Премини към съдържанието
bobifon

Какво ми е необходимо за да си направя Wi-Fi

Препоръчан отговор

Изкам да си направя в къщи Wi-Fi мрежа някой знаели какви компоненти ще ми трябват за да включа дава Лаптопа мисля че няма такаъв модем но има такива PCMSIA карти другия има а,Интернета ми е по кабел на ЛАН-карта ? Ако има някой саит кадето да се обсъжда този вапрос. И да се обяснява как детаилно се изгражда такава мрежа.Много ще ви бада благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало трябва да си избереш Access Point или дори по-добре направо рутер с АР, нещо от типа WRT54G, WRT54GS или WRT54GL. При изброените три модела получаваш Рутер, АР и 4 портов суич в едно устройство. По този начин ще можеш към него да свържеш и PC-та през LAN и Wi Fi. Втората стъпка е да провериш дали лаптопите ти все пак нямат вградени Wi Fi карти, ако нямат ще се наложи да си купиш някакви USB или PCMCIA (WUSB54GP, WUSB54G или WPC54G). С това приключваш покупките и следват настройките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дали картите и акцес-рутера поддържат WiFi не важно :down:

модерно е в момента така да се нарича безжичния Етернет :hush:

минимума е 2 мрежови карти :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.