Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добър ден на всички, Както всеки човек, който играе здраво игри от сорта "League of Legends, Crysis 1/2/3, World of Warcraft" и аз искам да се оплача от изгоряла карта.... Нямам си ни най-малка напредстава каква е отворих компа свалих я и на нея пише горе в ляво Асус а под "радиаторчето, плочката" тама каквото е пише "нВидиа" модел незнам какъв е.... снимките ги прикачвам всеки момент.... също искам да попитам всяка карта ли е съвместиме (говорим да може да се включи пък отделно после дали захранването дали ми е силно ;Д ) Сега преместих кабела дето влиза от монитор към видео картата към някакъв друг вход (предполагам вградено видео) което е много слабо... но по данни на компютъра пише, че е NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430.. Незнам това дали е стара информация от изгорялата карта или от сегашното вградено видео... но преди си вървяха игрите на 100 ФПС да не кажа, че и ЛоЛ вървеше на 70/80 ФПС... сега с тая закрепва от време на време към 7/8 дори и след като изключих Virtual Sync. който ми сваляше ФПС само с 2/3 надоло няма значение.... Сега искам да Ви питам към каква видео карта да се насоча (да не е от онея извънземните от по 400 500 кинта), понеже разполагам с ограничен бюджет... до 240/60 лева ако може да се намери нещо качествено ще бъде добре... а също знам, че за силна видео карта трябва и силно захранване ето я моята щайга с какво разполага: - AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, 2,61 Ghz - 2 GB Ram (1,87) - 400 ГБ твърд Захранването не съм много сигурен какво е, но мисля, че е Фатрон(така май се пишеше) 380 или 400W Марката на компа като цяло е HP Pavillion Кажете ми като цяла какви пари трябва да се хвърлят по комоютърчето, нямам мерака да се сбогувам с него само заради една видео карта : Благодаря предварително  

post-342597-0-94620100-1381650837_thumb.

post-342597-0-05942700-1381650841_thumb.

post-342597-0-23639900-1381650844_thumb.

post-342597-0-89582800-1381650847_thumb.

post-342597-0-55657900-1381650851_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази, или тази ако си фен на NVidia. Захранването би трябвало да стигне, дори и при лек клок на процесора.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен 240лв за видео карта са доста за тази конфигурация. Мисля, че 100/150лв. са достатъчни.

Редактирано от m0nss7erKill (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да има на предвид дали е възможно да постави стандартна видеокарта.

Да не се окаже, че мястото е малко и трябва да търси нископрофилна.

Също е хубаво да спомене на каква резолюция му е монитора.

Иначе, 200 лв. за нова видео карта са много предвид конфигурацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Установих, че е изгоряла когато при свалянето й отдоло имаше черен нагар (който незнам дали се вижда на снимките) някакво метално квадратче (кухо отдоло) също изпадна в ръцете ми... то седеше върху онази намотка с медта (до жълтото нещо ;Д) 2-рата снимка вижте.... а също като включа компа към нея издава някакъв цъкащ звук като часовник с интервал от 2/3 секунди.... докато на другия вход компа си тръгва (пак цъка като часовник, но в рамките на 10/15 секунди) и заработва.Ето и снимка за това с какво разстояние разполага.... Съжалявам че снимката е от Докс, но е много голяма и не мога да я прикача тука http://dox.bg/files/dw?a=bef9addef5 П.С : Забравих да добавя резолюцията... В момента работи на 1680/1050 но на колкото и да я наглася все си бъгнясват игрите (10 фпс максималното)  

Редактирано от Niki pRo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това видео като за тези пари , си заслужава :

Asus nVidia GeForce GTX660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E

Редактирано от bgtechnologies (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста добра съгласен съм, не съм много много наясно дали компа (захранването) ще успее да смогне на това чудовище... Не искам да омажа и дъното в цветовете на дъгата.... препоръчвайте ама моля споделяйте и картите какви процесори и захранвания биха могли да ги поддържат, а в случая дали моя ще успее да поддържа тази карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе изпечи я тая видео карта. Информация в интернет за това бол - става с пистолет с горещ въздух, фурна и дори газов поялник с накрайник тип горелка(но нагряване през парче метал, а не директно чипа че ще направиш дупка в него) И нищо не се е разтопило - това за "експертите" по-горе. А като я изпечеш, сложи и един вентилатор на нея, изглежда нямаш добър поток в кутията и пасивното охлаждане не можело да смогва.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш изгорял феритен дросел в захранването на видео картата, което се дължи на контакт с кабелите (станали са кафяви) от звукова карта или нещо от този род (последната снимка от Докс-а). Картата си е съвсем нормална - не е нископрофилна и е нещо от рода на 7ХХХ серия. При смяна на дросела, може и да тръгне отново, ако има кой да го направи.

P.S. Наблегни на поддръжката на конфигурацията - много прах е събрала. Аз лично не бих качил тези снимки да ги гледат хората.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нещо ново... не съм чувал това да се запоява... също да споделя, че фабрично то не е било запоено... имаше около половин МИЛИМЕТЪР до самата повърхност на платката,а точно отдоло минават нижките, линии както се наричат (незнам) и една точица да се направи мисля, че брутално ще я скапя... а тя както виждате е от старите с тия радиаторни плочки отгоре, а не като новите с вентилатор...  разположението на линиите минава до всяка една част.... Явно е направено като се счупи да се купи нова , да няма шанс за поправка.... все пак пише Made in China а в гаранционната карта (която изтече преди 2 години)  пише че е произведена в Корея... не мога да ги разбера.... Ще опитам да я оправя... и ще пиша утре ако има резултати.. ПС: да мръсен е... тъй като не се ползва често пък и тая година ни подготвят за матури и от даскало нямам време да използвам компа камо ли да го отварям и да чистя... просто сега имах свободно време да пиша тук за професионално мнение за видео карта (и тая вършеше работа) но ще опитам да я оправя... ако не стане ще взема някоя от горепосочените от вас и се надявам да я подкарам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нещо ново... не съм чувал това да се запоява... също да споделя, че фабрично то не е било запоено... имаше около половин МИЛИМЕТЪР до самата повърхност на платката,а точно отдоло минават нижките, линии както се наричат (незнам) и една точица да се направи мисля, че брутално ще я скапя... а тя както виждате е от старите с тия радиаторни плочки отгоре, а не като новите с вентилатор...  разположението на линиите минава до всяка една част.... Явно е направено като се счупи да се купи нова , да няма шанс за поправка.... все пак пише Made in China а в гаранционната карта (която изтече преди 2 години)  пише че е произведена в Корея... не мога да ги разбера.... Ще опитам да я оправя... и ще пиша утре ако има резултати..

Явно не си разбрал какво искам да ти кажа. По-добре не прави нищо по картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си разбрал какво искам да ти кажа. По-добре не прави нищо по картата.

Еми то явно няма и какво... приятел ми каза да си сваля входове ала бала от нея да си имам за резерва и да се изхвърли, че нищо не става от нея... и ме насочва към АТИ... аз по принцип не съм фен на АТИ обаче много хора са ми казвали, че специално за игри нВидиа си правят качествени и достатъчно мощни карти... незнам все ще го измисля с ваша помощ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш изгорял феритен дросел в захранването на видео картата

Има май нещо такова. Не съм погледнал всички снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави ти на какво си фен и какво са ти казвали некомпетентни хора. За тоя компютър повече от HD7750 за 150лв. не ти трябва. Аз ти препоръчвам да си купиш една SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK или дори SAPPHIRE HD7730 1G GDDR5 и си цъкай. Не ти трябва по-скъпа видеокарта, защото ще е спъната от бавния процесор и няма да може да разкрие напълно възможностите си. Тия, които съм ти предложил са студени, тихи и с ниска консумация, и за парите си са много бързи.

p.s.

Внимавай, да не се излъжеш(или да те излъжат) да вземеш видеокарта с DDR3 памет. Вземи задължително с DDR5. Eто тук даже 7750 е още по-евтина и с безплатна доставка - Sapphire AMD Radeon HD7750, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм разглеждал снмките (ако е имало такива) със кутията, но купи и сложи и един 80-100мм вентилатор да вкарва студен въздух. Явно въздухопотока не е много добре организиран щом е изгорял асуса с пасивното охлаждане,

Публикувано изображение

Отвори страничния капак по време на игра и пипни северния и южния мост ( заградените с червено ) колко са горещи. Пипни също и внимателно ( за да не се опариш че тия 5000+ са много горещи процесори ) отстрани алуминиевия или меден радuaтор на процесора ( между стрелките ).

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ми беше изгоряла заради гръмотевица предполагам... не помня, 2 години компа ми работи на вграденото видео (което също е 512 мб, но е много слабо) Картата е nVidia GeForce 8500, но така и не устиска да я пробвам на League of Legends , вграденото видео държи 5/6 фпс на WindowMode, ако я пусна играта на цял дисплей и едвам подхваща 2/3 фпс.... Приятел ми даде някаква видео карта да играя ( ATI ) но дъното ми е PCI Express - ATI- то не беше съвместимо..... въпроса ми е да си взема ли същата видео карта ( nVidia GeForce 8500 GT - 512 mb) дали ще се държи на тази игра (League of Legends) или задължително трябва да се изхвърля с пари? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Tosho55
      Здравейте,та искам да си сглобя някаква машинка,с която да мога да подкарам абсолютно всички игри в момента с бюджет около 1600 лева и също така имам въпрос,та вчера намерих този испански сайт от един приятел https://www.pccomponentes.com/sistemas-operativos и забелязвам,че дори видеокартите са нормални цени,както знаете в момента заради копачите цените на видео картите се е покачила драстично,та имате ли някакви мнения?Води се,че са чисто нови,но според вас дали има някакъв шанс да имат проблеми или случайно да ме измамят? Също така разполагам с монитор,имам и хард диск но е само 400 гб,което мисля,че не е достатъчно така че не смятам да го използвам.Благодаря предварително!

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
    • от loranst looa
      Здравейте искам да попитам на тази карта  nVIDIA GeForce 8800 GTX какъв тип игри могат да вървят и актуални заглавия от последните няколко години могат ли да бъдат подкарани на нея. Благодаря
    • от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.