Премини към съдържанието
CoMMeRCiAl

Въпросчета за лаптопите...

Препоръчан отговор

Здравейте , като за начало... Така , тези дни ще си взимам лаптоп, това ще ми е първия лаптоп. Досега от 8 години съм с настолен компютар... Пуснах тази тема за да Ви попитам кой са нещата , които един лаптоп трябва да притежава и т.н. Искам да попитам също , така харесах си една конфигурация, но отдолу на ОС , пише : DOS, това ще мога ли по нормалния начин да си кача WindowsXP, понеже същия лаптоп го има и с оригинален XP, обаче е с 200 лв по скъп.... Мерси предварително за отговорите ;):wors::):wors::wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай за това, че ти го дават само с DOS ... Просто се опитват да влезнат в цена. Ще си инсталираш после едно XP.

На въпросчето "... Пуснах тази тема за да Ви попитам кой са нещата , които един лаптоп трябва да притежава и т.н."

с въпросче.. Какво мислиш да правиш с този лаптоп, за какви цели ти е. Ще го връзваш ли към някакъв хардуер... И до колко пари си сколонен да дадеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лаптопа ще ми трябва 80% за програми , в смисъл комбинация от програми .... Затова трябва процесор и рам памет нали ? Значи този, които съм си избрал е с Интел Селерон 1,7 и рам памет 512МБ ( up to 2gb ) ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви програми ... има програми и програми... Накой програми да по лакоми за ресурси и от игрите. Уточни се моля те.

Дай точно кой модел си си харесал и за какви пари ... Имаш ли кой да ти поеме ДДС-то. Опитай се да намериш ... Но да ти е познат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той баща ми ще го взима на лизинг за 3 месеца нещо такова , гледам да не се бъркам там , той да си решава как... Ам за доста лакоми програми от сорта на : Adobe Photoshop, Dreamweaver , Flash , Firefox и някой по маловажни като ICQ , Skype и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От изброените програми само Photoshop, може малко да те затрудни и то ако е Adobe Photoshop CS2, колкото до Dreamweaver и Flash... ами също зависи каква версия ще сложиш, с Flash MX или Flash 2004 няма да имаш проблеми но Flash 8 взема ресурси а скоро ще излезе и новия Flash 9. Но не с притеснявай ще вървят на лаптопа ти.

Доколкото разбирам ти се занимава с WEB дизайн.

За тези програмки параметрите които даде за лаптопа са добри, и предполагам са на разумна цена.

Не ми каза каква е марката и модела на играчката която си си харесал.

Аз ти препоръчвам да намериш машина която да е с 15,4" дисплей ... дава ти по голяма работна площ ... програмите които ми изброи имат много помощни менюта и остава малka площ на която да работиш. Видео картата е от голямо значение търси такава, че да е с възможност до 128 МБ... Не забравяй, че взема паметта от дъното... /Споделени са/, от тук и за рама .. 512 е разумния минимум но да е DDR2.

Има добри машини с горепосочените параметри .. аз съм привърженик на TOSHIBA SATELLITE серия М и А

но има и други добри марки. Каквото и да си вземеш не очаквай чудеса .. Това което ще те спъва е скоростта на хардиска която предполагам ще е 5200 оборота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами лаптопа ще ми трябва 80% за програми , в смисъл комбинация от програми .... Затова трябва процесор и рам памет нали ? Значи този, които съм си избрал е с Интел Селерон 1,7 и рам памет 512МБ ( up to 2gb ) ...

Здравей cool.gif това което мага аз да споделя е 3 годишният си опит с марката IBM. Ползвам IBM r40 моделът е стар и единственото което промених за това време е че си направих рама 512 и имаше видим ефект. Процесорът ми е Centrino 1.4 и според това което съм чел има по малка консумация и по добро охлаждане от Celerona. На приятелката ми е IBM с Celeron na 1.1 и има видима разлика при охлаждането. Това което ми допадна при IBM е богатият набор от програми които вървят безплатно и вършат много работа особенно приложението с което си правя Back up na HDD-то и след формат съм възстановявал от DVD-to всичко все едно никога не съм форматирал HDD-то. Има и приложение с което се теглят автоматично нови версии от BIOSA до видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами този дето съм си харесал е 15,4 , всъщност те бяха два единия беше Acer, а този дето си харесах аз мисля , че беше HP... Хвалиха ми го там... Ам то по принцип , при всички лаптопи ли е едно и също или при всички различно , що се отнася до ъпгрейд .... ? И казваш , че няма проблем да си сложа после XP ...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това исках да науча , мерси много ... Ам то като е DOS , как ще стане инсталацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както става на всеки друг комп. - с буутващо CD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговорите , ама то като е с DOS , как точно става номера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще ми каже ли как става номера като на лаптопа има ДОС, как става слагането на Уиндоуса ;) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.