Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет съфорумци, имам странен проблем с BIOS на един лаптоп модел MSI MS6855C. Проблема е следния инсталирам чисто нов win 7 (друг не става) първите няколко мин. работи добре но после забива и това е, пробвах с няколко HDD - резултатът същия. Като махна батерията на BIOS-а и извадя батерията на лаптопа работи чудесно, но ако сложа батерията на лаптопа и после рестартирам отива до логото на win-a и до там. Вадя кабела от захранването включвам и работи коректно, същата процедура се повтаря когато сложа и батерийката на BIOS-a. Отива до логото на win-a и до там. Иначе казано без захранване на BIOS-a щайгата работи коректно???? Направо съм се сбъркал реших да го обновявам но стигнах до модела на дъното и до там. Ето моделите на нещата според CPU-Z:

Motherboard

Model: MS-1718X

--

BIOS

Version: A1718NG6 V1.21

Date: 08/08/2006 

Може ли да ме насочите как да процедирам и евентуално как да обновя този BIOS.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да е проблема в батерийката, казвам че без захранване на биоса работи, но има ли ток не зарежда win-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да работи изобщо компютъра биоса трябва да има захранване :). Батерийката служи само да помни настройките. А нещо такъв модел не мога да открия. Я погледни това ли е модела наистина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без захранване на bios -a windows - a зарежда и работи коректно, но ако има захранване отива до логото на win-a и до там. Относно модела значи пише следното: MSI (model:MS-6855C) 

По надоло има друга лепенка и пише следното:

Notebook / .....китайски букви

MODEL NO (китайски букви) MS-17172

DC RATING : 19 V 4.7 A ...

Знам ли кое от всичкото е модела пълен китайски боклук!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.