Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mimi_0719

Съвет за Nissan Micra АВТОМАТИК

Препоръчан отговор

Много искам точно такава кола и да е автоматик става въпрос за модел 1999-2000,досега чувам само скъпа поддръжка не си струва и др.такива.Моля дайте съвет може да споделите и за друга марка но искам колата да е малка :)Като цяло толкова ли е проблем да си вземе човек кола автоматик на старо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да продава някой автоматик на 10-13 години значи почват частите му една по една да се повреждат и да искат смяна. Ако вземеш такава кола ще хвърлиш поне още 500-600 лева минимум за да я стегнеш и да не ти прави проблеми. А за автоматика, ремонта на кутията е супер скъп и струва колкото цялата кола втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се повреди скоростната кутия трябва да си купиш нова, чиято цена е доста солена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да продава някой автоматик на 10-13 години значи почват частите му една по една да се повреждат и да искат смяна. Ако вземеш такава кола ще хвърлиш поне още 500-600 лева минимум за да я стегнеш и да не ти прави проблеми. А за автоматика, ремонта на кутията е супер скъп и струва колкото цялата кола втора употреба.

Само автоматиците ли се повреждат?

Карам автоматик на 27 години и на почти 400 000км. Аз съм му навъртял 250 000 градско. Освен консумативи, друго не му е сменяно (само шофьорската седалка, че съм тежичък). Но е поддържан редовно, без "ама това още може да изкара."

Към автора - гледай внимателно какво купуваш, ако не разбираш - намери някой който разбира. А най-добре вземи някой монтьор, който после ще я поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само автоматиците ли се повреждат?

Карам автоматик на 27 години и на почти 400 000км. Аз съм му навъртял 250 000 градско. Освен консумативи, друго не му е сменяно (само шофьорската седалка, че съм тежичък). Но е поддържан редовно, без "ама това още може да изкара."

Към автора - гледай внимателно какво купуваш, ако не разбираш - намери някой който разбира. А най-добре вземи някой монтьор, който после ще я поддържа.

Спор няма. Аз също карах автоматик една година. Голямо удобство е.Проблема е ако се развали скоростната кутия. Или се купува нова или се слага ръчна. В никой сервиз, никой не желае да я отваря и да я ремонтира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спор няма. Аз също карах автоматик една година. Голямо удобство е.Проблема е ако се развали скоростната кутия. Или се купува нова или се слага ръчна. В никой сервиз, никой не желае да я отваря и да я ремонтира.

Нямам на идея къде ходите да си ремонтирате автоматичните кутии, но знам поне 5 свестни сервиза в София. Е, има и вариоматици за които просто няма резервни части, но ние говорим за автоматици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам на идея къде ходите да си ремонтирате автоматичните кутии, но знам поне 5 свестни сервиза в София. Е, има и вариоматици за които просто няма резервни части, но ние говорим за автоматици.

Просто да не ти се налага. Не че не могат да се ремонтират, просто от сервиза избягват такъв род ремонт, защото не могат да дадат гаранция как ще работи. А и излиза доста солен самият ремонт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.