Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да ми предложите някоя конфигурация за 1600 лева макс ( за игри ) . Аз бих дал 1000 лева само за процесор и видео карта , примерно порцесор : 600 лева , видео карта 350-450 , а останалите пари за други части като се има предвид , че имам  нов харддиск и ще ползвам старата записвачка и може би звукова и мрежова карта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Не е проблем да вземеш микро варианта на дъното които е доста по-евтин.

Очаквай след малко предложения с Xeon и SSD. Людмиле ти си. :P

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще го изпреваря :D

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

Обща стойност - 1 600.66 лв. с ДДС

Количка.

Вариант 2 с GB R9 280X:

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD

Обща стойност - 1 638.22 лв. с ДДС

Количка.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка.За триене.

Редактирано от Alex&Vanko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка.За триене.

??? не разбрах.. да трия поста? защо? :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

??? не разбрах.. да трия поста? защо? :?

Не аз сгреших.Пропуснал съм,че автора има хард.Бях написал,че ти липсва хард в конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си падаш по различните неща ето ти една идея с Crossfire, тези 2 карти ще дадът по-добра пройзводителност от 770. Давам ти тази идея за нещо различно с тази конфигурация доста годинки ще караш докато някоя игра  се "запъне". Имаш охладител и може да клокнеш процесора, ако е нужно. :)  AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES Thermaltake SP-630P SMART Series 630W GB 990XA-UD3 /AMD 990X/AM3+ SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST x 2 FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK 2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON Обща стойност - 1 646.82 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47412p1r47421p1r1023p1r44346p1r50071p2r48090p1r46469p1rf.html

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си падаш по различните неща ето ти една идея с Crossfire, тези 2 карти ще дадът по-добра пройзводителност от 770. Давам ти тази идея за нещо различно с тази конфигурация доста годинки ще караш докато някоя игра  се "запъне". Имаш охладител и може да клокнеш процесора, ако е нужно. :) 

AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES

Thermaltake SP-630P SMART Series 630W

GB 990XA-UD3 /AMD 990X/AM3+

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST x 2

Обща стойност - 1 646.82 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47412p1r47421p1r1023p1r44346p1r50071p2r48090p1r46469p1rf.html

Може и да изчака за R9 290/X

Иначе ако реши да остава с кросфаера предлагам леки промени по конфигурацията!

Понеже избощо не е нужно 8350 ,ако ще се овърклоква - все пак спестените пари стигат за по-добър охладител и доста прилична кутия!

Това захранване на ТТ е без бронз сертификат и също не е препоръчително, ако е модела СЕ може да бъде избрано зареди модолността - но в случея райдъра е за предпочитане!

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER 412S

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST Х2

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

FD DEFINE R4 BLACK

Общо 1648лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе ако реши да остава с кросфаера предлагам леки промени по конфигурацията!

Понеже избощо не е нужно 8350 ,ако ще се овърклоква - все пак спестените пари стигат за по-добър охладител и доста прилична кутия!

Това захранване на ТТ е без бронз сертификат и също не е препоръчително, ако е модела СЕ може да бъде избрано зареди модолността - но в случея райдъра е за предпочитане!

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER 412S

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST Х2

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

FD DEFINE R4 BLACK

Общо 1648лв.

И това е вариянт разбира се. Приемам забележката за захранването макар, че съм сигурен че ще се справи без проблем 540W на 12V са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Не е проблем да вземеш микро варианта на дъното които е доста по-евтин.

Имаш ли SSD? А ползвал ли си i7? A Xeon? Айде като ти минат през ръцете и направиш ти лично сравнение ще си говорим пак. Парите вложени в i7, при положение, че се ползва външна видеокарта са дадени на вятъра, пък ти мисли каквото искаш. И не, в случая няма да дам предложение с Xeon, понеже бюджета е по-малък. Предложението на SLI™ изцяло се препокрива с това, което аз бих дал.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За R9 290X тези дни бях видял че ще бъде около 699$, как мислиш че ще се побере във конфигурация за 1600 лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За R9 290X тези дни бях видял че ще бъде около 699$, как мислиш че ще се побере във конфигурация за 1600 лв?

Аз пък бях видял, че може да се поръча предварително за по-малко от 600$. Преди да цитираш чети внимателно ,случайно да видя че след 290 има една наклонена черта. В поста си съм имал предвид и двете карти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък бях видял, че може да се поръча предварително за по-малко от 600$. Преди да цитираш чети внимателно ,случайно да видя че след 290 има една наклонена черта. В поста си съм имал предвид и двете карти!

И 290 май няма как да стане, сами ще видите цените в България. 290 може да стане ама трябва да се орежи здраво.

Редактирано от Deadway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 290 май няма как да стане, сами ще видите цените в България. 290 може да стане ама трябва да се орежи здраво.

GIGABYTE 970A-UD3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III, RAID, 1394, USB 3.0, GLAN, AM3+

AMD FX-Series X8 8320, 3.50GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition

GEIL 2X4GB DDR III 1600 ENH CORSA CL9

FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, w/o PSU

FORTRON RAIDER 650 BRONZE, 650W

Общо 785лв.

Нещо орязано да виждаш остават 815лв. за карта , да не говорим че от предложените части може да се резне малко при необходимост!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори , конфигурациите ми харесаха но до сега съм карал със стар PC и си нямам на идея кои са по добри Intel/AMD . Искам нещо което да може максимално частите да си пасват примерно на този PC който съм му взех по хубава видеокарта и докато играех с нея ми насичаше , а сега след като тя издаде сложих пак старата и е 2x по добре от преди.

Благодаря за бързите отговори , конфигурациите ми харесаха но до сега съм карал със стар PC и си нямам на идея кои са по добри Intel/AMD . Искам нещо което да може максимално частите да си пасват примерно на този PC който съм му взех по хубава видеокарта и докато играех с нея ми насичаше , а сега след като тя издаде сложих пак старата и е 2x по добре от преди.

Тъй като нищо не разбирам като гледам частите от този сайт ,моля ви се пишете ми с 4-5 думи защо точно нея част сте избрали .Примерно сте избрали някои дъно и то има място за 2 видео карти ( на мен макс тва ми трябва ) има си достатъчно място за RAM , не повече и тн да знам защо точно нея част 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE 970A-UD3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III, RAID, 1394, USB 3.0, GLAN, AM3+

Общо 785лв.

Нещо орязано да виждаш остават 815лв. за карта , да не говорим че от предложените части може да се резне малко при необходимост!

Да, виждам. Сложил си AMD процесор вместо Intel :)  Сложи нещо от рода на i7-4771 със друго дъно близко по цена на това, и тогава да видим дали ще има 815лв за карта.  Edit: Дори и да има 815 лв за видео карта пак няма да може да си вземе 290 ако е 500$ 

Редактирано от Deadway (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, виждам. Сложил си AMD процесор вместо Intel :)  Сложи нещо от рода на i7-4771 със друго дъно близко по цена на това, и тогава да видим дали ще има 815лв за карта.  Edit: Дори и да има 815 лв за видео карта пак няма да може да си вземе 290 ако е 500$ 

Общо 785лв.

Наистина се надявам да не се окажа прав колеги,но нека почакаме и ще се уверим на какви цени ще се предлагат в България тези графични карти.Понеже съм до болка запознат с алчността и безграничната наглост на повечето "търговци" и желанието им да станат милионери за един ден,предполагам,че цените няма да имат нищо общо с тези в САЩ.Дори в момента видеокарти на NVidia,които се предлагат в Америка за 399 $ у нас се продават на цени около 600-610 долара.Като това са продажни цени за клиенти от големи и уж "реномирани" фирми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

815лв както и да ги погледнеш няма да стигнат за 290X и съм почти сигурен че и за 290 няма да стигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че 600$ не са 1600лв. 290Х в никем ще е макс. 1000лв. Относно към Метин няма как да се каже кой е по добър (амд или интел) тъй като всичко има +ове и -и. Примерно амд са по евтини по-големи честоти по-лесни за клок по вече кеш памет, но работят на по-високи температури. Интел са по-хладни и имат (повечето) хубаво (повечето) вградено видео, но са по-скъпи (за сметка на това дънната са по-евтини и има по голям избор) само К серията са се клокват на по-големи честоти (зависи и от дъното). Същото е и за "въпроса" за нвидиа срещу интел, но сега не ми се пише, че съм от телефон :Д поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че 600$ не са 1600лв. 290Х в никем ще е макс. 1000лв. Относно към Метин няма как да се каже кой е по добър (амд или интел) тъй като всичко има +ове и -и. Примерно амд са по евтини по-големи честоти по-лесни за клок по вече кеш памет, но работят на по-високи температури. Интел са по-хладни и имат (повечето) хубаво (повечето) вградено видео, но са по-скъпи (за сметка на това дънната са по-евтини и има по голям избор) само К серията са се клокват на по-големи честоти (зависи и от дъното). Същото е и за "въпроса" за нвидиа срещу интел, но сега не ми се пише, че съм от телефон :Д поздрави!

До този момент все още не са обявили официално цената на тези графични ускорители,само в мрежата циркулират определени цифри.Може да се окаже,че реалната пазарна цена е съвсем различна.След като Титан GTX се продава за 999 $,определено високият клас на AMD- R9 290 X вероятно ще се предлага за 699 долара или в този ценови диапазон.Съответно R9 290 ще е с около 100-140 $ по-ниска себестойност.В момента на нашия пазар все още има фирми,предлагащи AMD 7990 за 1880-1900 лева,а същия адаптер в Америка може да се закупи за 619.99 -729 $.Сами можете да пресметнете каква фрапираща разлика има в ценообразуването. :cant believe:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще е 1000лв в никем като се казва че 290X ще е 699$, нещо не ми излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще е 1000лв в никем като се казва че 290X ще е 699$, нещо не ми излиза.

моя грешка прочетохяяяя, че е 500 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Привет пичове, пак опрях до Вас   Преди година благодарение на Вас поръчах на един приятел геймърска конфигурация, с която направо отрепа рибата... ето я и темата https://www.kaldata.com/forums/topic/260578-нова-конфигурация-до-3000-лв/?tab=comments#comment-3615688 Товага избрах конфигурацията на Mariyan Raynov и не съжалявам.
      Време е и за мен да сменя стария компютър, който вече кара 8-ма година, за нещо по-добро. Цената на конфигурацията е трудно да я кажа, но ще кажа като изисквания какво имам и какво съм си харесал, а оттам нататък сте Вие
      Компютъра ще се ползва геймин и от време на време видеообработка. Играта на която играя в момента е Overwatch, а по-нататък ще пробвам сигурно и Anthem (която не е излязла все още). Видеобработка правя на Movavi, не е нщо сериозно просто си сглобявам клипчета, които на сегашната система чакам по 4 часа, за да ги направи......
      Като за начало - компютъра искам да е тих. Мразя нещо да ми Вие, бучи и тн. защото понякога не го спирам, а спя в същата стая. 
      Искам компютъра да е с най-новите излезли компоненти.
      Нещо много важно - видеокартата ще ми бъде подарена, все още не се знае каква ще е, но най-вероятно ето тази http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-R9-290-DC2-4GD5/
      Ако има някаква промяна с нея ще Ви кажа, но определено ще е някаква Radeon серия.
      АМД фен съм, така че отиваме на Ryzen 2700x  Сигурно ще си поиграя и малко с клок, надявам се с Ваша помощ, но това е по-нататък.
      Дъно - не знам   може би от ROG серията?
      Рам - поне 16 гб
      Кутия - http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-BASE-PRO-900-Silver-BGW12/picture.html  ако не става, винаги съм отворен за други предложения (предполагам FD)
      Захранване - be quite! да се съобрази, че ще се клоква процесор, евентуално
      SSD - държа на 2 SSD-та. 1 - нещо около 120 гб за операционната система - бързичко, и едно поне 500 гб (Samsung или?)
      Охладител за процесора - може би този http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet!-DARK-ROCK-PRO-4-BK022/
      Вентилатори - в случай, че изберем друга кутия нещо на be quite отново
      Монитор - AOC AG322QCX мисля да си купувам този, но търпи промяна - Вие кажете дали става. Искам да изпробвам това прословуто freesync.  

• от илия кочев
      Здравейте без да исках заложих за компютър в ebay но не го искам стана случайно моля помогнете как да се откажа? 
      Ако въпроса не е за този раздел моля да бъда преместен.
    • от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.