Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблем със звук под Windows 7.


Владислав Господинов

Препоръчан отговор

Здравейте. От известно време (2-3 седмици) използвам ubuntu, като имам и Windows 7 инсталиран (dual boot). Налага ми се от време на време да минавам към Windows-a поради проекти които ни карат да правим на MS продукти и днес забелязах странен проблем. Когато свържа 3.5мм жак било то нали на слушалки или за буфер няма звук. Ако е без нищо си свирят колконките на лаптопа. Под ubuntu си върви вичко нормално, откъдето следва че не е хардуерен проблем. (или поне така мисля) Преинсталирах драйверите (realtek), но без промяна. 

 

Лаптопа е Acer Aspire 5745G има и SPDIF, но доколкото знам той си работи само със специален кабел. Когато мушна буксата под windows, панела за настройките на realtek ми засича че жака е активен.

Windows-а е преинсталиран и използван по малко от седмица преди да мина на ubuntu.(тогава всичко си работеше нормално)

 

Някой да се е сблъсквъл с подобен проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мда и аз го имам тоя проблем само че съм на кубунту + win2000 и настолен комп... интересното е, че като изкарам жака и пак го вкарам се оправя... ако не ще, рестартирам в линукс и след това пак рестарт в win и после си имам звук... явно линукса спира звуковата когато спира компа, а при рестарт не...

п.с. със сигурност проблемът не ми е в буксата или жака щото:

1. не  вадя жака

2. усилвателя, който ползвам е с доста солиден кабел, който много старателно и здраво съм запоил към жака...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в буксата. Пробвай с друга.

 

Ако беше в буксата според мен не трябва да имам звук по линукс, а то си има...

мда и аз го имам тоя проблем само че съм на кубунту + win2000 и настолен комп... интересното е, че като изкарам жака и пак го вкарам се оправя... ако не ще, рестартирам в линукс и след това пак рестарт в win и после си имам звук... явно линукса спира звуковата когато спира компа, а при рестарт не...

При мен не се получава... нито с неколкократно поставяне на жака отново, нитo с рестарт под линукс...

 

Поне щом и други са се сблъсквали с този проблем, някъде из нета трябва да се намира и решение. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откхрих 'интересно' решение :D Начинът е когато сте по линукс и искате да минете на уиндоус да изключите изцяло компютъра за 30тина сек може и минута. След това през grub направо във уиндоус и ще има аудио навсякъде... Ако от линукс пробвата само със рестарт, няма да стане. Имало нещо във линукса което мутвало аудио каналите и те се освобождавали известно време след като изцяло е изгасен комп. Ако след уиндоус се върнете на линукс не би трябвало да има проблеми. Дано това помогне на някого. :P 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...