Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

2dumb2beTrue

Моля за съдействие отностно избор за домашна музика?

Препоръчан отговор

Добър ден, извинявам се като начало за глупавият въпрос , но до сега не съм се занимавал озвучителни системи нито с домашна музика. Необходимо ми е прилично озвучаване за моята стая (13х11х2.7м) след дълго разследване стигнах до дилемата между: Възможност 1 - MHC-EX700 2х200W

Изходна сила на звука:120 + 120 вата (при 4Ω, 1 KHz, 1%THD)
Продължително RMS изходно напрежение:200 + 200 вата (при 4Ω, 1 KHz)

Възможност 2 - DAV-TZ715

Изходна мощност - Общо (RMS 10%) 600W

Изходна мощност Централен (RMS) 100 W

Изходна мощност - Предни  (RMS) 2х100 W

Изходна мощност - Събуфер (RMS) 100 W

Изходна мощност - Задни (RMS) 2х100 W

Търся готови решения тъй като нямам нито свободно време , нито излишни нерви от работа за да си сглобявам нещо. Моля споделете мнение кое от двете да взема :) Благодаря предварително.

Еdit 1: Добре са дошли и други предложения. Бюджета е до 500 лв. , източник за музиката ще се използва компютър с 2.0 стерео изход, възможно е и подмяната на звуковата карта с поддържаща 5.1 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е бюджета?

Говорим за система която няма да бъде свързана към PC така ли? Много по-удачно би било усилвател + колони, отколкото тези аудио системи които си избрал. Но това при условие че има от къде да идва сигнала. Трябва да се уточниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за подвеждането, като източник ще се използва компютър , за съжеление изходът на звуковата му карта е стерео обикновенно, при необходимост може да се смение със звукова карта поддържаща 5.1 изход, бюджета ми е до 500 лв.

Какъв е бюджета?

Говорим за система която няма да бъде свързана към PC така ли? Много по-удачно би било усилвател + колони, отколкото тези аудио системи които си избрал. Но това при условие че има от къде да идва сигнала. Трябва да се уточниш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първия вариант,който си посочил,от двата е за предпочитане.Има и други производители с качествен звук,за същата цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква точно е звуковата карта? Ако не е хубава, не 500, ами и 5000 лева да се дадат за усилвател и ОТ, резултатът ще е посредствен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да се вземе усилвател + колони, това е най-правилното решение. И хич не се връзвай на ватчетата на тия дрънкалки от сони... На първата уредба - 2x200 W и то на RMS номинална. да бе...друг път...200 вата за 6-7 инчов бас и една 1" пищялка ? Второто също - 100 вата за минитюрните говорителчета на предните пръчки, сателитите и 5" субуфер ? То по-добре си вземи Microlab Solo 7C, дори и тях е по-добре от тия изчадия на Сони...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч съм от желанието за Hi-Fi професионална музика и всякакви алюзий отностно подобна в домашни условия и с нисък бюджет, търся нещо което казано по прост начин да "свири"  достатъчно че да го чуят комшиите, да разтресе чашите , и да събуди съседите отдоло :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Далеч съм от желанието за Hi-Fi професионална музика и всякакви алюзий отностно подобна в домашни условия и с нисък бюджет, търся нещо което казано по прост начин да "свири"  достатъчно че да го чуят комшиите, да разтресе чашите , и да събуди съседите отдоло :)

то Microlab Solo 7C се чуват 3 етажа отдоло и отгоре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то Microlab Solo 7C се чуват 3 етажа отдоло и отгоре...

Извинявам се за предходният коментар , не беше за вашият пост, ще обмисля вариятна със Microlab , наистина чета добри отзиви за марката, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за предходният коментар , не беше за вашият пост, ще обмисля вариятна със Microlab , наистина чета добри отзиви за марката, благодаря.

Задължително ли е да са нови?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насочете се към колони и усилвател, а не към тези уредби. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама " моята стая (13х11х2.7м) " :balloon burst:  , си е 143 кв.м. стая ? Ще си трябва и сериозна музика за тази стайчка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо ама " моята стая (13х11х2.7м) " :balloon burst:  , си е 143 кв.м. стая ? Ще си трябва и сериозна музика за тази стайчка !

и аз както колегите горещо препоръчвам усилвател и колони, като ако е е само за музика препоръчвам усилвателя да е 2- канален само. От опит го казвам - имах възможност да тествам скоро в една от техно веригите ресивър Harman Kardon HK-3490 120W 8 ohms(2-канален) със колони Pioneer, звука беше убийствен, такава чистота и мощ няма :), не ще събудиш съседите ами блока ако решиш :).  А има и един по-евтин вариант от 80W. Така че дори и да не от този ценови клас има и варианти за за твоя бюджет, просто отиваш да кажем в техно......лис при HI-Fi сектора и с някой консултант тестваш това което може да си позволиш за бюджета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега остава само и звуковата карта да смениш и ще видиш колко по-добре може да свири... Щото твоята викаш, че дори нямала 5.1 съраунд ? Тогава сигурно е от мизирените AC'97 вградени звукови карти на старите дъна, които свирят умопомрачително, стават само колкото да ти дрънка нещо на главата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

С две приказки търсиш техника, която може да вдига врява и да "плашиш" съседите си.Несериозно ти е питането даже и да не искаш домашната ти аудиотехника да е малко на ниво. Аз нямам предложение по твоето желание,но ми се струва че първият ти линк ще ти отива най добре.Нещо от пластмаса, за да не се разпада при силните децибели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.thunder.bg/product_info.php?cPath=25&products_id=588

http://www.thunder.bg/product_info.php?cPath=28&products_id=538

http://www.obqvi.net/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC-%D1%83%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B0-sony-mhc-rg595-150030.html

http://www.technomarket.bg/products/09111047/sony-mhc-ex700

уредбичките на сони за тази цел...Горещо ти ги препоръчвам ! Особено първата. Точно един досаден съсед ни тормози със нея...Въй, ако знаеш каква гирултия вдига ей-туй нещо !!! Баща ми влизаше в конфликти с тоя тип, щото надуваше чалга през ноща и не ни даваше да спим. Изобщо страшна работа е ! Препоръчвам ти я ! Ще останеш доволен !

Anyway, все пак от последният ти пост говореше нещо за системи със усилвател + колони, вече притежател ли си им ?  Ако си, значи не си направил грешен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.