Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Lightbinder

Ъпдейт на BIOS / Win XP-32bit

Препоръчан отговор

Здравейте, имам намерение да си сменям процесора с по-добър,но разбрах,че трябвало да си упдейтна биос системата, та въпроса ми е каква е процедуратата ,сегашния ми биос е от 2007. :) Ето и процесора,който искам да сложа 

Intel Core 2 Duo E8400 3000 MHz 1333 MHz 6 MB SLAPL или  Intel Core 2 Duo E7300 2667 MHz 1066 MHz 3 MB SLAPB

Operating System:                       Microsoft Windows XP Professional Build 2600
  Service Pack:                           Service Pack 3
[General Information]
  Processor Name:                         Intel Celeron D 336
  Original Processor Frequency:           2800.0 MHz
  Original Processor Frequency [MHz]:     2800
  CPU ID:                                 00000F49
  CPU Brand Name:                         Intel® Celeron® CPU 2.80GHz

Motherboard Model:                                                              ASUS P5GC-MX
Motherboard Chipset:                                                            Intel 945GC (Lakeport-GC) + ICH7

BIOS Vendor:                                                                    American Megatrends Inc.
BIOS Version:                                                                   0209
BIOS Release Date:                                                              01/28/2007
BIOS Start Segment:                                                             F000
BIOS Size:                                                                      512 KBytes
System BIOS Version:                                                            8.10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегляш инструмента за ъпдейт на BIOS на Asus, наречен Afudos BIOS Update Tool. За желания процесор също има версия на BIOS за дъното, която също трябва да изтеглиш. Чрез инструмента за ъпдейт, ъпдейтваш биоса и рестартираш. И най-важното накрая - стискаш палци да не изгасне или премигне захранването в мрежата, докато трае процедурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,изтеглих подходящата версия за процесора и упдейтъра,но когато пусна да упдейтва нищо не става  :( а версията за процесора ми я дава в ROM формат :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейтъра има опция за избор на файл, записан на PC-то. Разархивираш този ROM файл и го посочваш през ъпдейтъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си ASUS Update V7.15.04 Install Program for Windows XP/Vista & Windows 64bit XP/Vista от сайта на ASUS - http://www.asus.com/Motherboards/P5GCMX1333/#support от Utilities

Това е инструмент за ъпдейт на BIOS в Windows. Сваляш си и последния BIOS Version 0413 и ъпдетваш от файла. Избираш Update BIOS from file

Публикувано изображение

и избираш разархивирания ROM файл, и накрая натискаш Flash:

Публикувано изображение

Внимание!!!

По време на флашване ако компютъра забие или спре тока може да се повреди дъното! Правиш всичко на собствена отговорност! По време на ъпдейта е добре да спреш всички програми(скайп, торент и т.н.) и да не пипаш мишката и клавиатурата, докато не ти излезе подкана за рестарт на компютъра. След рестарта може да са нулирани настройките в BIOS-a и ще трябва да се правят на ново, ако има нещо специфично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изрично производителя на дъното не е споменато, то не пипай БИОС да не събираш пари и за дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

започвам процедурата,дано да стане :)

Мисля,че стана сега ми показва :

BIOS Vendor:                                                                    American Megatrends Inc.

BIOS Release Date:                                                              12/19/2008
BIOS Start Segment:                                                             F000
BIOS Size:                                                                      512 KBytes
System BIOS Version:                                                            8.10

Стана нали?

Вече готов ли съм да си сложа нов процесор ,от тези горепосочените :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , останових,че имам проблем със звука, изгуби се след като ъпдейтнах биоса ;с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , останових,че имам проблем със звука, изгуби се след като ъпдейтнах биоса ;с

Въпросния проблем може да се крие в настройките на самия БИОС. Т.е. трябва да влезнеш в него и да провериш дали не е изключен от там..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да вляза в него , като рестартирам системата и натисна някой от F-овете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или F2 или DEL ... предполагам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох,но ненамерих нищо свързано с Аудио ;с

Това е един от страничните ефекти на ъпдейт на БИОС. Не те обвинявам, защото иначе не можеш да ползваш по-новия процесор и дъното си е твое, но все ако може да се минава без такива "ъпдеити" по-добре.

За да не съм пълен офтопик ще те посъветвам да извадиш батерийката на дъното, та дано да се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви приятели , всичко е наред, оправи се, проблема е бил в това ,че е трябвало да преинсталирам аудио драйвера :) много ви благодаря за помоща , Господ здраве да ви дава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.