Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Blue_Hulk

Свързване на домашно кино LG (HT356SD) към компютър

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си свържа домашното кино към компютъра и искам да попитам дали моята звукова карта поддържа 5.1 канала. Ето характеристики на дъното ми и там пише нещо за аудиоhttp://www.asus.com/Motherboards/P8B75M_LX/#specifications Ако е възможно да свържа това кино към компютър със 5.1 то какво трябва да притежавам за да стане тва нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се свърже, но системата няма вход, през който да изкара 5.1. Има само стерео вход. Записваш на флашка и от нея става, но не поддържа MKV-та през флашката. Иначе за връзката трябва кабел 3.5 мм жак към 2 чинча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се свърже, но системата няма вход, през който да изкара 5.1. Има само стерео вход. Записваш на флашка и от нея става, но не поддържа MKV-та през флашката. Иначе за връзката трябва кабел 3.5 мм жак към 2 чинча.

В момента използвам ето този кабел http://www.tvtrade.ie/images/detailed/2/3.5mm-to-rca-cable.jpg единия чинч е свързан на зеления жак, а другите 2 чинча към домашното на aux. Относно коментара ти искаш да кажеш, че звуковата карта няма вход за 5,1 ? Дали трябва да си закупя друга звукова карта като тази например http://www.amazon.co.uk/Creative-Sound-Blaster-Channel-Surround/dp/B003AHC5SK ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента използвам ето този кабел http://www.tvtrade.ie/images/detailed/2/3.5mm-to-rca-cable.jpg единия чинч е свързан на зеления жак, а другите 2 чинча към домашното на aux. Относно коментара ти искаш да кажеш, че звуковата карта няма вход за 5,1 ? Дали трябва да си закупя друга звукова карта като тази например http://www.amazon.co.uk/Creative-Sound-Blaster-Channel-Surround/dp/B003AHC5SK ?

Не.

Казвам че уредбата няма 5.1 вход(дали аналогов, дали цифров).

С тази уредба не можеш да изкараш 5.1 звук от компютъра. Единствено ако има вариант за симулиран съраунд от настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8-Channel High Definition Audio

Това мисля че е достатъчно за отговора ти!!!

Трябва да си вземеш съответните кабели към компютъра. Друг начин нямааааааааааа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8-Channel High Definition Audio

Това мисля че е достатъчно за отговора ти!!!

Значи звуковата карта от дъното е достатъчна дори за 8.1. Явно трябва друго домашно кино, което има по-различни входове?

Добре! Кажете ми тогава с това домашно кино изобщо има ли начин да подкарам истински 5.1 звук и ако е така, то какво трябва да направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи звуковата карта от дъното е достатъчна дори за 8.1. Явно трябва друго домашно кино, което има по-различни входове?

Добре! Кажете ми тогава с това домашно кино изобщо има ли начин да подкарам истински 5.1 звук и ако е така, то какво трябва да направя ?

Като си вземете ресийвър който е 5/7 канален.

Но, той ще трябва да се окомпектова и с тонколони. И цената няма да е малка.

Или другият вариант (по евтин) е да си вземете 5.1 звукова система за компютър със усилвател (не говоря за DVD 5.1 домашно кино).

Но, ако запазите и DVD-то ще имате пак, твърде много тонколони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пиша!!!

Трябва да си вземеш кабели от сублуфера съм компа!

Би трябвало да имаш съответните изводи!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак пиша!!!

Трябва да си вземеш кабели от сублуфера съм компа!

Би трябвало да имаш съответните изводи!!!

Какви са тези кабели и какви изводи трябва да имам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам такъв кабел и в момента го използвам. Свързах две тон колони и един буфер или казано по друг начин 2.1. Знам, че няма начин как да изкарам истински 5.1 звук с това домашно кино защото нямам съответните изводи. Този кабел предлага само стерео звук. Обаче аз имам един проблем със тон колоните и си мисля дали е от кабела. Пускам програмата за звук и там избирам две колони на което ми излиза изображение с две колони. Всичко е свързано правилно двете колони предни лява и дясна и буфер. Натискам лявата колона от изображението и тя свири, но дясната не свири. Опитах да свържа дясната колона като център или задна лява или дясна, но пак нищо. Когато пускам песен или клип или игра само едната свири заедно с буфера, а дясната не. Направих малък експеримент и установих, че ако свържа дясната колона като център свири, просто няма логика, както казах по-рано, когато натискам на изображението тя не свири. Дали е от кабела или има нещо друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Имам такъв кабел и в момента го използвам. Свързах две тон колони и един буфер или казано по друг начин 2.1. Знам, че няма начин как да изкарам истински 5.1 звук с това домашно кино защото нямам съответните изводи. Този кабел предлага само стерео звук. Обаче аз имам един проблем със тон колоните и си мисля дали е от кабела. Пускам програмата за звук и там избирам две колони на което ми излиза изображение с две колони. Всичко е свързано правилно двете колони предни лява и дясна и буфер. Натискам лявата колона от изображението и тя свири, но дясната не свири. Опитах да свържа дясната колона като център или задна лява или дясна, но пак нищо. Когато пускам песен или клип или игра само едната свири заедно с буфера, а дясната не. Направих малък експеримент и установих, че ако свържа дясната колона като център свири, просто няма логика, както казах по-рано, когато натискам на изображението тя не свири. Дали е от кабела или има нещо друго?

По-долу ще ви дам картинка, от която се вижда дали правилно сте поставил баланса на предните лява и дясна колона. Ако не е на средата потенциометъра е редно да Ви се яви само едната колона.  Отивате в систем трея ниско долу вдясно и от говорителчето кликнете 2 пъти. На снимката се вижда със стрелка, какво трябва да направите. Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-долу ще ви дам картинка, от която се вижда дали правилно сте поставил баланса на предните лява и дясна колона. ако не е на средата потенциометъра е редно да Ви се яува само едната колона.  Отижате в систем трея ниско долу вдясно и от говорителяето кликнете 2 пъти. На снимката се жижда със стрелка, какво трябва да направите. Успех

С Windows 7! Не мисля, че това е проблема защото проверих всичко. Имам един кабел за Nokia, които е подобен като този кабел, които използвам и установих, че при него и двете колони свирят, когато натискам изображенията, но двд-то постоянно пищи като трактор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се,  че трябва да свържа жълтия чинч вместо червения и сега и двете колони си работят нормално. Искам да попитам за този ресийвър, какъв ресийвър ми трябва и как се монтира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се,  че трябва да свържа жълтия чинч вместо червения и сега и двете колони си работят нормално. Искам да попитам за този ресийвър, какъв ресийвър ми трябва и как се монтира?

Чакай бре, нали имаш луфер с усиловател!?!

Там трябва да имаш 6 извода за 3 кабела към компа!

демек 5.1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай бре, нали имаш луфер с усиловател!?!

Там трябва да имаш 6 извода за 3 кабела към компа!

демек 5.1

Другите са output. Какво ще рече буфер с усилвател, домашното кино усилвател ли се брои и какво имаш предвид под три кабела към компютъра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле сори не съм видял че е вграден!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е. Сега има ли начин с някакъв спец. кабел да подкарам истински 5.1 звук или трябва да си  купя някакъв ресийвър ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е. Сега има ли начин с някакъв спец. кабел да подкарам истински 5.1 звук или трябва да си  купя някакъв ресийвър ?

Колегата е казал какви са вариантите.

Като си вземете ресийвър който е 5/7 канален.

Но, той ще трябва да се окомпектова и с тонколони. И цената няма да е малка.

Или другият вариант (по евтин) е да си вземете 5.1 звукова система за компютър със усилвател (не говоря за DVD 5.1 домашно кино).

Но, ако запазите и DVD-то ще имате пак, твърде много тонколони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.