Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

andrianivanov

Проблем с хардуер - странно пукане при включване

Препоръчан отговор

Имам следния проблем. Дъната платка и видео картата ми са висок клас и въпреки че кутията подържа такъв вид  дънна платка частите в компютърната кутия едвам се събират и когато е затворена няма добър въздушен поток. Скоро отварях компютъра вентилаторите се бяха затлачили от прах не знам от къде :) Видях че на захранването което е 550 W вентилатора му е спрял. Отворих блока и го чистих с прахосмукачка. В момента когато го пусна или тръгва или не и го задвижвам с клечка за да заработи та поради тази причина от скоро чувам пукане като от ток, когато включвам компютъра за около 5 мин. Не мога да определя от къде идва този звук. Отново го чувам когато пусна някаква игра примерно World of Warcraft и след това спира Това на какво се дължи, защото не е нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно е в захранването. Щом е спирал вентилатора, бил е мръсен и в кутията няма добро охлаждане, може накой кондензатор да си заминава. Ако не може да локализираш проблема, носиш при специалист, за да не стане наистина сериозен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно е в захранването. Щом е спирал вентилатора, бил е мръсен и в кутията няма добро охлаждане, може накой кондензатор да си заминава. Ако не може да локализираш проблема, носиш при специалист, за да не стане наистина сериозен проблем.

И аз там се съмнявам, но исках да се допитам Даже звука започна да се чува седмица по рано преди да отворя компютъра Интересното е че вентилатора на захранването може да се смени - от големите е, но не е решение на проблема предполагам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз там се съмнявам, но исках да се допитам Даже звука започна да се чува седмица по рано преди да отворя компютъра

Носи, докато е време и проблема не е станал сериозен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом и при пускане на игра се чува припукване, може и видеокартата да е проблема. Ако може споделете какви са частите на конфигурацията, и така да го мислим иначе само може да гадаем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прах да искаш ... Всеки един отвор на кутията, ако няма филтър, пропуска доволно количество прах. На моя, всеки един отвор за вентилатор, е с монтиран филтър и въпреки това, ако го оставя без чистене около месец, пак попада ситен прах... Това че не се върти перката е лош признак и може така да изгори захранването. Ако няма вариант за смяна, то задължително е да я смажеш. Освен прахосмукачка, не е зле и с малка бояджийска четка да почистиш самата перка. Относно пукането е трудно да се определи за какво иде реч, тъй като не става ясно от къде идва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом и при пускане на игра се чува припукване, може и видеокартата да е проблема. Ако може споделете какви са частите на конфигурацията, и така да го мислим иначе само може да гадаем.

Ето по доло конфигурацията

Захраващ блок HuntKey LW-6550HG
Дънна платка MSI K9A2 Platinum
Процесор AMD Athlon 7850 Dual-Core Processor
РАМ Kingston 2x2 800 MHz DDR2 RAM
Видео карта MSI ATI RADION RX3850 T2DIG
Твърд диск Hitachi HDS721010CLA330
Оптично устройство Asus DRW-1814BLT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За звука отваряш кутията и почваш да се ослушваш или ако имаш възможност вадиш всичко навън, така ще се разбере от къде пука.Огледай си вентилаторите, виж да не опира нещо в тях, харда чуй как работи!Просто без повече информация относно хардуера стрелям на посоки и вероятно пиша излишни неща!

Процесор AMD Athlon™ 7850 Dual-Core Processor

Бих пробвал с друго захранване!А това пукане само при натоварване ли се чува?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прах да искаш ... Всеки един отвор на кутията, ако няма филтър, пропуска доволно количество прах. На моя, всеки един отвор за вентилатор, е с монтиран филтър и въпреки това, ако го оставя без чистене около месец, пак попада ситен прах... Това че не се върти перката е лош признак и може така да изгори захранването. Ако няма вариант за смяна, то задължително е да я смажеш. Освен прахосмукачка, не е зле и с малка бояджийска четка да почистиш самата перка. Относно пукането е трудно да се определи за какво иде реч, тъй като не става ясно от къде идва...

Сега съм на отворена кутия няма смисъл да я затварям по зле става Самта кутия не е ефективна и за смяна. Хем има и за нея закачен вентилатор, но ми умръзна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето по доло конфигурацията

Процесор AMD Athlon 7850 Dual-Core Processor

Кое им е високия клас на тези части ? Захранването прилича на някое "китайче"...

Съвета ми е да почистите внимателно перките на видеокартата, по кутията ако има такива, както и на захранването. Ако и в кутията има насъбрала се прах, почистете и нея защото се наслоява и става неописуемо между частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почистен е основно преди около седмица. Блока го отворих заради проблема с вентилатора и съм си играл с перката с клечки за уши да обирам праха и измуквам с прахосмукачка Тази перка по принцип може ли да се смаже с нещо защото при пускане не тръгва винаги или е за подмяна Преди малко пак пуснах играта струва ми се че е от захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можете,вземете от познат някое захранване,и вижте с него получава ли се същият звуков ефект.Ако не,значи вашето захранване е за смяна,както по-горе ви казаха вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.