Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Yaskata

Нестабилност на операционната система

Препоръчан отговор

On board: CPU: AMD Athlon 64 x2 Dual Core 4600+ 2.41 GHz RAM : 2GB Kingston DDR2 System type: 32 bit (windows 7 ultimate) Проблема е следния: Компютъра е безумно бавен, използвам Avira за защита. Предполагам, че проблема е в софтуера, защото след като сканирам компютъра с програмата alogistic boostspeed, компютъра е буквално прероден, но след 1-2 часа отново става безумно бавен. Въпроса ми е да правя ли преинсталация на OS или нещо друго? Не знам защо имам странното усещане, че нещо браузърите ми правят проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнете тази Авира че освен да товари друго не може. За Аваст не съм толкова сигурен, но тук колегите от вирусния раздел я препоръчват повече от Авира. Преинсталация чак ми се струва излишна...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avast е много по-добра безплатна антивирусна програма за защита в реално време от Avira в съотношението използване на системни ресурси - ниво на защита. След като я инсталирате, може да изключите щитовете и, които не ви трябват, и така ще намалите част от изразходваните ресурси.

След което обичайната софтуерна профилактика - почистване от временни файлове, дефрагментиране и проверка за вируси.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами премахнах сегашната антивирусна програма и ще инсталирам новата както препоръчахте. Струва ми се че през браузърите компютъра ми се трупа с излишни файлове които товарят операционната система. Жена ми играе разни ферми през facebook и често когато се налага да правя почистване, програмите предимно чистят точно тези файлове на facebook. Другаде обаче ми казаха, че тези файлове е невъзможно да товарят операционната система. Да се надяваме, че съм лепнал някой вирус за да не прехвърлям темата към хардуер, защото следващата стъпка вероятно ще е да проверя дали не са скапани слотовете за рампаметите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, временните файлове на браузърите няма как да товарят OS, само заемат място на твърдият ви диск, като съответно може да се предположи, че постоянното им писане и четене го фрагментира до някаква степен, което евентуално може да забави OS, но едва ли за това говорим в случая.

Все пак, препоръчително е, както знаете, периодично да ги почиствате със софтуер от рода на CCleaner, а също така да дефрагментирате твърдият диск - неща, част от основната поддръжка на OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами значително подобрение има след като премахнах Avira, но пък Avast не ми намери нито един вирус, което е странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами значително подобрение има след като премахнах Avira, но пък Avast не ми намери нито един вирус, което е странно.

Пусни стартъп сканиране за по - сигурно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам че започнахте да правите сравнения между 2-ва Антивира което не е коректно за темата. Според мен си направи преинсталация и внимавай какви програми слагаш и кои ще ти са стартиращи.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да е странно? Нима допускате една камара вируси, когато ползвате компютра си?

Силата на Avast никога не е била в сканиранията, а по-скоро в активната защита. Използвайте Malwarebytes за периодични сканирания (при временно изключен Avast, за да не се получи конфликт, ако евентуално бъде засечен вирус), като не забравяте да обновявате дефинициите и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.