_t4136d_SSD120GB

Матов IPS  дисплей 17' и батерията държи по 4 часа при браузване . Ретина дисплея е хубав много ама за 27' IMac да можеш да наредиш няколко снимки  или някой голям проект. Дано да не сте и вие като един мой приятел дето си дойде от щатите с един iMac  да програмира  на него приложения за Ейпъл но си няма хал хабер от програмиране и Xcode и седи 1 седмица и го гледа тоя супер дупер хубав  компютър и не знае как да си  инсталира скайпа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесно предложение,, конфигурацията си е направо перфектна, особено за цената. При Asus ме притеснява обаче по-тъмния дисплей, всички изтъкват това като негатив. А и трябва да премисля как ще разнасям 3.4 кг плюс всички други папки и книги, които обикновено са с мен. Но наистина си заслужава да се замисля, благодаря! Е, чак пък да го гледам една седмица! :) Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, който е пипал и не само Mac знае за какво иде реч! Уникален продукт! Препоръката ми е да отидеш в магазина да го тестваш на място! Да видим след това какви ще са ти впечатленията! От посочените по-горе предложения няма аналог - не говоря само за хардуерната част! ;)   Enjoy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам,че  е лош  но  си има и той минусите  за някой дребни неща. За 3 години от както имам Хаки   и съм минал от 10.5 до 10.9  версии  все  намирам по някой кусур. Едно от нещата които ме дразнят  е липсата на работещ VLC  web plugin  на 64 битовата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^На този етап не ползвам Хаки и не съм в час какво се случва там, но по спомен имаше някакъв напредък за Хром и Сафари: цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, който е пипал и не само Mac знае за какво иде реч! Уникален продукт! Препоръката ми е да отидеш в магазина да го тестваш на място! Да видим след това какви ще са ти впечатленията! От посочените по-горе предложения няма аналог - не говоря само за хардуерната част! ;)   Enjoy

Благодаря!

Виждал съм го наживо, играх си половин час, точно затова се впечатлих толкова. Обаче гаранцията ме притеснява - защо само 1 година? А батерия, хард, компоненти?

Поздрав!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Виждал съм го наживо, играх си половин час, точно затова се впечатлих толкова. Обаче гаранцията ме притеснява - защо само 1 година? А батерия, хард, компоненти?

Поздрав!

Ако го купиш от БГ гаранцията е 2 години за физически лица! Батерията и дават 1000 цикъла живот! При това е литиево-полимерна!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го купиш от БГ гаранцията е 2 години за физически лица! Батерията и дават 1000 цикъла живот! При това е литиево-полимерна!

Поздрави!

Така ли? Не знаех. Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да оцениш Mac-а, трябва да поработиш на него. Аз си взех тази година употребяван 15' MID 2009 и батерията ми кара по три часа, при положение, че го товаря сериозно. Производителността спрямо другите лаптопи, при равни параметри, е много по- добра. Същото се отнася и за дисплея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.