Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Владислав Господинов

Проблем със звук под Windows 7.

Препоръчан отговор

Здравейте. От известно време (2-3 седмици) използвам ubuntu, като имам и Windows 7 инсталиран (dual boot). Налага ми се от време на време да минавам към Windows-a поради проекти които ни карат да правим на MS продукти и днес забелязах странен проблем. Когато свържа 3.5мм жак било то нали на слушалки или за буфер няма звук. Ако е без нищо си свирят колконките на лаптопа. Под ubuntu си върви вичко нормално, откъдето следва че не е хардуерен проблем. (или поне така мисля) Преинсталирах драйверите (realtek), но без промяна. 

Лаптопа е Acer Aspire 5745G има и SPDIF, но доколкото знам той си работи само със специален кабел. Когато мушна буксата под windows, панела за настройките на realtek ми засича че жака е активен.

Windows-а е преинсталиран и използван по малко от седмица преди да мина на ubuntu.(тогава всичко си работеше нормално)

Някой да се е сблъсквъл с подобен проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в буксата. Пробвай с друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда и аз го имам тоя проблем само че съм на кубунту + win2000 и настолен комп... интересното е, че като изкарам жака и пак го вкарам се оправя... ако не ще, рестартирам в линукс и след това пак рестарт в win и после си имам звук... явно линукса спира звуковата когато спира компа, а при рестарт не...

п.с. със сигурност проблемът не ми е в буксата или жака щото:

1. не  вадя жака

2. усилвателя, който ползвам е с доста солиден кабел, който много старателно и здраво съм запоил към жака...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в буксата. Пробвай с друга.

Ако беше в буксата според мен не трябва да имам звук по линукс, а то си има...

мда и аз го имам тоя проблем само че съм на кубунту + win2000 и настолен комп... интересното е, че като изкарам жака и пак го вкарам се оправя... ако не ще, рестартирам в линукс и след това пак рестарт в win и после си имам звук... явно линукса спира звуковата когато спира компа, а при рестарт не...

При мен не се получава... нито с неколкократно поставяне на жака отново, нитo с рестарт под линукс...

Поне щом и други са се сблъсквали с този проблем, някъде из нета трябва да се намира и решение. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откхрих 'интересно' решение :D Начинът е когато сте по линукс и искате да минете на уиндоус да изключите изцяло компютъра за 30тина сек може и минута. След това през grub направо във уиндоус и ще има аудио навсякъде... Ако от линукс пробвата само със рестарт, няма да стане. Имало нещо във линукса което мутвало аудио каналите и те се освобождавали известно време след като изцяло е изгасен комп. Ако след уиндоус се върнете на линукс не би трябвало да има проблеми. Дано това помогне на някого. :P 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.