Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

shizzaw

Запитване за прекратяване на договор

Препоръчан отговор

Започнах в една куриерска фирма средата на август месец, но онзи ден ми съобщават, че искат да прекратят договора с мен. Май ще е по взаимно съгласие. Та преди да подписвам нещо да спомена, че съм взел пари само за август имам да взимам към 750 лв. за септември и няколко дни от октомври. Дали могат да ме преметнат нещо и да не ми ги дадат изкарал съм си ги с много труд. Само знам, че може да ми наслагат някакви измислени глоби(към 50лв.), но да се надявам, че законно няма как да не ми ги дадат ?

Плащането на заплатата за август ми дадоха да се разпиша на няколко места и ми връчиха фиш. Дано и за другите месеци е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си се разписал си изгорял. Няма как да ти помогнем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започнах в една куриерска фирма средата на август месец, но онзи ден ми съобщават, че искат да прекратят договора с мен. Май ще е по взаимно съгласие. Та преди да подписвам нещо да спомена, че съм взел пари само за август имам да взимам към 750 лв. за септември и няколко дни от октомври. Дали могат да ме преметнат нещо и да не ми ги дадат изкарал съм си ги с много труд. Само знам, че може да ми наслагат някакви измислени глоби(към 50лв.), но да се надявам, че законно няма как да не ми ги дадат ?

Плащането на заплатата за август ми дадоха да се разпиша на няколко места и ми връчиха фиш. Дано и за другите месеци е така.

АКо имате в себе си копия на документите, които сте подписал там можете да видите. Но по принцип ако има официален договор няма как да не ви платят (освен ако не измислят някакви глоби и т.н.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кратък анализ на прочетеното с акценти:

...искат да прекратят договора с мен. Май ще е по взаимно съгласие. ...

Дали могат да ме преметнат нещо и да не ми ги дадат изкарал съм си ги с много труд. ...глоби(към 50лв.), но да се надявам, че законно няма как да не ми ги дадат ?

...да се разпиша на няколко места и ми връчиха фиш. Дано и за другите месеци е така.

1. Имаш ли изобщо договор, на какво основание (кой член от КТ) е сключен, дадоха ли ти да подпишеш копие от уведомлението по чл.62 от КТ за регистриране на трудовия договор в НАП?

2. "Май" не означава нищо - в зависимост е от отговора на т.1

3. Могат, но отново е във връзка с т.1

4. Глоби се удържат само с изричното съгласие на работника или по силата на други правила - информация

5. Няма как, стига да не са свързани с т.4

6. За трудово възнаграждение се полага само един единствен подпис във ведомостта, ако изплащането става в брой!

7. Фишът отговаря ли на заплатата ти - брой отработени дни, начисления, удръжки, чиста сума за получаване?

8. Виж т.6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глобите би трябвало да са описани в трудовия договор.

Ако има такъв разбира се

и щом си го подписал значи си съгласен.

При Ек*** примерно има глоба от 20лв за всяка пратка доставена след 13.00 часа без уважителна причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "Май ще е по взаимно съгласие" ме впечатли :)

Искам да кажа, че имаш права - защитавай ги и преди да подпишеш нещо прочети го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.