Премини към съдържанието

42 гласували потребители

1. 1. Колко ядра трябва да притежава процесора на един GAMING компютър?

• Едно ядро
      4
    • Две ядра
      0
    • Четири ядра
      30
    • Шест ядра
      5
    • Повече ядра
      3

Препоръчан отговор

Здравейте! Нуждая се от доста мощен компютър, приближаващ се до gaming/workstation (ще се използва за видеообработка), затова съм избрал някои ТИХИ части, но се колебая за захранването. Ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете с избора... :))
Ето списъка с частите (приемам съвети и за тях ;) )  :

1. MB: AsRock B85M pro4
2. CPU: Intel Core I7 4770 non K 
3. RAM: GEIL Evo Potenza kit 2x4GB DDR3 1600
4. GPU: EVGA GTX 760 2GB
5. HDD: Seagate Barracuda 1000GB 7200
6. CPU FAN: Cooler Master Hyper 412 slim Dual Fan
7. ODD: LG DVD-RW SATA Black

8: Case: Fractal Design Define R4
9. PSU: Зависи от вас...

Имам предвид едно захранване и това е Corsair vs 650W, но се притеснявам дали ще държи без проблем видео картата и процесора плюс другите "чаркове". 
Всички предложения са добре дошли, но ако нещата са тихи ще съм направо очарован!!! 

Благодаря предварително!!!!

П.П. Максимална цена за захранване според бюджета ми е 140 лв.

Редактирано от AVT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще държи но е смотано. Гледаш за Seasonic със платинен -> златен -> бронзов сертификат в зависимост колко пари ти се харчат. Принципно 500W са достатъчни за конфигурацията.

Що се отнася до тишината виж за CM Silent Pro M2. Това е евтиният вариант сравнение с платинения Seasonic.

Potenza е добър избор за рам но е с гребенчета та вероятно ще имаш проблем с охладителя. Може да го смениш с CM GeminII M4

Шест ядрен процесор ти е над 1 000 лв. и ако вземеш такъв няма да останат пари за читава видеокарта. За повече въобще забрави да ти стигнат парите.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям уважаемият колега naruto. Може да се оптимизира конфигурацията. Едно ССД  ще стои чудесно,новата карта на АМД също,а защо не и някой Вишера.

Не робувайте на марки.

Обща стойност - 1 984.35 лв. с ДДС
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto, Cooler Master Silent Pro M2 520W е идеално. Благодаря за съвета!!  onogondur, относно SSD -то - това ще бъде моят първи ъпгрейд за догодина, а вторият ще бъде още RAM. :) Освен това конфигурацията, която си написал е страхотна, но е AMD. Не робувам на марки, но лично аз смятам, че Intel се справят по-добре с видео обработката и графичното изграждане и анимирането. Corsair Vengeance е страхотна памет и ще си я купя, ако я намеря налична ;) . Видео картата също е добра, но определено ми трабват cuda ядрата на Nvidia заради програми като Adobe After Effects и пр. Кутията е добра, но не е изолирана от шума, а и не си падам по тези "зверски" кутии, ако не са рязани. HDD -то предпочитам да е максимум 1 TB, защото са по-гъвкави за RAID (лично го предпочитам като по-практично). Но все пак благодаря за предложението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията от първият ви пост е чисто геймърска.А се оказва,че ще се прави видеообработка.Това трябваше още там да се каже.Препоръчвам Ксеон на Интел,на новият им сокет 1150,и някоя Куадро карта на НВидия.

п.п.И повече рам.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележката беше основателна, но предполагах, че workstation говори само за себе си! Относно частите - честно казано не съм запознат с тях, но звучат добре. Утре ще ги прегледам. Дали обаче ще мога да ги включа в моя бюджет? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Може да се сложи двойно повече рам подходящ охладител за висока рам както и малко по-добър процесор, видео и захранване за сметка на кутията.

Така машината ще е по-производителна а по-якото захранване от същата серия ще работи по-тихо тъй като ще се товари още по-малко.

Съмнявам се FD R4 да убива в такава степен шума че да си заслужава двойната цена за сметка на принципно по-тихата и производителна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ето моето предложение за конфигурация до 2000 лева:

Общо: 1991,14 лева

​От три различни магазина са частите, но търсех най добрата цена на пазара.
Хубава кутия, абсолютно достатъчно захранване, 1,5 TB хард диск за всичките ви филми и музика, SSD за операционната система и програмите, i7 процесор по Haswell архитектура, добро дъно, DVD записвачка, 8GB RAM с възможност за надстройка до 16 в бъдеще и видеокарта GTX 760 с която не би трябвало да имате проблеми с която и да е игра. Смятам че конфигурацията е балансирана и удачна, ако греша някой от колегите да ме поправи. Ако има нещо питайте.

Поздрави!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

naruto, благодаря ти за предложените части. Някои вече ги имам в предвид, но от опит мога да ти кажа, че FD R4 е наистина много тиха. Виждал съм я на живо с обикновени шумни части, но в помещението буквално не можеше да се разбере дали изобщо има включен компютър, а аз това целя (че и отгоре - сегашната ми конфигурация е много стара и е убиец на слуха). totkov, ти също си ми дал добри части. Честно казано половината от тях бяха в първоначалния ми списък ;) . Много ти благодаря за дъното, което си ми написал. Страхотно е и мисля, че ще си купя именно него. В крайна сметка, обаче, темата за захранването остана отворена - определено разбрах, че cooler master е моят вариант, но колко вата да бъде? 520w или 620w? Държа да отбележа, че в бъдеще не предвиждам да използвам SLI или CrossFireX- оставам си с една карта.

Редактирано от AVT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Quadro or GeForce Video Cards The only reason to use a Quadro video card with Adobe Premiere is if you are using 10 bit source material and a 10 bit monitor like the HP Dreamcolor or similar. Otherwise, the Quadro’s are under powered and over priced. Let’s take a look at some of the Quadro cards. The Quadro 2000 - This video card only has 192 CUDA cores and a 128bit memory interface. Basically, it is just an GTS 450 with a slower clock speed. In other words, the GTS450 would be slightly fast. Also, the GTX 550 Ti, with it’s 192 CUDA cores and 192 bit memory interface would be faster than the Quadro 2000, due to the wider memory interface and slightly faster clock speed. The Quadro FX 3800. This card is now 3 generations old and is based on the GTX 260, but with only a 256 bit memory interface. The GTX260 has a wider memory interface at 448 bit and would produce faster results than the FX 3800. The Quadro 4000 - This video card is based on the same GPU that was used on the GTX 470. However, it performs much slower than the GTX470. In fact, the performance level is like the GTX 460 SE. Even a regular GTX 460 (not the GTX 460 SE version) would give you better performance due to the Quadro 4000 have only 256 CUDA cores, while the GTX 460 has 336 CUDA cores. Quadro 5000 - This is based on a GTX 465, with a wider memory interface 320-bit memory bus giving it an edge over the GTX 465. However, it would be slower than a GTX 470 or GTX 570.. Quadro 6000 - This video card is on par with the GTX470, although the Quadro 6000 is much more expensive. I do not recommend a Quadro video card, unless you have a specific program that requires a Quadro video card or you have the HP Dreamcolor monitor.  You will get better performance for a lot less money with the GeForce cards.

Qudro-то е абсолютно излишно в случая. Колеги, повярвайте, хората които наистина имат нужда от специализирани OpenGL видеокарти го знаят и не питат по форумите. За CUDA в Adobe има полза ако се ползва Ray Trace 3D Render Engine, ако не видеоускорението е излишно и може спокойно да се кара с вградената видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

gaming/workstation (ще се използва за видеообработка)

На тая глупост, ще се смея цяла седмица, но след това @onogondur се погрижи смеха да продължи месец.

Отговарящите трябваше да се сетят, че за геймър думата 'видеообработка' се свежда до елементарен едит, който дори с МувиМейкър може да се направи, не си губете времето да му обяснявате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, Papugai, не ми се карай!! :( Опитах се да направя машина от сорта "хем-хем" и явно не съм се справил. Предлагам ти да забравим за всичко казано дотук... Ще бъда радостен ако ти ми дадеш вариант за конфигурация с този бюджет иии да го кажем така: предполагам, че може да се направи здрава и читава машина с която да вършиш някаква сериозна работа, но също така да можеш да разцъкваш по някоя и друга игра. Аз не съм геймър. Не правя и сериозна видеообработка. Но искам конфигурация от средно качество, с която да можеш да си позволиш да правиш това, което поискаш. Не съм максималист - задоволява ме и някаква базова работа. Но нека не се наложи догодина да си кажа примерно "ето купих си неподходящ процесор и сега ще трябва да мисля за нов компютър"... Разбираш ме нали? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм геймър. Не правя и сериозна видеообработка.

Това трябваше още в първия пост да го напишете. ;) Значи си търсите домашен компютър за всичко. Ето едно предложение от мен:

ASUS H87-PLUS /H87/LGA1150 XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES 2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD CM 690 III ATX BLACK CM 693 CORSAIR TX V2 Series 650 Watt  ATX Power Supply

Обща стойност - 1 962.59 лв. с ДДС

Това ще е изключително тихо, а и ще можеш да го ползваш много дълго време преди да остарее толкова, че да не върши работа. Процесора е аналог на i7, но понеже няма вградено видео е по-евтин. Дъното е среден клас с всички съвременни интерфейси, RAM-а е достатъчно и като скорост, и като обем, има чудесно SSD и много бърза видеокарта. Кутията и захранването са висок клас и много качествени.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Людмил, казваш, че процесора няма вградено видео, знам, че не му е мястото тук, но нека да приключим темата, та какво всъщност означава това? И би ли ми казал, естествено ако не те затруднявам, какви всъщност са предимствата и недостатъците? Благодаря предварително!!!  :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео няма да го ползваш след като купуваш външно. Предимството е че няма да плащаш нещо което не ти е необходимо.

Това обаче не го прави по-добър нито равен на I7. Просто е по-изгоден като цена-производителност. Все едно взимаш по-слаб I7.

Людмил малко се е олял в сравнението. Все едно да сравняваш чистия I5-3350P с I5-3570. Разликата е малка но я има и щом няма да се клоква става не толкова малка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео няма да го ползваш след като купуваш външно. Предимството е че няма да плащаш нещо което не ти е необходимо.

Това обаче не го прави по-добър нито равен на I7. Просто е по-изгоден като цена-производителност. Все едно взимаш по-слаб I7.

Людмил малко се е олял в сравнението. Все едно да сравняваш чистия I5-3350P с I5-3470.

Благодаря ти!!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си планувал да взимаш SSD в бъдеще най-добре се придържай към плана и не режи процесора. 

Белким цените им спаднат с още някой някой лев междувременно или излезнат по-добри.  

Имам предвид здрави понеже производителите явно действат само в насока скорост... нещо не особено смислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като си планувал да взимаш SSD в бъдеще най-добре се придържай към плана и не режи процесора. 

Белким цените им спаднат с още някой някой лев междувременно или излезнат по-добри.  

Значи ме съветваш да не режа процесора, т.е да взема i7? Как това ще повлияе на SSD-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма да останат пари за SSD. Нали казваш че първия ти ъпгрейд ще е да вземеш SSD? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

УУ съвсем забравих за бюджета... Извини ме!  :shy11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Людмил малко се е олял в сравнението. Все едно да сравняваш чистия I5-3350P с I5-3570. Разликата е малка но я има и щом няма да се клоква става не толкова малка.

http://ark.intel.com/compare/75122,75054

Кажи, ако виждаш друга разлика освен 100MHz в честотата. При 3350P и 3570 разликите са повече, така че изобщо не съм се олял. Това е общодостъпна информация и се намира много лесно в google, ама е хубаво да се чете повече и да се пише когато си сигурен в нещо. Ако някой ти каже, че i7 при ограничен бюджет е за предпочитане пред Xeon, при положение, че ще се ползва отделна видеокарта, то не трябва да му се вярва. i7 е опция в случай, че се ползва вграденото видео, иначе е безсмислен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е 200MHz тъй като говорим за i7-4771 и аз не виждам ограничен бюджет та да се реже процесора. Виж за теб ако 2 бона са дребни пари е друг въпрос 

Отделно човека е написал че смята да купи и SSD в бъдеще като може да отдели пари та не виждам смисъл да му го предлагам.

Clock Speed 3.5 GHz
Max Turbo Frequency 3.9 GHz

Clock Speed 3.3 GHz
Max Turbo Frequency 3.7 GHz

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по-зле. Кажи честно, според теб 200MHz разлика струват ли 120лв повече? Или обичаш да спориш за спорта?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.