Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Денис Иванов

Проблем с Tenda W311R

Препоръчан отговор

А той е, че има определени сайтове който не зарежда.. четох из интернет, но много малко хора имат този проблем и не намерих никакво решение. Не знам какво да правя вече, дайте някакви идеи.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А той е, че има определени сайтове който не зарежда.. четох из интернет, но много малко хора имат този проблем и не намерих никакво решение. Не знам какво да правя вече, дайте някакви идеи.. 

пробвайте да настроите ДНС сървъра на машината си на друг. Ако проблема продължава можете да проверите дали няма нов фърмуер на сайта на производителя. И накрая можете да си купите нормален маршрутизатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И докато проверяваш всички неща от първият отговор, може да звъннеш на фирмата доставчик, и да ги попиташ дали нямат някакви проблеми към "определените" сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И накрая можете да си купите нормален маршрутизатор

Че те МенТел май са им дистрибутор на тия тенди :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не ги прави свестни. До сега не съм чул добра дума за тях по форумите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не ги прави свестни. До сега не съм чул добра дума за тях по форумите :)

Дам. Тенда са големи боклуци. Но пък новите d-link go, ги бият по всички параграфи. Дет се вика, като качество са боклук, ама като боклук са супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз на времето се прекарах с един DI-524- работих може би 2/3 години - не съм имал ядове със него :no-no: и сега си бачка и ми седи за резерва , но съм ходил по приятели - ядове само с по новите :D

Или аз съм случил на бройка .

Глупости!

Ами гледам че на дъщеря ми мегалан такъв са и дали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като за безплатен рутер не съм се съмнявал, че ще е зле   :D Но иначе не е от М-Тел, а от Нет-сМърф тука по нашия северозаПаднал край са и са уж на Мегалан, но кой знае. Дават ти го като преподпишеш договора. Иначе от тези сайтове включва сайтове като m*bile.bg, b*v.bg и т.н. (да не правя реклама), а като мушна кабела в лаптопа и си ми ги зарежда.  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е като за безплатен рутер не съм се съмнявал, че ще е зле   :D Но иначе не е от М-Тел, а от Нет-сМърф тука по нашия северозаПаднал край са и са уж на Мегалан, но кой знае. Дават ти го като преподпишеш договора. Иначе от тези сайтове включва сайтове като m*bile.bg, b*v.bg и т.н. (да не правя реклама), а като мушна кабела в лаптопа и си ми ги зарежда.  :mad:

Започнете със стъпки, които описах по-горе

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе аз на времето се прекарах с един DI-524- работих може би 2/3 години - не съм имал ядове със него :no-no: и сега си бачка и ми седи за резерва , но съм ходил по приятели - ядове само с по новите :D

Или аз съм случил на бройка .

Ами гледам че на дъщеря ми мегалан такъв са и дали :)

DL524 и d-link go-rt-n150 са две различни работи.

А Мегалан си имат причина явно да работят с тях. /Въпреки, че "причините" след продажбата би трябвало да са се променили./

Ментел нема нищо общо ...

Ментел преди да се срещнат с мегалан, помня че раздаваха d-link-ове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно същия модел маршрутизатор хвърлих на боклука неотдавна. Причината - изпушил чип и невъзможно отремонтиране... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами стана така, че не мога да сложа по нов software на рутера, тегля от сайта и като започна да upgrade-вам и стига до 17% и изписва "CGI check upgrade file error" и отново нищо из сайтовете. Повечето хора имат проблеми, че са объркали софтуера и са инсталирали друг отколкото проблем с инсталацията.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами стана така, че не мога да сложа по нов software на рутера, тегля от сайта и като започна да upgrade-вам и стига до 17% и изписва "CGI check upgrade file error" и отново нищо из сайтовете. Повечето хора имат проблеми, че са объркали софтуера и са инсталирали друг отколкото проблем с инсталацията.. 

А преди това пробвахте си със смяна на ДНС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в интерес на истината не знам точно какво трябва да направя. Взех DNS сървърите чрез cmd > ipconfig/all и ги използвах в рутера, но отново нищо, предполагам греша някъде? На доставчика ми ли трябва да се обадя за тези сървъри или?

П.П. Всъщност като гледам тези ДНС който съм извадил са ДНС който използва рутера.. демек трябва да вкарам само кабела в компютъра и тогава или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в интерес на истината не знам точно какво трябва да направя. Взех DNS сървърите чрез cmd > ipconfig/all и ги използвах в рутера, но отново нищо, предполагам греша някъде? На доставчика ми ли трябва да се обадя за тези сървъри или?

Не, в настройките на мрежовите карти задайте да не се настройва динамично ДНС а да е статично дефиниран. И можете да ползвате за експеримента примерно 8.8.8.8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сложих 8.8.8.8 и reboot-нах рутера обаче същата работа, точно определени сайтове не ги отваря.. китайска му работа. 

Не на маршрутизатора, на компютрите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз го видях в кауфланд.....enough said дет са вика аре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.