Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте , искам да ми предложите някоя конфигурация за 1600 лева макс ( за игри ) . Аз бих дал 1000 лева само за процесор и видео карта , примерно порцесор : 600 лева , видео карта 350-450 , а останалите пари за други части като се има предвид , че имам  нов харддиск и ще ползвам старата записвачка и може би звукова и мрежова карта .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Не е проблем да вземеш микро варианта на дъното които е доста по-евтин.

Очаквай след малко предложения с Xeon и SSD. Людмиле ти си. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще го изпреваря :D

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

Обща стойност - 1 600.66 лв. с ДДС

Количка.

Вариант 2 с GB R9 280X:

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059

KINGSTON SSD 120GB SV300S37A

GB R9 280X OC 3GB GDDR5 GV-R928XOC-3GD

Обща стойност - 1 638.22 лв. с ДДС

Количка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка.За триене.

??? не разбрах.. да трия поста? защо? :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

??? не разбрах.. да трия поста? защо? :?

Не аз сгреших.Пропуснал съм,че автора има хард.Бях написал,че ти липсва хард в конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си падаш по различните неща ето ти една идея с Crossfire, тези 2 карти ще дадът по-добра пройзводителност от 770. Давам ти тази идея за нещо различно с тази конфигурация доста годинки ще караш докато някоя игра  се "запъне". Имаш охладител и може да клокнеш процесора, ако е нужно. :)  AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+ CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES Thermaltake SP-630P SMART Series 630W GB 990XA-UD3 /AMD 990X/AM3+ SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST x 2 FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK 2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON Обща стойност - 1 646.82 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47412p1r47421p1r1023p1r44346p1r50071p2r48090p1r46469p1rf.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си падаш по различните неща ето ти една идея с Crossfire, тези 2 карти ще дадът по-добра пройзводителност от 770. Давам ти тази идея за нещо различно с тази конфигурация доста годинки ще караш докато някоя игра  се "запъне". Имаш охладител и може да клокнеш процесора, ако е нужно. :) 

AMD FX-8350/4.2G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES

Thermaltake SP-630P SMART Series 630W

GB 990XA-UD3 /AMD 990X/AM3+

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST x 2

Обща стойност - 1 646.82 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47412p1r47421p1r1023p1r44346p1r50071p2r48090p1r46469p1rf.html

Може и да изчака за R9 290/X

Иначе ако реши да остава с кросфаера предлагам леки промени по конфигурацията!

Понеже избощо не е нужно 8350 ,ако ще се овърклоква - все пак спестените пари стигат за по-добър охладител и доста прилична кутия!

Това захранване на ТТ е без бронз сертификат и също не е препоръчително, ако е модела СЕ може да бъде избрано зареди модолността - но в случея райдъра е за предпочитане!

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER 412S

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST Х2

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

FD DEFINE R4 BLACK

Общо 1648лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе ако реши да остава с кросфаера предлагам леки промени по конфигурацията!

Понеже избощо не е нужно 8350 ,ако ще се овърклоква - все пак спестените пари стигат за по-добър охладител и доста прилична кутия!

Това захранване на ТТ е без бронз сертификат и също не е препоръчително, ако е модела СЕ може да бъде избрано зареди модолността - но в случея райдъра е за предпочитане!

AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+

CM HYPER 412S

SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST Х2

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

FD DEFINE R4 BLACK

Общо 1648лв.

И това е вариянт разбира се. Приемам забележката за захранването макар, че съм сигурен че ще се справи без проблем 540W на 12V са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Не е проблем да вземеш микро варианта на дъното които е доста по-евтин.

Имаш ли SSD? А ползвал ли си i7? A Xeon? Айде като ти минат през ръцете и направиш ти лично сравнение ще си говорим пак. Парите вложени в i7, при положение, че се ползва външна видеокарта са дадени на вятъра, пък ти мисли каквото искаш. И не, в случая няма да дам предложение с Xeon, понеже бюджета е по-малък. Предложението на SLI™ изцяло се препокрива с това, което аз бих дал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За R9 290X тези дни бях видял че ще бъде около 699$, как мислиш че ще се побере във конфигурация за 1600 лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За R9 290X тези дни бях видял че ще бъде около 699$, как мислиш че ще се побере във конфигурация за 1600 лв?

Аз пък бях видял, че може да се поръча предварително за по-малко от 600$. Преди да цитираш чети внимателно ,случайно да видя че след 290 има една наклонена черта. В поста си съм имал предвид и двете карти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък бях видял, че може да се поръча предварително за по-малко от 600$. Преди да цитираш чети внимателно ,случайно да видя че след 290 има една наклонена черта. В поста си съм имал предвид и двете карти!

И 290 май няма как да стане, сами ще видите цените в България. 290 може да стане ама трябва да се орежи здраво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И 290 май няма как да стане, сами ще видите цените в България. 290 може да стане ама трябва да се орежи здраво.

GIGABYTE 970A-UD3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III, RAID, 1394, USB 3.0, GLAN, AM3+

AMD FX-Series X8 8320, 3.50GHz, 16MB, BOX, AM3+, Black Edition

GEIL 2X4GB DDR III 1600 ENH CORSA CL9

FRACTAL DESIGN Core 3000 USB3.0, BLACK, w/o PSU

FORTRON RAIDER 650 BRONZE, 650W

Общо 785лв.

Нещо орязано да виждаш остават 815лв. за карта , да не говорим че от предложените части може да се резне малко при необходимост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори , конфигурациите ми харесаха но до сега съм карал със стар PC и си нямам на идея кои са по добри Intel/AMD . Искам нещо което да може максимално частите да си пасват примерно на този PC който съм му взех по хубава видеокарта и докато играех с нея ми насичаше , а сега след като тя издаде сложих пак старата и е 2x по добре от преди.

Благодаря за бързите отговори , конфигурациите ми харесаха но до сега съм карал със стар PC и си нямам на идея кои са по добри Intel/AMD . Искам нещо което да може максимално частите да си пасват примерно на този PC който съм му взех по хубава видеокарта и докато играех с нея ми насичаше , а сега след като тя издаде сложих пак старата и е 2x по добре от преди.

Тъй като нищо не разбирам като гледам частите от този сайт ,моля ви се пишете ми с 4-5 думи защо точно нея част сте избрали .Примерно сте избрали някои дъно и то има място за 2 видео карти ( на мен макс тва ми трябва ) има си достатъчно място за RAM , не повече и тн да знам защо точно нея част 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE 970A-UD3, AMD 970, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III, RAID, 1394, USB 3.0, GLAN, AM3+

Общо 785лв.

Нещо орязано да виждаш остават 815лв. за карта , да не говорим че от предложените части може да се резне малко при необходимост!

Да, виждам. Сложил си AMD процесор вместо Intel :)  Сложи нещо от рода на i7-4771 със друго дъно близко по цена на това, и тогава да видим дали ще има 815лв за карта.  Edit: Дори и да има 815 лв за видео карта пак няма да може да си вземе 290 ако е 500$ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, виждам. Сложил си AMD процесор вместо Intel :)  Сложи нещо от рода на i7-4771 със друго дъно близко по цена на това, и тогава да видим дали ще има 815лв за карта.  Edit: Дори и да има 815 лв за видео карта пак няма да може да си вземе 290 ако е 500$ 

Общо 785лв.

Наистина се надявам да не се окажа прав колеги,но нека почакаме и ще се уверим на какви цени ще се предлагат в България тези графични карти.Понеже съм до болка запознат с алчността и безграничната наглост на повечето "търговци" и желанието им да станат милионери за един ден,предполагам,че цените няма да имат нищо общо с тези в САЩ.Дори в момента видеокарти на NVidia,които се предлагат в Америка за 399 $ у нас се продават на цени около 600-610 долара.Като това са продажни цени за клиенти от големи и уж "реномирани" фирми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

815лв както и да ги погледнеш няма да стигнат за 290X и съм почти сигурен че и за 290 няма да стигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че 600$ не са 1600лв. 290Х в никем ще е макс. 1000лв. Относно към Метин няма как да се каже кой е по добър (амд или интел) тъй като всичко има +ове и -и. Примерно амд са по евтини по-големи честоти по-лесни за клок по вече кеш памет, но работят на по-високи температури. Интел са по-хладни и имат (повечето) хубаво (повечето) вградено видео, но са по-скъпи (за сметка на това дънната са по-евтини и има по голям избор) само К серията са се клокват на по-големи честоти (зависи и от дъното). Същото е и за "въпроса" за нвидиа срещу интел, но сега не ми се пише, че съм от телефон :Д поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че 600$ не са 1600лв. 290Х в никем ще е макс. 1000лв. Относно към Метин няма как да се каже кой е по добър (амд или интел) тъй като всичко има +ове и -и. Примерно амд са по евтини по-големи честоти по-лесни за клок по вече кеш памет, но работят на по-високи температури. Интел са по-хладни и имат (повечето) хубаво (повечето) вградено видео, но са по-скъпи (за сметка на това дънната са по-евтини и има по голям избор) само К серията са се клокват на по-големи честоти (зависи и от дъното). Същото е и за "въпроса" за нвидиа срещу интел, но сега не ми се пише, че съм от телефон :Д поздрави!

До този момент все още не са обявили официално цената на тези графични ускорители,само в мрежата циркулират определени цифри.Може да се окаже,че реалната пазарна цена е съвсем различна.След като Титан GTX се продава за 999 $,определено високият клас на AMD- R9 290 X вероятно ще се предлага за 699 долара или в този ценови диапазон.Съответно R9 290 ще е с около 100-140 $ по-ниска себестойност.В момента на нашия пазар все още има фирми,предлагащи AMD 7990 за 1880-1900 лева,а същия адаптер в Америка може да се закупи за 619.99 -729 $.Сами можете да пресметнете каква фрапираща разлика има в ценообразуването. :cant believe:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще е 1000лв в никем като се казва че 290X ще е 699$, нещо не ми излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как ще е 1000лв в никем като се казва че 290X ще е 699$, нещо не ми излиза.

моя грешка прочетохяяяя, че е 500 долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от georgi999
      здравейте приятели може ли някой да ми каже как мога да създам десктоп приложение с джава и каква програма да си изтегля на която да се пише, и каква да бъде темата на приложението ,благодаря предварително 

• от Georgi Kirchev
      Здравейте , дадоха ми да правя курсова задача по Визуално програмиране , но не мога да я направя , а имам срок до четвъртък - 10.01.2019 
      програмираме със Visual Studio 2010/13 на MFC Standart , Single Document 
      Ще съм изключително благодарен , ако някой успее да ми помогне. 

Условието е следното: 
      Да се състави еднодокументно приложение с архитектура документ - изглед.
       - Добавете бутон който трябва да активира функцията , както и елемента Hello от менюто 
       - Добавете контекстно-ориентирано меню към програмата , което използва падащо меню Help като скрито

Във файл да се съхраняват и четат данни, които да се въвеждат чрез диалогова кутия , която се вика чрез 
       - ляв бутон на мишката.
       - опция от менюто .
       - клавишни ускорители.
       - бутон от инструменталната лента.
      В диалоговата кутия да има:
       - текстово поле за въвеждане на текст.
       - рамка със списък за шрифтове.
       - групова рамка.
       - бутон за приключване.

Предварително благодаря , ако някой се захване да ми окаже помощ. 

• от altec
      здравейте хард диска ми по точно дял D се изтрива от само себе си с 3 хард диска съм не са ми правили проблеми проверени са на sentinental pro нямат лоши сектори ... когато си заключа компютъра за 2-3 часа и след това пиша си паролата отключва се и искам да отворя някоя игра примерно cs:go (който е записан в дял D) ми изписва "проблем в прекия път устройството или мрежовата връзка към които сочи прекия път "cs:go" не са налични уверете се че дискът е правилно поставен или че мрежовият ресурс е наличен и опитайте отново" пускам си антивирусната  avg  да сканира но нищо не открива и spyhunter съм пробвал пак нищо... ако имате някакви предложения за решаване на праблема оставете един коментар забравих да напиша че като го рестартирам компютъра и дяла пак се показва (предложете нещо без преинсталация че ме мързи 
    • от Alexandar Jelev
      Здравейте, искам  да попитам някой може ли да ми помогне за курсовата задача, ще му бъда изключително благодарен? :)
      Задачата е следната:
      Съставете програма с функции за:
      а) Въвеждане от клавиатура във файл и в масив ( чрез добавяне) данни за автобусни превози ( до 35 ) - Автогара Варна: маршрут, дата (1 до 31), номер на автобуса, фамилия на водача, брой пътници, цена на съответните билети, обща сума на билетите - през месец юли. Извеждане текущото съдържание на масива (файла) на екран;
      б) Извеждане на екран справка за всички превози през избран ден от месеца ( със запитване за нова справка);
      в) Извеждане на екран номерата на автобусите и общата сума на билетите от превозите, извършени с тях, подредени в низходящ ред по сумата.
                   Главна функция main() -с меню  за избор на функции и проврка за състоянието на данните.  Използване на функции с предаване на параметри.

• от Petar02
      Здравейте,
      Имам за задача да създам база данни за мобилен оператор. Какъв вид заявка или отчет или таблица трябва да създам, с която всеки месец да се създава автоматична фактура с дължима сума според определени критерии (на какъв вид план си и каква трябва да бъде месечната ти такса). И също какъв вид форма трябва да направя, за да се плаща тази фактура.
      Благодаря предварително за оказаното съдействие.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.